אאא

רב העיר קרית ארבע, מבכירי הרבנים בציונות הדתית פנה אמש לראש הממשלה בנימין נתניהו במכתב אישי הקורא לו לעמוד איתן מול הלחצים האמריקאנים להמשך הקפאת הבנייה ביש"ע.

בעקבות הלחץ האמריקאי, פנה הרב דב ליאור לרה"מ בנימין נתניהו בבקשה שלא להיכנע ללחצים.

הרב ליאור מבכירי הרבנים בציונות הדתית, שיגר לנתניהו מכתב אישי בו הוא מתייחס לאתגרים העומדים בפני עם ישראל: "בשעה קשה זו למדינת ישראל שעומדת בלחצים קשים מאומות העולם ובייחוד מהמעצמה המערבית על ויתור זכותנו במולדתנו ההיסטורית, הנני מוצא לנכון לשלוח לך ברכת חזק ואמץ ממרומי הרי יהודה ערש מלכות ישראל, מקום מנוחתם של אבותינו הקדושים, מקום בו פעלו גדולי ישראל בעבר".

בהמשך המכתב הרב הזכיר את אבות עם ישראל, החוסן הנפשי וכושר העמידה האיתנה שלהם:

"שתזכה לשאוב מתוך גדולתם של האישים האלה את החוסן הנפשי וכושר העמידה האיתנה "הלא אם קטן אתה בלא להישבר – ראש שבטי ישראל אתה".

בנוסף כתב הרב:

"אתה זכית לייצג את עמנו באחת התקופות הקשות בתהליך גאולתנו ולכן שומה עליך לעמוד כצור מול כל אויבינו הזוממים לפגוע בנו ואין לי כל ספק שאם תגלה נחישות, רשעות הגויים תחלש והשם אלוקי מערכות ישראל יעזור לך לצאת מכל הסבך הזה ותזכה לקדש שם שמים בעולם כולו".

במכתב, הרב התייחס לציווי האלוקי לא לפחד בזמן מלחמה:

"יש בתורתנו ציווי אלוקי לא לירא ולא לפחד בזמן מלחמה. זו שעה הרת גורל. זו שעת מבחן. יהי רצון שתעמוד בגאון מול כל האויבים, אתה שלוח של כלל האומה לא רק של יושבי ארצנו. לך בכוחך זה והשם יצליח את דרכך ונזכה כולנו לראות בקרוב בישועת השם על עמו ונחלתו".