"נפסיק לשלם מיסים". גפני (צילום: פלאש 90)
אאא

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מסיעת יהדות התורה תוקף בראיון לרדיו "קול חי" באופן חסר תקדים את שופטי בית-המשפט העליון ומאיים כי הציבור החרדי יפסיק לשלם מיסים אם בג"ץ יפגע בתקצוב מוסדות החינוך החרדיים: "שופטי העליון הם תגרנים בשוק-נפסיק לשלם מיסים".

בראיון הערב ל"מהדורה המרכזית" ברדיו קול-חי בהגשת מרדכי לביא, תקף ח"כ גפני את שופטי בית-המשפט העליון בעקבות האיום שהשמיעו כנגד מועצת עמנואל באם תתקצב את בית הספר של חסידי סלונים.

"אם חשבנו שבית-המשפט העליון בראשות אהרן ברק היה הגרוע ביותר, מתברר שבית-המשפט הנוכחי גרוע שבעתיים.

"מקום שכמו בהיסטוריה אצל הצאר הרוסי, היה מחליט מה שהוא רוצה, פוגע במי שהוא רוצה ולא חייב לתת דין וחשבון לאחרים. כך הם מתנהגים.

"בית-המשפט פוסק כל הזמן ללא הרף נגדנו, אם הוא חושב שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה ולהתנהג כמו תגרן מהשוק... מה נעשה? נפסיק לשלם מיסים".

בנוגע  לבג"ץ שהוגש בנושא לימודי הליבה והאיום כי בג"ץ ישלול תקצוב ממוסדות חינוך בהם לא לומדים את לימודי הליבה אמר חבר-הכנסת גפני: "אנחנו נפסיק לשלם מיסים, מה יקרה? יזרקו אותנו לבית-הסוהר?

"הכסף הוא שלנו אבל אם חס וחלילה ינסו לפגוע בחינוך של הילדים שלנו והפסקת התקצוב זה מלחמה אם זה יקרה יש הרבה דרכים לנהל מאבק.אני לא מציע לאף-אחד לנסות אותנו.

"אני יודע שבעקבות השיחה אני אקבל מבית-המשפט, אולי אפילו יבקשו להסיר ממני את החסינות. אני מרשה לעצמי לדבר עליהם ככה כי מישאל חשין קרא לי בתקשורת שאני מדבר כתגרנית מהשוק. אם מותר לו לדבר עלי ככה מותר לי לדבר עליהם ככה".