אאא

'דגל' מרעננת את הרשימה גם בירושלים: כחלק ממשב הרוח המרענן הפוקד את התנועה הליטאית הוחלט בימים האחרונים "לרענן" גם את הרכב הרשימה בירושלים.

עד היום כיהנו כחברי מועצת העיר מטעם התנועה הליטאית יצחק פינדרוס, ישראל קלרמן, משה גורא ואברהם פיינר (בעלזא).

כעת מתכוונים ב'דגל התורה' לשלב ברשימה שני שמות "חדשים" שנחשפו לפני שבועיים ב"כיכר השבת" שבתאי מרקוביץ ואליעזר ראוכברגר הנחשבים ל"כוח חדש" ומבטיח בתנועה הליטאית.

השניים פעלו בחודשים האחרונים ללא לאות להצלחת מערכת הבחירות לרבנות הראשית ונחשבים למקורבים בבית מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן.

יצויין כי גורמים בתנועה מבהירים כי עדיין לא הוחלט באיזה מקום ישולבו השניים ואיזה תפקידים יקבל כל אחד מהם אולם בקרב פרשנים פוליטיים הבקיאים בנעשה שוררת ההערכה כי השניים יקבלו תפקידים בכירים מה שבעצם מהווה לכאורה "מכה מוראלית" ליצחק פינדרוס וישראל קלרמן שנחשבו עד כה לצוות שהוביל את התנועה בירושלים.

לפי הרשימה המסתמנת, שבתאי מרקוביץ יוצב במקום הראשון ויקבל את התפקיד הבכיר שמגיע ל'דגל התורה', במקום השני יהיה יצחק פינדרוס שיקבל את תפקיד סגן ראש העיר השני, במידה ו'דגל' תקבלו.

במקום השלישי ברשימה יוצב ישראל קלרמן, במקום הרביעי אליעזר ראוכברגר ובמקום החמישי משה גורא. יוזכר כי ברשימה המאוחדת עם אגודת ישראל, פינדרוס יהיה רק במקום השלישי וקלרמן בחמישי.

מנגד כאמור מסרבים בתנועה להתייחס לדברים באופן רשמי ומבהירים כי הדברים ייסגרו באופן סופי רק בתחילת השבוע הבא והכל עדיין פתוח.

נתון מעניין נוסף הינו שנציג חסידות בעלזא, הרב מיכל הלברשטאם, אינו משובץ במסגרת רשימת דגל התורה וזאת לאור ההחלטה בתנועה הליטאית כי החסידות מהווה חלק בלתי נפרד מתנועת אגודת ישראל, החלטה שהביאה לפיצוץ המגעים בין הסיעות.