מאיים. גפני (צילום: פלאש 90)
אאא

יממה אחרי חשיפת "כיכר השבת" על כוונת "יהדות התורה" להגיש הצעה לסגירת כל המועצות הדתיות בישראל, וזאת כחלק ממלחמתה ב"דיל" הארצי שנרקם בין ש"ס והמפד"ל בנוגע למנוי רב דתי-לאומי לירושלים, יו"ר ועדת הכספים, הרב משה גפני, מאשר את הדברים ומחריף את הטון נגד ש"ס.

"יש חילוקי דעות בתוך ש"ס, קבוצה קטנה מהם פועלת נגד היהדות ורוצה בירושלים רב דתי לאומי", אמר גפני בראיון לאבי מימרן ב'קול ברמה', "אם כך יהיה - אנו נפנה לגדולי ישראל עם הצעה לביטול המועצות הדתיות וניתוק הקשר מש"ס", הוא איים.

אתמול נחשף כי סיעת "יהדות התורה" בכנסת, קיבלה החלטה לקדם הצעת חוק לביטול כל המועצות הדתיות ברחבי הארץ, והעברת כל ענייני הדת לרשות מיוחדת ולסמכות הרבנים המקומיים.

ב"יהדות התורה" אמנם סייגו ואמר כי ההחלטה להביא הצעה לביטול המועצות הדתיות תובא לאישור גדולי ישראל, אך יחד עם זאת מדובר בתמרור אזהרה ברור לש"ס, כי אם תתמיד בדרכה למנות רבני עיר מהפד"ל, תוך התעלמות מ"יהדות התורה", יהיה לכך מחיר כבד.

מוקדם יותר, התייחס שר הדתות הרב יעקב מרגי לסערת הרבנות בירושלים בראיון מיוחד לכתבינו ישי כהן: "הגיעה השעה שהדברים הסתדרו ואני חושב שלאף צד ולאף מגזר להצהיר הצהרות, צריך להתמודד מול הגוף הבוחר ומי שיזכה לקבל את רוב הקולות של הגוף הבוחר הוא שיבחר. אנחנו מקווים שאם לא יהיו עיכובים של בתי משפט הבחירות יתקיימו בחודש ניסן הקרוב".