אאא

החוף הנפרד בבת ים, הפועל באישורו של רב העיר בת ים, הרב יוסף בר שלום, הוא אחד החופים היפים ביותר בארץ. לחוף קיימות דרכי גישה נוחות, הוא נקי ומטופח עם שירותי הצלה ורפואה ברמה גבוהה ובזמינות מירבית ועם שירותי מגן דוד אדום.

לטובת תושבי העיר החרדית, ובשיתוף פעולה מלא ראשי שתי הערים, תעמיד עיריית בת ים את החוף הנפרד לרשות תושבי מודיעין עילית.

בתאום בין שני ראשי העיר הוחלט כי כבר בתקופה הקרובה יחלו עבודות להצבת סככות מרובות ומחיצות לאורך החוף הנפרד, לרווחת המתרחצים. בתחנת ההצלה שבחוף יוצבו 4 מצילים לאורך כל שעות היום. החוף יהיה פתוח ששה ימים בשבוע. בימים א-ג-ה - לנשים בלבד, ובימים ב-ד-ו - לגברים בלבד. 3 פקחים סובבים בחוף במשך שעות פעילותו למניעת כניסה של כל גורם זר שהוא.

בישיבה שקיימו רה"ע מודיעין עילית הרב יעקב גוטרמן, ורה"ע בת ים שלמה לחיאני, בהשתתפות מ"מ רה"ע בת ים ר' אורי בוסקילה, סוכם כי מפקחים מטעם לשכת הרב במודיעין עילית יבקרו במקום במהלך העבודות, על מנת לבדוק את נושא ההפרדה והצניעות בחוף, בכדי לאשר את השימוש בו עבור תושבי מודיעין עילית.

במהלך הפגישה דנו השניים בנושאים רבים ונידונו שיתופי פעולה בין הערים במגוון תחומים, בחינוך, תעסוקה ועוד.

מ"מ ראש עיריית בת ים, ר' אורי בוסקילה, שהשתתף בפגישת הרב גוטרמן עם ראש עיריית בת ים, מדווח כי הקמת המחיצות כרוכה בעלויות גבוהות וכבר בוצע על כך מכרז ואושרה העבודה שתתבצע לקראת עונת הרחצה הנוכחית. "אנחנו עושים את הכל כדי שהחוף הנפרד יהיה תואם לגדרי ההלכה בשלמות, ואנו מקבלים את תושבי מודיעין עילית בברכת ברוכים הבאים", אמר.

כאילו לא די בכך, אנו מתבשרים, כי עם הפעלת החוף הנפרד בהתאם לסיכומים האמורים, יופעל מערך אוטובוסים מתוגבר במשך שעות היום. עיריית בת ים מצידה, תאפשר לאוטובוסים ממודיעין עילית לחנות בסמיכות מלאה לחוף ללא תשלום.

לבאים ברכב פרטי כדאי לנסוע דרך הכביש החדש, כביש מס' 431 שנפתח לאחרונה לתנועה ומקצר משמעותית את הנסיעה ממודיעין עילית לחוף בת ים.