אאא

ג'יל רוזנברג, צעירה בעלת אזרחות ישראלית וקנדית ושירתה בצה"ל נחטפה בימים האחרונים על ידי ארגון המדינה האסלאמית דאע"ש, כך מדווחים כלי תקשורת המשתייכים לארגוני הג'יהאד. לדיווחים הללו לא התקבל כל אישור רשמי. 

על פי הפרסומים באתרים, הישראלית נחטפה בימים האחרונים במהלך תקיפה משולבת שתכננו וביצעו אנשי ארגון הטרור האכזרי. מחבלי הארגון ביצעו שלושה פיגועי התאבדות נגד מוצבים של כוחות המורדים - להם השתייכה הצעירה ובשל כך שהתה בסוריה. 

בשלב זה לא ברור מה מצבה של הצעירה, האם היא נהרגה או שמא נפצעה ונחטפה. 

ממשרד החוץ נמסר כי הם בודקים את הדיווחים 

רוזנברג, שסיפורה נחשף ברשת ב' של קול ישראל, הצטרפה אל שורות המחתרת הכורדית הלוחמת בדאעש בצפון סוריה ובשבועות האחרונים היא נטלה חלק במוקדי הלחימה. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

רוזנברג, בת 31, ילידת קנדה, התגוררה בעיר תל אביב עד לפני כמה שבועות - עת עזבה לטובת הלחימה העקובה מדם. היא הצטרפה אל שורות הארגון לאחר שיצרה קשר עם גורמים במחתרת הכורדית באמצעות האינטרנט. 

את הדרך לשם היא עשתה דרך אירביל שבעיראק ומשם להרים שבגבול סוריה. בתחילת השבוע היא החלה בתהליך ההכשרה לקראת כניסה לאזור הלחימה המסוכן.

רוזנברג שירתה בשירות קרבי ביחידת חילוץ והצלה בצה"ל וחשה כי היא יכולה לתרום מניסיונה לכורדים. "הכורדים הם אחינו. הם אנשים טובים, הם אוהבים חיים, בדומה לנו, באמת", אמרה.