אאא

כוחות כיבוי אש השיגו שליטה על שריפה שפרצה הערב בבית הספר המעורב ליהודים וערבים בשכונת פת בירושלים. המשטרה בודקת אם מדובר בהצתה של בית הספר ואת הרקע לאירוע. במקום נמצאו כתובות נגד ערבים בהן: "מוות לערבים", "כהנא צדק" ו"אין דו קיום עם הסרטן".

שר החינוך שי פירון אמר כי "מדובר במקרה אלים, נפשע ונתעב שיש בו כדי לפגוע ולערער את יסודות הדמוקרטיה הישראלית. העובדה שמדובר בהצתה של מסגרת חינוכית הדוגלת בדו-קיום מהווה פגיעה קשה במרקם היחסים בין יהודים וערבים".

"המקרה חמור שבעתיים בעיקר על רקע העובדה שמבצעי הפשע בחרו לפגוע בבטן הרכה של החברה הישראלית, בגן, בו לומדים ילדים רכים ותמימים. אני קורא למשטרת ישראל לפעול באופן מידי וללא כל שהות כדי למצות את הדין עם הפושעים המתועבים".

שולי דיכטר, מנכ"ל עמותת יד ביד המפעילה בתי ספר דו-לשוניים בישראל בהם גם בית הספר שהוצת בבירה אמרה כי "זו אינה ההתנכלות הראשונה לבית הספר ולמפעל של השותפות האזרחית שלנו. גם אם יצליחו ללכלך את קירות בית הספר לא יצליחו להחריב את המפעל".

"מלבד גינוי חריף והבעות תמיכה אנו מזמינים את כל הציבור בישראל להצטרף אלינו לבניית שותפות אזרחית בין יהודים וערבים בישראל. נמשיך לפתח את המפעל החינוכי והחברתי שלנו שבו לומדים מדי יום 1,200 תלמידים, מלמדים כ-200 מורים ומעורבים אלפי בני משפחות התלמידים".