אאא

מה בין עוספיה למאה שערים? חבר הכנסת הדרוזי מסיעת "ישראל ביתינו" חמאד עמאר מוחה בחריפות על דבריו של מנכ"ל משרד רוה"מ אייל גבאי מהבוקר וקורא לפיטוריו המידיים. גבאי אמר בנאום בפני בכירי המגזר העסקי במשק, “המילה דרוזים מהלכת אימים, אומרים שיש להם נשק ברישיון ואסור להתעסק איתם".

בתגובה לדברים מגיב בראיון ל"כיכר השבת" חבר הכנסת חמאד עמאר בחריפות ואומר, "אייל גבאי צריך לשים את המפתחות על השולחן וללכת הביתה. אם לא כך אני קורא לרוה"מ נתניהו שיפטר אותו מתפקידו לאלתר. מדובר בכוחניות ובהכפשת המגזר הדרוזי שומר החוק ונאמן למדינה".

עמאר הוסיף ואמר, "כל בעייה צריך לפתור בהבנה ובהידברות. כמי שעקב אחרי מה שקרה בין המשטרה למגזר החרדי, אני יכול להגיד לך שצריך למצוא את הדרך ואת שביל הזהב, לשבת מול ההנהגה החרדית ולפתור את הבעיות. לא יכול להיות שמדי ערב יהיו תקריות אלימות בין אזרחים לבין המשטרה. רק לפני יומיים היינו בעוספיה כאשר מתפרעים גרמו לריכוז כוחות גדול של משטרה מחוץ לכפר. דיברנו במקום עם מפקד המחוז הדרומי ניצב קורן ומנענו את ההתנגשויות האלימות בין המשטרה למפגינים".

לדברי חבר הכנסת עמאר, "כולם מבינים שאלימות גוררת עוד אלימות. המשטרה בעוספיה יכלה להיכנס והיה לה הרבה כוח מרוכז, אולם הם פתחו בהידברות מול ההנהגה הדרוזית, נכנסנו לכפר ואחרי זמן קצר כולם עזבו את המקום והלכו הביתה".

כאמור, דבריו של חבר הכנסת עמאר מעלים מחשבות נוגות בדבר הכניסה הברוטלית והשימוש בירי באוויר של נשק חי מול מפגינים חרדים.