אאא

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, סייר הבוקר (ראשון) בהר חריף, בזירת הפיגוע בגבול ישראל-מצרים, בו נהרג ביום שישי בצהריים רב"ט נתנאל יהלומי, נפגש עם הלוחמים שפעלו בזירה ושיבח אותם.

הרמטכ"ל נפגש עם לוחמי התותחנים וקרקל, שהיו מעורבים בתקרית ושבפעולתם המהירה סיכלו פיגוע גדול בעורף ישראל ושמע מהם את השתלשלות האירועים.

בין השאר תיאר סמל הכוח של קרקל איך הוביל את הלוחמים, זיהה את האויב וחתר למגע. בין חיילי הכוח הייתה לוחמת, קלעית בתפקידה, שהסתערה קדימה ופגעה באחד המחבלים.  

הרמטכ"ל הביע הערכה לכל המעורבים בתקרית הירי ואמר: "אנחנו לוחמים המגנים על הגבולות, יש היתקלויות וכל מי שבחר להיות לוחם יודע שדבר כזה יכול לקרות".

"אני חושב שנתנאל ז"ל מימש את העניין עד תום, במלוא מובן המילה. נתנאל דילג, יצר מגע, נלחם ונהרג - כל אחד מכם יכול להיות הוא", הוסיף הרמטכ"ל, ואמר: "אני בטוח שאם נתנאל היה כאן אתנו הוא היה אומר שצריך להמשיך במשימה".

הרמטכ"ל הוסיף ואמר כי "גבול סיני ימשיך לאתגר אותנו. נעשה מאמץ אדיר בשנתיים האחרונות לסגור את הגבול והוא ייסגר, אך גם כשייסגר לא יופסק האיום".

דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי, שהשתתף בסיור, כתב בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו: "הבוקר סיירנו באזור תקרית הירי בהר חריף. הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, תיחקר את לוחמי התותחנים וקרקל, שבפעילותם המהירה והנחושה מנעו פיגוע גדול".

"עבורי היה מרגש במיוחד לשמוע לוחמת שמתארת כיצד הגיעה לנתנאל יהלומי ז"ל והמשיכה בנחישות בחתירה למגע והסתערה לעבר המחבלים", כתב דובר צה"ל והוסיף: "חשבתי לעצמי, כיצד לפני עשור סיטואציה שכזו יכלה להתקיים רק בחזוננו. באוגדת אדום כבר נערכים לאחר הפקת לקחים לאירועי הטרור הבאים שיגיעו מסיני ומעזה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתוך כך, הבוקר ארגון "אנסר בית אל-מקדס", נטל אחריות לפיגוע, והסביר כי הוא התרחש כנקמה על הסרט נגד המוסלמים. בהודעה מטען הארגון כונה הפיגוע: "פשיטת הענישה למי שפגע בנביא האהוב".

ראש הממשלה בנימין נתניהו, התייחס בפתח ישיבת הממשלה הבוקר לפיגוע ואמר: "ביום שישי הייתה התקפת טרור בגבולנו עם מצרים. בהתקפה הזאת נפל חייל צה"ל, נתנאל יהלומי ז"ל. לנתנאל היה פרופיל לא קרבי, הוא התעקש לשרת כחייל קרבי ולהגן על המולדת. אנחנו שולחים את תנחומינו למשפחתו.

"באותה תקרית הסתערו לוחמות ולוחמים של יחידת קרקל על המחבלים, הרגו שלושה מהם; חייל צה"ל נפצע, אנחנו שולחים לו את איחולינו להחלמה מהירה.

"אני מבקש לשבח את פעולת הלוחמים והלוחמות במניעת פיגוע שהיה יכול להיות קטלני הרבה יותר, ואני חושב שגם מומחשת שוב החשיבות של החלטת הממשלה להקים את גדר הביטחון בגבול סיני. בלא החלטת הממשלה להקים את גדר הביטחון בגבולנו עם סיני, ישראל הייתה מוצפת במסתנני עבודה בלתי חוקיים, וגם בחוליות טרור קרקעיות. הדבר הזה במידה רבה נמנע בזכות ההחלטה הזאת ובזכות פעולתם של חיילות וחיילי צה"ל. הדבר הזה כמובן נעשה, ההחלטה שלנו התקבלה, אחרי שהנושא לא טופל".