אאא

טורקיה שחררה 180 לוחמים של ארגון הטרור הרצחני דאעש, זאת כחלק מעסקה לשחרור 49 בני ערובה טורקיים ששוחררו משבי הארגון לפני כשבועיים וחצי. כך מסרו היום (שני) גורמי לוחמה בטרור בבריטניה ל"טיימס".

על פי הדיווח, הרשויות בלונדון החלו בחקירת שני בריטים שהיו בין הלוחמים האיסלאמיסטים ששוחררו.

עד כה לא פורסמו פרטי העסקה לשחרור בני הערובה, שנחטפו בחודש יוני מהקונסוליה הטורקית בעיר מוסול שבצפון עיראק. הנשיא הטורקי רגי'פ טאיפ ארדואן הבהיר כבר בזמן שחרורם של השבויים כי "שחרורם היה חלק ממבצע מתוכנן מראש".

ארדואן הוסיף אז ואמר כי לא שולם כופר עבור החטופים, אך לפחות על פי הדיווח בבריטניה, הכופר ששולם הוא יותר חמור מכסף - 180 לוחמי הארגון ששוחררו לחופשי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ברשימת הגורמים ששוחררו, והתפרסמה בעיתון הבריטי, מופיעים שמותיהם של עשרה אזרחים של מדינות אירופה. פרטי העסקה החשאית אושרו על ידי גורמים בדאעש, כמו גם על ידי לוחמים בארגוני מורדים נוספים בסוריה ובכלי תקשורת טורקיים.

הדיווח על העסקה הטורקית מגיע על רקע שורה של התבטאויות של מנהיגי מדינות המערב שהודיעו כי לא ינהלו משא ומתן עם ארגון הטרור הרצחני דאעש.

טורקיה, שהתלבטה במשך זמן רב האם להצטרף לכוחות הואליציה נגד דאעש, בסוריה ועיראק, החליטה, לפחות על פי הדיווח, כן לנהל משא ומתן עם ארגון הטרור הרצחני.