אאא

עשרות נציגי תנועת "דגל התורה" ברחבי הארץ, בראשות חברי הכנסת וחברי המועצות המקומיות, התכנסו אמש (מוצאי שבת) בסוכתו של זליג אורלנסקי מנכ''ל עיתון "יתד נאמן" בנתניה, שאירח את המשתתפים בסוכתו הגדולה.

בפתח ההתכנסות נשא דברים מנחם שפירא סגן ראש עיריית בני-ברק ומנהל המחלקה המוניציפאלית של "דגל התורה" שהודה לכל הנציגים שהגיעו מכל רחבי הארץ והדגיש כי במערכת הבחירות האחרונה שנערכה לפני כשנה גדל כוחה של התנועה עשרות מונים זאת על-ידי הכפלת הנציגים במרבית המקומות ברחבי הארץ.

את הנאום המרכזי, שהיה תקיף ולוחמני במיוחד, נשא יו"ר התנועה חבר-הכנסת משה גפני שעמד בדבריו  על הפעילות של נציגי "דגל התורה" בכנסת ובעיריית לטובת כלל הציבור החרדי.

בנאומו, בחר גפני לשלוח חיצים לעבר אנשי 'הפלג הירושלמי' שהקימו בשנה האחרונה את מפלגת "בני תורה" זאת בטענה אידיאולוגית כביכול שבתנועה הוותיקה שינו מהמסורת הנהוגה.

"אני מתפלא כיצד יכולים להטיל דופי בקודש?", תהה גפני, "דגל התורה ממשיכה את מסורת ההנהגה של גדולי הדורות וכשמדברים על נושא המאבק בגיוס בני הישיבות ממשיכים את דרכם של מרנן החזון איש, הבריסקער רב, הרב אברמסקי, הרב שך והרב אלישיב זצ"ל, עד היום, בהנהגתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א".

"עולם התורה פורח ומשגשג מה שלא היה מאז ומעולם ודגל התורה נלחמת בכל התחומים והמישורים על מנת לשמור עליו וברוך השם אף ניתן לומר שהצליחה", הצהיר גפני והמשיך: "אין בחור ישיבה אחד שאירע לו כל פגע חוץ מהחילול השם הגדול שנוצר עם הגזירה הקשה על גיוס בני הישיבות ובתגובה הורו גדולי ישראל לעשות עצרת ענק כפי שעשינו בזמנו נגד בית המשפט העליון כאשר ביקש לחוקק חוקים נגד היהדות".

"לפלא גדול בעיני", אמר גפני בעוקצנות, "שיש אנשים שסטו מהמסורת ומטילים דופי בקודשים נגד דגל התורה. כל מי שמעורה בנעשה רואה בחוש כיצד ההדרכה של גדולי הדור לנציגי דגל התורה והפעילות בעקבות כך היא זו ששומרת על עולם התורה".

אחריו נשא דברים חריפים לא פחות חבר-הכנסת אורי מקלב שסיכם את ההצלחה הגדולה שהיתה לתנועת "דגל התורה" בבחירות האחרונות ואמר כי למרות כל מה שאירע הרי שהתרבו הנציגים והתנועה משגשגת ופורחת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אנחנו תנועה שכפופה לגדולי ישראל ופועלים על פי הכוונתם ולא מוסרים לשלטונות ומחבלים בכל מה שאפשר רק לעשות הרס וחורבן", אמר מקלב. 

לסיום נשא חבר-הכנסת יעקב אשר אף הוא דברים בפני הנוכחים ואמר כי "לפעמים אנחנו רואים מקרים שמפלגות אחרות משיגות דברים אבל אנחנו לא יכולים לעשות אותם משום שאנחנו כנציגי דגל התורה לא יכולים לעשות זאת רק בשל הנראות שדגל התורה לא יכולה להרשות לעצמה רק בגלל הערכיות של דעת התורה, אפילו  שלעיתים בטוחים שבאותו נושא זה יביא תועלת אבל בכלליות, לא שייך לעשות".

אשר הוסיף כי לנציגי דגל התורה בערים השונות יש את החסינות של דגל התורה. "אי אפשר לפגוע בהם בגלל שיש להם את הגב של דגל, החוזק הפנימי שלנו כמפלגה זה שכולם ביחד".

"לפעמים יכול להיות", אמר אשר, "שבעיר חלונית או חרדית כלשהיא ראש העיר פוגע באידיאולוגיה של דגל התורה ואחד מהחברים חושב לבד ופועל לבד ויוצר קשר אישי עם ראש העיר או מפלגה אחרת, צריך לדעת שהדבר הזה הוא הרס, זה מחליש את הכוח, חייבים לעמוד בכל הכח כאיש אחד ובלב אחד".