אאא

נדמה חברי הכנסת החרדים התרגלו במהרות רבה לספסלי האופזיציה, וכמו שהבטיחו הם הולכים להוות אופוזיציה לוחמת לפי כל הכללים. 

היום עלה ח"כ משה גפני לנאום במסגרת דיון על תקציב המדינה ותקף את יאיר לפיד ונפתלי בנט שהבטיחו פוליטיקה חדשה. 

"חברי הכנסת, עכשיו אנחנו מגיעים לחיים האמיתיים", פתח גפני: "עד עכשיו שיחקנו בנדמה לי, עכשיו הולכים לאשר, להתחיל לדון בתקציב המדינה. אני יודע על מה הולכים לדון, חברי ועדת הכספים יודעים על מה הולכים לדון והדיונים הולכים להיות מאוד קשים.

גפני פנה ללפיד: "אתה היית איש תקשורת, נדמה לי. אני לא יודע, אבל ככה אמרו לי. למה כשאנחנו ניהלנו משא ומתן אמרו שאנחנו סחטנים? למה מדינה שנמצאת בכל-כך הרבה בעיות - למה כשאתם דנים על סגן ראש ממשלה, מינוח של כבוד? היה לכם דיון, עצרתם את המשא ומתן הקואליציוני. האם יקראו לך אדוני שר האוצר 'סגן ראש הממשלה'? זה בכלל לא משנה לשום דבר".

בשלב הזה, עבר גפני לתקוף את נפתלי בנט: "לנפתלי בנט, החבר שלך, זה בכלל לא משנה לשום דבר אם יקראו לו סגן ראש הממשלה. עצרתם את המשא ומתן הקואליציוני כאילו לא הולך להיות עכשיו תקציב מדינה.

"כמה דנתם במדיניות הכלכלית שצריך להביא לכנסת? כמה דנתם על זה? מבין כל השעות, הפגישות והשיחות בארבע עיניים ובשש עיניים ובכל זה? היות ואני יודע, יש לי מדליפים, לא דנתם הרבה על זה. דנתם על החרדים, על ביטוח לאומי, שם לעשות חוק כזה, נסדר אותם פה וניקח להם שם. שחר אילן כנראה נתן לכם הרבה חומר.

"כמה דנתם על הנושא הכלכלי שנוגע לכל אחד מאיתנו? אתה התחייבת שאתה תדאג למעמד הביניים. תאמין לי, אנחנו נהיה פה בשבילך. אני רוצה לראות אותך כשר אוצר. אני רוצה לראות אותך מה אתה הולך לעשות כאשר יבואו אנשיך במשרד האוצר, שעד עכשיו הם היו אנשיו של יובל שטייניץ.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אם לא תפגע, אבקש ממך סליחה"

"הם יבואו ויגידו לך: אדוני שר האוצר, הגירעון הוא נורא, אנחנו לא יכולים להיות כמו קוריאה, לא יכולים להיות ארגנטינה, אנחנו חייבים לקצץ 40 מיליארד שקלים. מה תגיד, איפה הכסף? יתברר לך פתאום מי המקופח, מי העשיר, למי יש כסף. אתה תלך נגד הטייקונים?"

גפני התחייב לבקש סליחה אם יראה שטעה: "אני אומר לך שאם תעשה את זה, אם תוריד את מחירי המים, תוריד את מחירי החשמל, אם לא תפגע, אני עולה לכאן ומבקש ממך סליחה.

"אני אומר לך. אגב, אני עשיתי את זה בקריירה הציבורית שלי שלא היתה מי יודע מה. מתי שטעיתי - אמרתי שטעיתי, חשבתי על בן אדם שהוא לא בסדר. אם כל מה שאמרת יתממש, אני עולה לפה ואומר שמגיע לך צל"ש. אוי ואבוי לחיים שלך אם לא. חבל על הזמן מה שנעשה לך. אתה התקווה החדשה, 19 מנדטים. אתה מבטיח לחרדים – דרך אגב, זה מאוד מעליב. תדע לך שהציבור החרדי הוא אינטליגנטי. מה זאת אומרת שאתה אומר: אני אוהב אותם ואתה מכניס להם סעיפים בהסכם שלא היית עושה את זה אפילו – לא חשוב, זה לא הנושא של הדיון עכשיו.

"אבל בסדר, נראה, יש זמן. אנחנו מגיעים עכשיו לפסח, יש פגרה, אתם תכינו את התקציב, אנחנו נהיה פה. נראה מה שעושים עם העניין הזה".