אאא

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד ראש העיר נצרת עילית המושעה שמעון גפסו, המייחס לו עבירות של לקיחת שוחד, התנאת שוחד והפרת אמונים. כתב האישום הוגש לאחר שניתנה לגפסו באמצעות באת כוחו הזדמנות להעלות טיעונים בנושא.

בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רז ולטר, מואשם גפסו בכך שכאשר התמודד על ראשות העיר נצרת עילית בשנת 2008, הבטיח למספר פעילים שעבדו עבורו ועבור רשימת "עורי עיר" שבראשה עמד, שתמורת פעילותם עבורו ועבור רשימתו ידאג לקבלתם לעבודה בעירייה אם ייבחר לראשות העיר. בין היתר, נאמר בכתב האישום, שגפסו הבטיח לאחד הפעילים משכורת שתהיה גבוהה יותר מ–6,000 שקל בחודש, ולפעיל אחר הבטיח שיקבל תפקיד בכיר בעירייה, ופעילים אלה פעלו לטובת גפסו ורשימתו בבחירות בעקבות ההבטחות.

לאחר הבחירות, כך על פי כתב האישום, פעל גפסו לקבל לעבודה בעירייה פעילים שעבדו עבורו, ובהם את שני הפעילים המוזכרים במפורש בכתב האישום. אחד מהם נקלט לעבודה בעירייה ופוטר בהמשך, והשני לא התקבל בסופו של דבר לעבודה בעירייה, כמפורט בכתב האישום.

במקביל, הוחלט לסגור תיק חקירה בו נחשד גפסו באי פרסום הסכם קואליציוני שנערך עם הרשימה המשותפת לדו-קיום, ובעבירות נוספות בקשר להסכם זה, שנערך לאחר הבחירות לרשויות המקומיות בשנת 2008.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יצוין, כי נגד גפסו מתנהל בבית המשפט המחוזי בחיפה משפט נוסף, בו הוא נאשם בלקיחת שוחד בדרך של התנאת שוחד, ובעקבותיו הושעה מתפקידו למשך ארבעה חודשים ע"י הוועדה להשעיית ראשי רשויות בשל הגשת כתב אישום.

גפסו אמר בתגובה ל"כיכר השבת": "קשה להימנע מהתחושה שמדובר ברדיפה אישית. תלונה חסרת חשיבות מלפני שש שנים, ללא ראיות, ללא חקירה - הופכת לכתב אישום שבכוחו להשעות ראש עיר מתפקידו. צריכה להדאיג את כולנו העובדה שבכוחה של הפרקליטות לסמן קורבן כרצונה - ולחרוץ את דינו ללא משפט".

"אני יודע שמעולם לא עברתי על החוק, ואני משוכנע שכך יקבע גם בית המשפט, אבל האמת כרגע לא מעניינת אף אחד וגם לא קובעת דבר, מה שחשוב זהו רק מאזן הכוחות של מערכת שלמה ומאורגנת שהתגייסה כנגדי, ולא משאירה לי כל ברירות" אמר גפסו.