אאא

חשש לקריסה בל"ג בעומר: יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני הזהיר היום (רביעי) מפני קריסה ובמהלך שאילתא בכנסת לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ תקף את מדינת ישראל: "האם לאשכנזים החילונים מצפון תל אביב גם היו משאירים כביש כזה צר ומפותל?".

"אנחנו מדברים על שישים ושש שנות מדינה, שמירון הופכת משנה לשנה להיות אתר, אני לא מדבר על האתר הקדוש, אתר שמגיעים אליו במשך השנה להערכתי יותר ממיליון איש, בל"ג בעומר עצמו מגיעים אליו בסביבות החמש מאות אלף איש", אמר גפני.

"אני רוצה לשאול אותך אדוני השר", פנה גפני לשר לביטחון פנים: "עם יד על הלב. אני ישראלי, נולדתי בארץ, לא מכיר משהו אחר, אני מכיר את התרבות הישראלית, תגיד לי את האמת, אתה שר בכיר בממשלה ואני מכבד אותך".

"אם היה במשך עשרות שנים אתר כזה שאליו היו נוסעים כל השנה ולאירוע כל כך גדול חילוניים - אשכנזיים מתל אביב. האם הכביש למירון, אותו קטע בין צומת חנניה למירון, האם הוא היה נשאר כביש מפותל? צר שיוצר את הבעיה", זעק גפני.

"תגיד לי את האמת", המשיך גפני בדבריו הקשים לעבר אהרונוביץ', "אם היה מגיע שם, להבדיל מיליוני הבדלות, כל שנה מגיע זמר שהאשכנזים החילונים מצפון תל אביב ובכפר שמריהו היו נוסעים למירון כל שנה, ובמשך השנה, האם הכביש היה נשאר צר? מפותל? הבעיה זה הכביש! שהאוטובוסים נעמדים שם, שמתייחסים לאוכלוסייה שעולה לשם שהיא בעיקרה דתית, חרדית מזרחית, מתייחסים אליה כאזרחים סוג ג'".

גפני סיים את דבריו ואמר: "האם לאשכנזים החילונים מצפון תל אביב גם היו משאירים כביש כזה צר ומפותל כשמרחיבים את כל הכבישים במדינה?".

בתגובה, מסר השר אהרונוביץ' לח"כ גפני כי הוא יבדוק את הנושא מול ראש אגף התנועה.

בתוך כך, הבוקר דווח בעיתון 'המודיע' כי השנה החליטה המשטרה, למרות הבטחותיה, שלא לאפשר את כניסת האוטובוסים הפרטיים עד למעלה ההר אלא אלו יחנו אך ורק בחניונים המורחקים בעין הוזים וספסופה, ורק האוטובוסים של אגד ונתיב אקספרס יוכלו להגיע לחניונים מול שער היישוב מירון.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

למרות הבטחותיו החוזרות ונשנות של ראש אגף התנועה במשטרה, ניצב יעקב צ'יקו אדרי לחברי-הכנסת החרדיים בפגישתם אתמול כי האוטובוסים הפרטיים יורשו לעלות להר, מתברר, כך טוען "המודיע", כי לא כך הם פני הדברים. בשיחה שקיים ראש מתנ"א עם גורם בחברת 'אגד' אמרו לו הראשון כי האוטובוסים לא יורשו לעלות להר.

"לכל ההבטחות שפורסמו בתקשורת החרדית אין כל שחר וכי המשטרה לא תאפשר לאוטובוסים של החברות הפרטיות להגיע לשער היישוב מירון, אלא הם יגיעו לחניונים המורחקים ומשם יעלו בשאטלים, כפי התוכנית המקורית של המשטרה. לפחות שתהיו מעודכנים ולא תופתעו", אמר הבכיר במשטרה שיהיה אחראי בפועל לאישורי הכניסה למירון.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי מדובר בקשקוש. "הודענו במפורש שנשקול בהתאם למצב התנועה לאפשר את הגעת האוטובוסים שאינם מוסדרים לשער מירון. זה שיקול דעת בהתאם למצב".

גלית בן ברוך, דוברת אגף התנועה, מסרה ל"כיכר השבת" כי "המשטרה תשקול בהתאם לתנאי התנועה את הגעתם של האוטובוסים".

בהכנת הידיעה השתתף צביקה גרוניך