אאא

הכוחות היהודיים שעל הר הבית, החל לפני שעות אחדות בהפעלת "אמצעי הלחימה שהוכנו לשעת חרום" באמצעות בליסטראות המשגרות אבני גדולות הם יורים לעבר ריכוזי האויב שסביב לחומת הר הבית ועד כה כבר גרמו שם להריגתם ופציעתם של רבים.

בשלב זה מתקיימים במטה הראשי של הצבא הרומי דיונים האם להסיג לאחור חלק מן הכוחות כדי שלא ימשיכו להיפגע.

סופרנו שהורשה להצטרף לכוחות הצרים על העיר מדווח בלעדית ממפקדת הצבא שבצפון ירושלים, כי האויב מרכז כוחות גדולים לקראת אפשרות של פריצה להר הבית. לאויב עשרות אלפי חיילים ופרשים הפרושים מכל עברי חומת ההר, והם דרוכים לקראת המשך המערכה.

סופרנו השוהה עם הכוחות הרומיים מוסר כי הפקוד הרומי הבכיר מתדרך את דרג הקצונה הזוטר לקראת האפשרות של פריצה, אך בו בזמן הם מודים במהלך התדרוכים כי ספגו במהלך היממה האחרונה אבידות רבות מידי היהודים הממשיכים להלחם בהם על ההר ובכל חלקי העיר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לא ברור היכן בדיוק שוהה בשעות האחרונות טיטוס עצמו, אך נמסר כי הוא מדווח על כל המתרחש בזמן אמת.

סופרנו מעלה את ההשערה שהצבא הרומי מכין הפתעות לקראת הלילה, בהנחה שאז יוכלו אנשיו המפעילים את אילי הברזל, לעשות את מלאכתם בלא שהיהודים הנמצאים על חומות ההר ומשגרים את אבני הבליסטראות יצליחו לפגוע בהם.

סופרנו מוסיף כי בשני אזורים, האחד בצפון העיר והשני במערב, ממשיכים כוחות גדולים של האויב בבניית דייק וחומת אבנים ואדמה, והם כבר הגיעו לגובה רב. באמצעות הדייק מקווים הרומאים להגיע בקלות רבה יותר לאזורים השולטים על הר הבית ומשם להתחיל בהפעלת יחידות היורות לפידי אש בתקווה שאלו יצליחו להביא להצתת המקדש ואזור הבית בו מצויים מבני עץ רבים.