אאא

רכבת בחינם: לאחר טיפול ממושך של יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני וח"כ זבולון כלפה, איש הבית היהודי, החלה השבוע רכבת ישראל להעניק גם לתלמידי הישיבות החרדיות והציוניות מאזור הדרום הטבת נסיעה חינם ברכבת ישראל כפי שזוכים לה הסטודנטים החילונים הלומדים באזור הדרום.

כזכור, חברי הכנסת גפני וכלפה עיכבו לפני כחודש בוועדת הכספים של הכנסת תקציבי עתק לרכבת ישראל וזאת כדי לברר מדוע רק סטודנטים חילונים זוכים להטבה זו לעומת תלמידי ישיבות הסדר וישיבות תורניות אשר אינן זוכות להטבה זו עליה הוכרז לזמן מוגבל לעידוד הנוסעים באזור הדרום ברכבות.

לאחר דיונים שקיימו חברי הכנסת ועוזריהם עם הנהלת רכבת ישראל, נקבע כי תלמיד ישיבה בשדרות אופקים וישובי האזור יוכל יהיה לקבל את ההטבה ברכבת לאחר הצגת מסמך כי לומד בישיבה בחתימת ראש הישיבה.

כמו כן לצורך ההטבה, העבירו לשכותיהם של החכי"ם את רשימת התלמידים הלומדים בישיבות באזור הדרום לרכבת לצורך הצלבת הנתונים לקבלת ההטבה לזכאים.

ח"כ גפני אמר כי מדובר ב"תיקון עיוות משמעותי הציבור החרדי מופלה לרעה בכל דבר, וגם בתחבורה הציבורית, מדובר הפעם בשינוי מגמה כאשר משווים סוף סוף ולאחר מאבק ממושך, את תלמידי הישיבות לסטודנטים ואני מקווה כי הפעילות הזו תוביל להמשך המגמה בתחומי תחבורה נוספים בהם תלמידי הישיבות מקופחים". 

ח"כ זבולון כלפה אמר גם הוא כי מדובר במהלך מתבקש, "דרשנו מהרכבת להשוות את התנאים. לא יתכן שסטודנט חילוני שגר בדרום יקבל הטבה ובחור שלומד בישיבה לא יקבל זאת, אני מצר על כך שנאלצנו לעכב תקציבים ולפעול לתיקון העוול שאמור היה להיות ברור ומובן מאליו שמגיע לכולם בצורה שווה".