אאא

ועדת הכספים אישרה הערב את תקציב המדינה וחוק ההסדרים לשנים 2009 ו-2010 לאחר דיונים שנמשכו שבועות ארוכים. הועדה ביצעה שינויים רבים בסעיפים שונים, פיצלה והוציאה מחוק ההסדרים חוקים, דחתה גזירות אחרות ופעלה רבות לשינויים משמעותיים בתקציב כולו, לשמחת הציבור, ולמגינת לב פקידי האוצר.

יו"ר וועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני, מרוצה: "הוועדה הוכיחה את יכולותיה וחשיבותה. החוק שנכנס לוועדה איננו החוק שיוצא. ביצענו שינויים רבים ועצומים למען הציבור".

"החוק שנכנס איננו החוק שיצא" אמר גפני, "ביצענו שינויים מרחיקי לכת, הפחתנו במה שרק יכולנו ועשינו כל שינוי שרק ניתן היה לעשות כדי להפחית את הנזק והכאב שאמור היה לפגוע באוכלוסיות רבות בישראל תוך גילוי אחריות למצב הכלכלי ולגירעון בקופת המדינה".

גפני, שעדיין לא סיים את מלחמות התקציב הנוכחי,מרוצה מהעובדה כי הוועדה לא הייתה חותמת גומי של האוצר: "הוועדה הוכיחה את חשיבותה, יכולותיה ומאמציה לשנות, לסייע ולהוביל שינויים משמעותיים למען ולטובת הציבור בישראל. וועדת הכספים הוכיחה כי היא איננה חותמת גומי",והוא כבר מזהיר לקראת התקציב הבא: "לא ניתן בשנה הבאה להעביר בוועדה חוק הסדרים כה מנופח כפי שהובא השנה לוועדה".

כעת, לאחר אישור ועדת הכספים, עובר הקרב על החוק למליאת הכנסת, שם הוא צפוי לעבור בקרוב בקריאה שנייה ושלישית.