אאא

"יאיר לפיד מגלומן, אין לו שום ניסיון אפילו חבר-כנסת הוא לא היה, הוא מדקלם את מה שפקידי האוצר אומרים לו", כך בחריפות, תוקף חבר-הכנסת משה גפני, את שר האוצר החדש יאיר לפיד

ככל שחולף הזמן מהרכבת הממשלה נדמה כי האויב הגדול של שר האוצר יאיר לפיד יהיה יו"ר וועדת הכספים לשעבר ח"כ משה גפני.

בימים האחרונים מתבטא גפני נגד יאיר לפיד בחריפות רבה, הן בשיחות סגורות והן בראיונות לתקשורת, כאשר אינו בוחל במילים כדי להטיח את האמת ללפיד.

בערב חג הפסח, השווה עצמו לפיד למשה רבינו, כשאמר בסרטון וידאו שהפיץ כי יקח החלטות קשות כמו משה רבינו.

גפני נשמע כועס מאוד על דבריו של לפיד, ואומר: "הוא מגלומן שהוא משווה את עצמו למשה רבינו, צריך קודם כל להיות עבד, לדעת את השליחות הציבורית שהוטלה עליו, בנתיים הוא רק מוציא הודעות בפייסבוק".

גפני התייחס להסברים של לפיד על הגזירות הכלכליות שהוא הולך לבצע, ואומר כי "כל מה שהוא מנסה להסביר את הגזירות הכלכליות זה דברים שפקידי האוצר אומרים לו והוא מדקלם אותם בתקשורת, את אותן הצעות הציעו גם לנו ואנחנו סרבנו לקבל אותן, לא כל מה שמאכילים אותו הוא צריך לאכול יש פתרונות שונים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"יושבים פקידי האוצר מול שר האוצר הנוכחי שאין לו שום ניסיון, אפילו חבר כנסת הוא לא היה", ממשיך גפני במתקפה על לפיד, "ואומרים לו שלהעלות את המע"מ זה דבר פשוט, אבל קיצוץ בקצבאות זה הדבר הכי פשוט לעשות, מעבירים את זה בשלוש קריאות בכנסת כחוק הסדרים, באישור תקציב המדינה ובזה זה נגמר, הרווחנו עוד שלושה-ארבעה מיליארד שקל".

גפני חושש כי כלי התקשורת בישראל מגבים את יאיר לפיד בגלל שהוא הולך לקצץ בתקציבי הישיבות: "נראה שאולי כלי התקשורת מגנים על יאיר לפיד בגלל הקיצוצים שהוא רוצה לקצץ לעולם התורה וקצבאות הילדים".

בדבריו החריפים, חוזר גפני להסכמים הקואליציוניים בין לפיד ונתניהו ואומר כי "הציבור החרדי עומד תמיד לנגד עיניו של יאיר לפיד, רוב ההסכם הקואליציוני שלו עוסק בציבור החרדי, הוא בכלל לא דיבר איפה צריך לקצץ, הוא לא דיבר על הנושא כיצד מעבירים תקציב מדינה".

"הוא פתאום הודיע, ושוב בפייסבוק, שנודע לו שהמצב מאוד קשה וצריך לקצץ. איפה הוא היה בחודשים הארוכים של מערכת הבחירות, איפה הוא היה בכל השבועות הארוכים של המשא ומתן? על זה הוא לא דיבר במשא ומתן הקואליציוני ופתאום זה נודע לו, מה שהיה לנגד עיניו זה רק הציבור החרדי", טוען גפני.