אאא

לאחר שסוכנות הידיעות הצרפתית ו"רויטרס" דיווחו כי ישראל וארגון הטרור חמאס הסכימו להפסקת אש למשך 72 שעות, הודיעה מצרים באופן רשמי כי הושגה הסכמה להפסקת אש למשך 72 שעות החל מהלילה בחצות. לקראת השעה 20:00, אישרו גורמים מדיניים ישראליים כי ישראל הסכימה להפסקת האש.

במהלך שלושת היממות הקרובות יישבו הצדדים וידונו בהסכם ארוך טווח. מקורות פלסטינים אישרו לטלוויזיה המצרית את דבר ההסכמה להפסקת אש, אך עם זאת, בישראל עדיין לא הגיבו באופן רשמי להודעת המצרים.

לדברי גורמים פלסטיניים, ההכרזה על הפסקת האש התקבלה רק לאחר שהמשלחת הישראלית שבה לקהיר, אך עדיין אין אישור רשמי ישראלי לכך.

מוקדם יותר דווח, כי המשלחת הפלסטינית לשיחות המשא ומתן בקהיר התכנסה אחר הצהריים בדלתיים סגורות כדי לקיים דיון על אודות ההצעה המצרית להפסקת אש בין חמאס לישראל למשך 72 שעות. גורמי ביטחון מצריים העריכו כי הפלגים הפלסטיניים יסכימו בסופו של דבר להפסיק את האש ממחר למשך שלוש יממות.

כאמור, כלי תקשורת במצרים דיווחו מוקדם יותר היום כי משלחת הפלגים הפלסטיניים לשיחות בקהיר הסכימה להפסקת אש עם ישראל למשך 72 שעות. כעת נראה, על פי הדיווחים, כי ישראל הסכימה להצעה להפסקת אש נוספת.

עוד קודם לכן דווח כי, חברי המשלחת הפלסטינית לעזה לא יעזבו את קהיר ויישארו בה יום נוסף, זאת לאחר שאיימו לעזוב את השיחות עוד היום. על פי הדיווח, המשלחת הפלסטינית הודיעה שתישאר בקהיר לפגישות "דחופות" שייערכו מחר עם אנשי הליגה הערבית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במקביל, הירי לעבר יישובי הדרום נמשך לאורך כל היום. בצהריים התפוצצה רקטה שנורתה לעבר שדרות בשטח פתוח. רקטות נורו גם לעבר חוף אשקלון, שער הנגב ואשכול. בחסדי שמים, לא היו נפגעים בכל האירועים.

דברי נתניהו בפתח ישיבת הממשלה (צילום: ניצן דרור - ynet)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום בפתח ישיבת הממשלה בקריה בתל אביב כי מבצע "צוק איתן" יימשך עד להשבת השקט ליישובי הדרום לתקופה ארוכה. "זה ייקח זמן ודורש אורך רוח", אמר.

לדבריו, "מבצע צוק איתן נמשך, בשום שלב לא הכרזנו על סיומו. המבצע יימשך עד השלמת ייעודו - השבת השקט לתקופה ממושכת. אנחנו נעמוד יחד באחדות ובנחישות, עד שנשלים את המלאכה".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר כי "מאז חידש החמאס את האש, צה"ל תוקף בעוצמה עשרות רבות של מטרות. אם הארגון חושב שיתיש אותנו - הוא טועה. נשוב למשא ומתן רק לאחר שהאש תופסק. לא ננהל משא ומתן תחת אש".