אאא

המצב הכלכלי נותן נותן את אותותיו ומכה קשות גם בנתוני צריכת המזון במגזר החרדי, הרושמים מאז תחילת המשבר ירידה חדה במכירות.

מפעל המזון גלאט עוף מאזור התעשייה עטרות שבירושלים, הנמצא תחת כשרות העדה החרדית ומוכר בעיקר לציבור החרדי, רשם מאז תחילת המשבר צניחה חדה של כ-40% במכירות. גם ימי השחיטה צומצמו בהיעדר ביקוש, לארבעה ימים בשבוע בלבד.

בעקבות כך, החליטה הנהלת המפעל על מהלך פיטורין של כל עובדי ההנהלה הבכירים, חלק נכבד מהם אנשים חרדים העובדים שנים רבות במפעל, וזאת מתוך מטרה לחסוך דווקא את המשכורות הגבוהות, להשאיר על כנם רק את הפועלים המקבלים שכר נמוך, וכך לשפר את מצבו הכלכלי של המפעל, ואולי אף להוריד מחירים על מנת להתמודד טוב יותר עם מצב התחרות בשוק המצטמצם.

בערב פסח שלחה ההנהלה מכתבי פיטורין ללמעלה מעשרה בכירי המפעל. "המשרדים רוקנו ממנהלים ועובדים בכירים. כל אלו שעבדו במקום 10 ו-15 שנה נשלחו הביתה" תיאר לנו את המצב אחד המפוטרים.

גם לאלו שנותרו צמצמה ההנהלה בשכר ובתנאים, כולל בסעיף אחזקת הרכב ובדיווידנדים למנכ"ל. אולם התחייבה כי בשנתיים הבאות לא יהיו יותר פיטורין.

למרות ההתחייבות הזו מסתבר, לא עמדה ההנהלה בהתחייבותה, ובתחילת השבוע הנוכחי נשלחו שוב מכתבי פיטורין, מה שגרם לחשש גדול בקרב העובדים ליציבות מקום עבודתם.