אאא

מתפללי בית-הכנסת 'דבר אברהם' ברמת בית שמש ב', הופתעו הבוקר (שני) לגלות כי הם נמצאים בלב ליבו של מאבק נגד חסידות חב"ד בעיר.

על הדלת הראשית של בית-הכנסת רוססה הכתובת: "מיסיון חב"ד החוצה".

הגרפיטי רוסס כלל-הנראה דווקא היום, זאת לאור העובדה שבחסידות חב"ד מציינים מחר עשרים שנה לפטירת הרבי מחב"ד.

הרב שמעון וולס, גבאי בית-הכנסת, מספר הבוקר בשיחה עם "כיכר השבת" כי "הבוקר כשבאו אנשים ללמוד לפני התפילה, הם התקשרו אלי שהם לא יכולים להיכנס".

בהתייחסו לעצם ריסוס הגרפיטי אומר הגבאי כי "יש אנשים שמשעממם להם, הם עושים זאת משנאת חב"ד נטו, למה הם שוברים את הספסלים בשכונה פה? כי הם אנשים משועממים. בטבע שלהם הם מחפשים להזיק וזה מה שהם עשו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

על המרססים אומר הגבאי כי מדובר באנשים קיצוניים שהורסים כל חלקה טובה בשכונתם: "הם קיצוניים ואנחנו מתגוררים בשכונה של קיצוניים. אנחנו לא מתכוונים לעשות שום דבר, אנחנו מתכוונים להמשיך להאיר ולא להתעסק עם החושך. אנחנו ממשיכים כמו שהיה עד היום כך יהיה הלאה".

"אנחנו לא נרתעים, חב"ד עברה דברים יותר קשים, ברוסיה נלחמו הקומוניסטים ויש כל מיני מקומות בעולם שנלחמים בטרוריסטים שרוצים להרוג, אז בסדר קצת ספריי, נו באמת. יש דברים גרועים יותר. לא זה מה שאמור להפחיד אותנו. המטרה שלנו זה להאיר - להפיץ אור והאור מגרש את החושך", מוסיף הגבאי.

הצלם יעקב לדרמן שתיעד את המתרחש, סיפר את שראו עיניו: "תליתי מודעות לפרסום האירוע בבית שמש, אך הסיקריקים של בית שמש דואגים להעלים ולקלף את המודעות , משלא הועיל בידם, והדבקתי שוב. סתמו הלילה את המנעולים של בית כנסת חב"ד ברמה ב', והשחיתו את דלת הכניסה".

צילום: יעקב לדרמן
צילום: יעקב לדרמן