אאא

ההסלמה בצפון הארץ נמשכת: הבוקר (שלישי) שוב זלגה האש הסורית לישראל, כאשר פצצת מרגמה נחתה סמוך לגדר המערכת בדרום רמת הגולן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

התושבים לא הופתעו מהירי הבוקר לאחר שאתמול נחתו שתי פצצות מרגמה במרחק של מאות מטרים מבתי מושב רמת מגשימים בדרום רמת הגולן.

גם הבוקר צה"ל לא הגיב בירי טילים לעבר סוריה, כפיש אירע בפעמים הקודמות, ככל הנראה לאור המצב המתוח לאחר התקיפות הישראלית בסוריה.

כפי שעשו אתמול, גם הבוקר כוחות צה"ל שהגיעו למקום דיווחו לכוחות האו"ם על הירי לעבר ישראל. ההערכה היא כי מדובר בירי תועה ולא מכוון.

בחודשיים האחרונים נרשמו מספר פעמים נפילות של פצצות מרגמה בשטח ישראל שנורו במסגרת הקרבות בין המורדים לצבא אסד בסוריה.

כזכור, בימים האחרונים החריפה המתיחות בין סוריה וישראל, וזאת לאחר תקיפות שיירות נשק על אדמת סוריה שיוחסו  על פי פרסומים זרים - לישראל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לפי הדיווח הבוקר (שני) בניו יורק טיימס, בתקיפה בסוריה נהרגו עשרות חיילים מיחידות העילית של צבא סוריה. לדברי הגורם הצבאי, שצוטט בעיתון, במהלך התקיפה השנייה שאירעה במוצאי השבת, נהרגו עשרות חיילי יחידות עילית של הצבא הממוקמות ליד ארמון הנשיא בשאר אסד.

מפקד פיקוד הצפון, האלוף יאיר גולן, התייחס היום למתיחות עם סוריה ואמר: "לצד המוכנות והדריכות בצפון, תמיד נכון להתכונן ולהתאמן - אבל אין רוחות מלחמה".

בתוך כך דווח היום, כי הבית הלבן לא קיבל התראה על התקיפה הישראלית בסוריה, לדבריו של גורם מודיעיני בכיר בארה"ב, המידע הועבר רק לאחר שהפצצות הושלכו ממטוסי הקרב.

באתר האינטרנט 'פרס טי וי' דווח כי דובר משרד החוץ האיראני רמין מהמנפרסט הצהיר כי סוריה לא תבליג ותשיב ב"תגובה מוחצת". לדבריו, "המשטר הציוני חייב להבין שהזוועות שביצע בסוריה לא יישארו ללא מענה".