"הם פחדו שהגעררס ירביצו להם... זאת בדיחה, הליטאים יודעים היום להרביץ יותר..." את האמירה הזו, הספק צינית ספק רצינית, בחר ח"כ משה גפני מ'דגל התורה' לומר במהלך דבריו ב'פורום המנהלים' של 'המודיע'. בהתייחסו למתקפות מצד המתנחלים נגדו, כאשר כלפי ח"כ החסידי יעקב ליצמן המתקפות דווקא נרגעו. 

במהלך דבריו, התייחס ח"כ גפני ל'יש עתיד' ולכך שבמפלגתו של יאיר לפיד יש חברי כנסת המגדירים את עצמם דתיים וחרדים: "פתאום הגיעה מפלגה לכנסת. יש חברת כנסת (רות קלדרון י.כ) שהיא נואמת במליאת הכנסת, מוציאה 'ש"ס וילנא' שמה אותו על דוכן הכנסת, ומתחילה ללמוד".

"יש שמה ('ביש עתיד' י.כ) אחד, שהוא נמצא בתפילת מנחה, עם כובע כזה.. והוא גר בבית שמש והוא מציע שתלמידי הישיבות ינקו את הרחובות".

"ויש במפלגה הזאת משהו (שי פירון י.כ) שהוא גם שר וגם רב, גם ראש ישיבה, וכל הזמן אומר דבר והיפוכו. עכשיו הוא דיבר באיזה כנס של השלטון המקומי ואמר שאסור לבזבז את הכסף של השלטון המקומי לרשתות החרדיות, מפלגה שלא הייתה כדוגמתה".

 (צילום: ישי כהן)
גפני בכנס המנהלים של 'המודיע' (צילום: ישי כהן)
הגדלה

בהמשך דבריו, התייחס גפני לתביעה נגדו בכך שלכאורה היה שותף לתוכנית ההתנתקות ואמר: "יש מישהו שמוציא נגדי פשקווילים, יש 3 משפחות שהיו בגוש קטיף והם תובעים ממני 290 מליון שקל, שאז העברנו לישיבות".

גפני הביע תמיהה מדוע תובעים רק אותו ולא את הח"כ החסידי יעקב ליצמן: "תבעו אותי, אני עד היום לא יודע למה רק אותי. האמת שאני שלחתי לבית דין ושאלתי למה רק אני, לא הייתי יו"ר וועדת הכספים, לא יו"ר הסיעה, אמרתי להם שהרב ליצמן היה אז יו"ר הסיעה. אז פעם אחת הם שלחו לו מכתב גם כן ותבעו אותו, אחרי זה הם הפסיקו, הם פחדו שהגעררס ירביצו להם... זאת בדיחה, הליטאים יודעים היום להרביץ יותר...".

לקראת סיום דבריו חשף גפני כי ש"ס ויהדות התורה לא ייכנסו לקואליציה במקום הבית היהודי: "יש החלטה בסיעת יהדות התורה, אנחנו הולכים גם לשלוח מכתב ל'הבית היהודי', גם ש"ס וגם יהדות התורה. שאם הם יצביעו בתקציב בנושאים הדתיים נגד התקציב, וכתוצאה מזה הם יצאו מהקואליציה או יוציאו אותם, אנחנו לא נכנסים במקומם".