אאא

אחרי תקופה של שתיקה תקשורתית מחליט גפני להתערב הערב במשבר ביטוחי האופנועים שהולך ומחריף. ביום רביעי הקרוב תתכנס וועדת הכספים לדיון ראשון בראשותו על מנת ללמוד לעומק את סוגיית תעריפי הביטוח. כזכור, בחודש האחרון הולך ומחריף מאבק ציבור הרוכבים בישראל נגד החלטת הממונה על הביטוח ידין ענתבי להעלות מ-1 לחודש הקרוב את מחיר הביטוח באופן דרמטי.

יושב ראש וועדת הכספים ח"כ משה גפני אומר הערב, “למרות הסכנה הקיימת בנסיעה על האופנועים, יש לשקול היטב את העלאת הביטוח מאחר והשלכות העלייה הינם רבות בתחומים רבים".

בדבריו של גפני טמונה ביקורת עדינה על גורמי הממשל ברמה הפקידותית שהחליטו להעלות את תעריפי הביטוח משיקולים כלכליים יבשים ללא שימת לב עמוקה להשלכות החברתיות של המהלך.

עדיין לא ברור מה תהיינה תוצאות המאבק אולם אין ספק כי החלטתו של גפני להתערב במשבר מסמלת בשורה בעבור ציבור הרוכבים. כעת צפוי מאבק נוקב ביום רביעי הקרוב בוועדה בין תומכי העלאה למתנגדיה החריפים. לא מן הנמנע כי מטה המאבק של רוכבי הדו גלגלי ייזום בבוקר הדיון פעילות מחאה מיוחדת ליד משכן הכנסת בירושלים כדי להבהיר לחברי הוועדה את תסכול אוכלסיית הרוכבים מכוונת המדינה להעלות בקרוב את התעריפים.

כתב "כיכר השבת" מוסיף כי לנושא הביטוח הדו גלגלי השפעה מרובה גם על כל ארגוני ההצלה החרדים שנושאים בעול תיחזוק מאות אופנועים בכל רחבי הארץ, והעלאת מחיר הביטוח עלולה לגרום לחלקם לרדת מהכביש ובכך למנוע הצלת חיים. גפני שמקורב בעצמו לארגוני ההצלה גם מינה את ירח טוקר, דובר "איחוד הצלה" לשעבר שהצטרפה בשבוע שעבר למאבק, כדובר וועדת הכספים של הכנסת.