אאא

בעוד משרד החוץ בירושלים פתח במתקפה חריפה נגד ממשלת שבדיה, בטענה כי היא נדרשת לגנות בחומרה את הכתבה שהופיעה באחד העיתונים השבדים ובה עלילת דם כנגד חיילי צה"ל כאילו הרגו פלסטינים במטרה לסחור באבריהם מנצל את הרב ישראל אייכלר יו"ר המרכז להסברה יהודית את המומנטום ואומר: “להעליל בארץ נגד היהדות זה לא פחות גרוע מהעלילה בשבדיה".

קצפו של הרב אייכלר יצא לאחר שהאירועים האחרונים שהתרחשו ונוצלו לטובת ניגוח והסתה כנגד הציבור החרדי, לא זכו לטיפול כה מהיר והדוק של ממשלת ישראל כמו במקרה של הפרסום בשבדיה. “אין עוד מדינה בעולם שיש בה כל כך הרבה עלילות נגד היהודים והיהדות כמו במדינת ישראל".

"אף פעם לא עלה על דעתה של ממשלת ישראל לגנות עלילות והסתה כנגד הציבור החרדי. לדעתי זאת שיא הצביעות והצדקנות לדרוש גינוי ממדינה אחרת שתתערב בפרסומים של עיתון פרטי בשעה שבישראל עלילות דמים מושמעות בריש גלי בכלי התקשורת הפרטיים והממלכתיים כאחד בביטויי גנאי ובהקשר לכל מיני פרשות נגד הדת היהודית והציבור החרדי". אומר הרב אייכלר.

אז מה, תדרוש התנצלות ממשלת ישראל על הפרסומים בעיתונות נגד הציבור החרדי?

"אני מבקש לנצל עכשיו את התובנה של ממשלת ישראל שממשלה דמוקרטית צריכה למנוע הסתה ועלילות בתקשורת. את הממשלה והתקשורת בשבדיה אנחנו לא יכולים לשנות, לפחות נתקן את התקשורת הישראלית שמוציאה את דיבת הציבור הדתי, החרדי ואחינו המתנחלים רעה באופן תמידי וקבוע. כל העלילות נגד ההתיישבות היהודית בישראל וגם כנגד הצבא הישראלי יוצאים על ידי ישראלים מכאן שמשום מה לא נדרשים על ידי ממשלת ישראל לתקן את דרכם".

אתה חושב שיש מקום להשוואה בין עלילת הדם בשבדיה לבין ההתנכלות התקשורתית לציבור החרדי?

"אני חושב שבשורה התחתונה אין הבדל בחומרה של ההסתה ובמה שהיא יכולה לגרום. בכל פעם מוצאים מצווה אחרת ממצוות התורה, כמו חליצה, צניעות, חינוך, שבת וכו' ומנצלים אותה בציניות להסתה ויצירת איבה נגד היהדות והיהודים שומרי תורה. אולי הפעם יהיה מי שיסתכל במראה הניצבת מולו ויבין את החומרה שבהסתה הפרועה נגד הציבור החרדי והדת היהודית".