אאא

חברי ועדת הכספים של הכנסת ערכו סיור מקיף בצה"ל. בביקור שנערך אמש במרכז לאימוני יבשה בצאלים ובבסיס חיל האוויר בחצרים, שמעו חברי-הכנסת תדריכים מסגן הרמטכ"ל אלוף בני גנץ אשר ליווה אישית את הסיור יחד עם היועץ הכלכלי לרמטכ"ל תת אלוף מהרן פרוזנפר אשר סקר בפני החכי"ם את ההתייעלות בצה"ל.

בהמשך שמעו החכי"ם סקירות מפי מפקד המרכז לאימוני יבשה תת אלוף אבי אשכנזי, ומפקד חיל-האוויר בחצרים,  תת אלוף זיו.

 

בביקור שהתקיים ביוזמת הרמטכ"ל ודובר צה"ל, שמעו חברי ועדת הכספים סקירות מקיפות בנושא תקציב משרד הביטחון והעמידה בתכניות ההתייעלות. 

החכי"ם סיירו בביה"ס לטיסה ובאחת מהטייסות בבסיס, ביקרו בעיר האורבאנית שבנה צה"ל בצאלים ונחשפו לרמת הכשירות והעלייה באימוני כוחות הסדיר והמילואים, שמעו על תהליך ההתייעלות הכלכלית בצה"ל, עליית צה"ל לנגב, ומיפוי האתגרים האסטרטגים העומדים בפני צה"ל ומערכת הביטחון.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 

בביקור נטלו חלק: יו"ר הוועדה, ח"כ הרב משה גפני; ח"כ חיים כץ, ח"כ מירי רגב; ח"כ אורי אורבך; ח"כ חיים אורון; ח"כ פניה קירשנבאום; ח"כ דניאל בן סימון; ח"כ שלי יחימוביץ'; ח"כ יצחק וקנין; ח"כ רונית תירוש; ח"כ שלמה מולה וח"כ רוחמה אברהם.

 

סגן הרמטכ"ל אלוף בני גנץ אמר בביקור כי חיוני שצה"ל יתייעל וזאת כדי לאפשר הסטת משאבים למשימות התעצמות ושמירת הכשירות והמוכנות לתרחישים השונים.

 

יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני אמר כי הסיור שנערך בשטח, הוא הראשון שקיימה הוועדה בשנים האחרונות, וקיימת לכך חשיבות רבה, "חברי ועדת הכספים נחשפים בכל ימות השנה לתקציבה של מערכת הביטחון, ומעת לעת יש לחכי"ם שאלות שונות באשר לפעילות השוטפת, חשוב היה שחברי הוועדה ייחשפו לפעילות המבצעית בשטח ויראו בצורה בלתי אמצעית את תהליך ההתייעלות,  כמו גם את הצרכים המבצעיים השונים של צה"ל ומערכת הביטחון".