אאא

אופוזיציה לוחמנית: הקמת הממשלה החדשה תוך החרמת המפלגות החרדיות והחשש הגובר לעתיד עולם התורה גורמת לבכירי מפלגת "יהדות התורה" לצאת בהתבטאויות קשות ובהתקפות חריפות כנגד הציר נתניהו-לפיד-בנט ומדיניות הממשלה המסתמנת.

חבר-הכנסת יעקב ליצמן, אומר בשיחה עם "כיכר השבת", כי "לבושתנו מוקמת ממשלה שונאת דת ישראל שתפגע קשות בקדשי ישראל ובאוכלוסיות החלשות. אנחנו נפעל בכל כוחנו לקצר ימיה ככל האפשר".

ליצמן תוקף ואומר כי "מדובר בממשלה המושתתת על שנאה והחרמה, קיטוב בעם ומחלוקת. יוזמי קואליציית בנט-לפיד מתכוונים לפגוע בקדשי ישראל ואנו נהיה אופוזיציה לוחמת ואקטיבית ונפעל בכל כוחינו להפיל את הממשלה הרעה הזאת".

"אנו בתחילתה של תקופה חדשה, בה אזרחי ישראל יהיו נתונים תחת חרב הקיצוצים וגזירות כלכליות, שמתכננים להפיל עלינו ושיביאו לפגיעה בכלל האזרחים ובפרט לאוכלוסיות החלשות", מזהיר ליצמן.

לדבריו, "יהדות התורה תייצג בעוז ובגאון את רובו של עם ישראל, הסולד משנאה ומתנגד להחרמת ציבור מרכזי וגדול, שרואה במדיניות זו של לפיד ובנט, משום הרס הדת, פגיעה בערכים המקודשים לנו מדורות וסכנת קיום כלכלית לאוכלוסיות החלשות".

חבר-הכנסת משה גפני, מצטרף למתקפה ואומר בשיחה עם "כיכר השבת" כי "בישראל מוקמת ממשלה רעה ביותר גם בנושאים הרוחניים וגם בנושאים הגשמיים".

לטענת גפני, "הראשונים שיפגעו מהקואליציה הנוכחית אלו נתניהו ומפלגתו. הכניעה של ראש הממשלה והעברת משרד החינוך מנציג הליכוד ביתנו לנציג יש עתיד המעוניין לפגוע בחינוך החרדי המצליח, תהיה בעוכריו".

גפני מוסיף כי לנציגות החרדית נכונו ימים קשים אך כל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל וכי ביהדות התורה יפעלו לאור הדרכתם של מרנן ורבנן גדולי ישראל.

גפני מוסיף ותוקף אישית את נפתלי בנט, מנהיג מפלגת 'הבית היהודי' וטוען כי הוא "נכשל במבחן". לדבריו, "היתה לו את האפשרות הברורה להיות שותף להקמת ממשלת ימין דתיים אך הוא העדיף את השותפות עם המפלגה שרוב חבריה הם אנטי דתיים ואנשי שמאל. התברר שהאינטרסים שלהם והשקפת העולם שלהם זהים וכי השותפות לא נוצרה רק מסיבות פוליטיות כפי שהם טענו לאורך כל המשא-ומתן".

חבר-הכנסת מאיר פרוש, מוסיף על הדברים ואומר כי מדובר ב"ממשלת בובות". לדבריו, "זמנו של נתניהו הולך ואוזל מאז שלא עמד במילתו ובהסכם החתום עם המפלגות החרדיות בנושא גיוס בחורי ישיבות".

"נתניהו לא יכול להנהיג את העסק והוא שחוק לגמרי. הממשלה הזאת תנוהל על-ידי יאיר לפיד והיא לא תחזיק מעמד זמן רב", מעריך פרוש.

לדבריו, הוא "מאוכזב מהתנהגותם של חברי מפלגת הבית היהודי ועל כך שלמרות שביהדות התורה הושיטו להם יד הרי שהם בחרו להכריז מלחמה על עולם התורה וללכת יד ביד עם שונאי החרדים".

חבר-הכנסת ישראל אייכלר אומר ל"כיכר השבת" כי "גם ישיבה באופוזיציה מול משטר חילוני שהכריז מלחמה על עולם התורה ועצמאות החינוך החרדי, עשויה להפוך לברכה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"במדינה בה בג"צ תפס את השלטון בכוח הזרוע מידי הממשלה והכנסת הנבחרים", אומר אייכלר, "לפחות לא נהיה שותפים לגזירותיהם. נילחם נגדם בכל כוחנו ובדרכו של יעקב אבינו בדורון, תפילה ומלחמה".

אכיילר מוסיף ואומר כי "בן גוריון היה חזק מהם והיהדות החרדית היתה אז מועטה וחלשה מהיום. הוא הבין שאין לגעת בלומדי התורה ויש להעניק עצמאות לחינוך החרדי. גם השליטים החדשים יבינו בדרך הקשה את האזהרה, 'אל תגעו במשיחי ובנביאי אל תרעו, ה' ילחם לכם ואתם תחרישון'".

גם חבר-הכנסת יעקב אשר, תוקף את לפיד ובנט ואומר ל"כיכר השבת" כי "המכנה המשותף של שניהם הינו שנאה לעולם התורה".

"אנו נגן בחירוף נפש על עולם התורה והאינטרסים של הציבור החרדי", מבטיח אשר ומוסיף, "נהיה אופוזיציה לוחמנית שלא במהרה ישכחו אותה. נעשה זאת בהתמדה ובחריצות ונהדוף אחת לאחת את הפעולות שרוקמים נגדינו".