אאא

105 יום לקלפיות: יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני הציג היום (רביעי) את הצעת החוק לפיזור הכנסת של 'יהדות התורה' ותקף את הממשלה ואתר יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד.

"כשהממשלה הזו קמה אמרתי שהיא לא תחזיק מעמד יותר משנה וחצי אבל לא באמת האמנתי לדברים של עצמי", אמר גפני, "לא חשבתי שזה יקרה כל כך מהר וברמה כזו של תיעוב בין ראשי הקואליציה. כנראה שזה מהקדוש ברוך הוא. לנו האופוזיציה יש תרומה מכרעת להפלת הממשלה וזה אומר שעשינו את עבודתנו".

לדבריו: "בתקופה שאנחנו כיהנו בתפקידים, לא הייתה צמיחה שלילית, מפעלים לא נסגרו. נעלי בריל, תע"ש, בשום פנים לא נתנו להם להיסגר למרות שאני לא בטוח שיש שם מצביעים של יהדות התורה. דירוג האשראי עלה כל הזמן, הצטרפנו לoecd. ניהלנו מאבק נגד הטייקונים ובסיעתא דשמייא הפכנו להיות מעצמת גז. הפכנו למדינה עשירה. עכשיו הפכנו לעניים עם פערים הולכים וגדלים בין עשירים לעניים".

בדבריו, עקץ גפני את לפיד ואמר: "שטייניץ למה אתה קורא לו בלורית, הוא תקשורתן, אני חושב שאם הוא לא ירוץ בבחירות, אז אולי נציע לו ליחצ"ן את יהדות התורה".

גפני סיים את דבריו ואמר: "כשיש מישהו שלא יודע לטפל בשום דבר שנוגע למשפחה בישראל, מי שניצל את המצב הזה אלה הבית היהודי. כל מה שפגעו בנו הם לקחו לעצמם. מה הם חושבים שאנחנו נשתוק להם על זה?".

צפו בנאומו המלא של ח"כ משה גפני.