אאא

הולכים לבחירות: בשעות הצהריים (שלישי) נועדו לפגישת היערכות ראשונה ראשי סיעת "יהדות התורה", חברי הכנסת יעקב ליצמן מ"אגודת ישראל" ומשה גפני מ"דגל התורה", על מנת לדון בהתארגנות לקראת הבחירות הקרובות.

השניים דנו בהערכות לקראת מה שהם מכנים "היציאה לדרך", כשכבר בימים הקרובים ידונו בהקמת המטות ובכל מערך התפעול הלוגיסטי.

בשיחה שערך "כיכר השבת" עם ח"כ משה גפני הוא מביע אופטימיות ואומר: "אנחנו כעת, אני וליצמן טרום דיון, מחר תהיה ישיבת סיעה ואז נקבל החלטה על יציאה לדרך".

גפני מפתיע ואומר: "להערכתי אנחנו, יהדות התורה, מסוגלים להגיע לתשעה ואפילו עשרה מנדטים".

בנוגע להתקפות של לפיד על דיל שכביכול קיים בין החרדים לנתניהו אומר גפני: "זה לא תופס, הוא פשוט בהיסטריה, אין לו מה להציג לציבור, בנתיים זה לא תופס, אני מקווה גם שאנחנו לא נעשה טעויות".

לדברי גורמים בכירים ב"יהדות התורה", לאחרונה נפתחו קבוצות תמיכה של אוכלוסיה מסורתית- חילונית שנעזרה על-ידי חברי הכנסת של סיעת יהדות התורה וכעת בכוונתם להקים מטות מסודרים בכדי לסייע למפלגה בהתמודדות.

"אותם אנשים נקעה נפשם מההסתה והם הבינו שלפיד מנסה לעשות סיבוב על גבם של החרדים ולכן החליטו להתגייס לעזור דווקא לנו", הם מספרים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אנשי גפני מציגים ל"כיכר השבת" רשימת הודעות שקיבל הבוקר מאזרחים חילונים המביעים תמיכה מובהקת בסיעה החרדית.

"ח"כ גפני שלום רב ובהצלחה! כרגע ההורים כותבים עלייך בקבוצת הווטסאפ של ביה"ס רמות בהוד השרון. להלן כמה ציטוטים", קיבל ח"כ גפני הודעה, ובהמשך הציטוטים של ההורים.

אחד ההורים כתב: "הרב גפני מדבר עכשיו ברשת ב', הוא מציין שיש להם גם תומכים חילוניים כי הם עוזרים ונוגעים בכול העם. אני מסכים".

אחת האמהות כתבה: איש חריף מאוד הרב גפני...". אמא נוספת כתבה: "נכון. תדעו לכם שהוא פועל למעננו במינוי שומר לביה"ס , הוא הביא לנו את קרן ההסעות שמסבסדת את ההסעות. הוא שומר על ביה"ס מפני כל הרעות שעיריית הוד השרון ניסתה בקיץ ומנסה לעולל לנו. והכל בשקט, בצניעות. פשוט כי ביקשנו את עזרתו והוא עסוק בעשייה למען החינוך בישראל".