אאא

מצבו הבריאותי של מרן פוסק הדור, הגאון רבי יוסף שלום אלישיב, שחצה את גיל המאה, אינו במיטבו בתקופה האחרונה, והדאגה לשלומו גוברת.

בשעות הבוקר של יום שישי האחרון, התמוטט הגרי"ש בביתו בעקבות לחץ דם לא סדיר, לאחר טיפול במקום הוא התאושש והוחלט שלא לפנותו לבית חולים.

עם זאת, הרב אלישיב עדיין חלש מאוד וממעט לצאת מביתו, אם כי בבריתות המגיעות לפתחו הוא עדיין משמש כסנדק. זאת מלבד העובדה שניתוח הקטרקט שבוצע בעיניו עדיין לא הועיל ולא שיפר את מצבו.

בנוסף לכך, בשבוע הבא אמור הגרי"ש אלישיב לעבור ניתוח קטרקט נוסף, הפעם בעינו השנייה, שגם בה ראייתו נחלשה מאוד. התקווה היא כי הטיפול השני יסייע ויועיל.

אמש, בשעה 20:00 בערב, השתתפו המונים בעצרת תפילה לרפואתו של מרן הגרי"ש אלישיב, בבית המדרש "תפארת בחורים" בשכונת מאה שערים. לפני התיבה עבר מקורבו, הגאון רבי צבי וייספיש.

במודעה שפורסמה בעיתון 'יתד נאמן', הציבור נקרא להשתתף בעצרת "לרפואתו, חיזוקו והחלמתו של מרן שליט"א, לרפואה שלימה מתוך בריאות גופא ונהורא מעליא לאורך ימים ושנים טובות עד ביאת גואל צדק".

עוד נכתב במודעה: "ציבור בני הישיבות ואברכי הכוללים, נקראים להתחזק בתורה ויראת שמים ביתר שאת ועוז, לעורר תחינה לעלות ארוכה איתנה עבור רבנו מרן שליט"א, בפרט בימים אלו ימי הרחמים והסליחות, ונתברך בכתיבה וחתימה טובה".

יצויין כי בשל מצבו הבריאותי וחולשתו הרבה, 'יום ההצלה' המציין את הצלחת הניתוח המסובך שבוצע לפני שמונה שנים, נחגג השנה בביתו של הגרי"ש במעמד צנוע ומצומצם.

העתירו בתפילה לרפואתו השלימה של מורנו הגאון רבי יוסף שלום בן חיה מושא שתוך שאר חולי ישראל.

לפניות לכתב: chaim@kikar.net