אאא

סוף לפרשת גניבת היודאיקה באיטליה: בית המשפט השלום בירושלים גזר הבוקר (ראשון) עונשי מאסר וקנס כספי על ארבעת בחורי הישיבה שהיו מעורבים בגניבה.

לפני כשנה וחצי, נעצרו ארבעה בחורי ישיבה, בחשד לגניבת חפצי יודאיקה וחפצים יקרי ערך מבית הכנסת הגדול במילאנו שבאיטליה.

הנאשם העיקרי בפרשה הורשע בעבירות של קשירת קשר לפשע או עוון, גניבה בנסיבות מיוחדות, וכן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. בית המשפט גזר עליו מאסר בפועל של ארבע שנים, וכן מתן פיצויים בסך של כ-50,00 שקל.

על הבחור השני הנאשם בפרשה שהורשע בעבירות של קשירת קשר לפשע או עוון, גניבה בנסיבות מיוחדות, וכן על הברחת החפצים במכס,  בית המשפט גזר מאסר בפועל של שלוש שנים, וכן פיצוי כספי בסך של כ-50,00 שקל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

נאשם שלישי שהודה והורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, וכן התחזות כאדם אחר וזיוף מסמך, קיבל עונש של 18 חודשים מאסר בפועל וכן פיצוי של כ-30,000 שקל.

על הנאשם הרביעי שהורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וזיוף, גזר בית המשפט מאסר בפועל למשך תשעה חודשים, ופיצוי בסך כעשרים אלף ש"ח.

הפרשה התפוצצה כאמור לפני כשנה וחצי כשהארבעה שגנבו חפצי יודאיקה עתיקים מבית הכנסת הגדול במילאנו, הבריחו אותם לארץ וניסו למכור אותם לסוחרים בישראל, כשאז נלכדו על-ידי המשטרה והועמדו לדין.