אאא

בחירות 2015: במשך כשנתיים איימו אנשיו של חבר-הכנסת אלי ישי כי הוא יפרוש ממפלגת ש"ס אם לא יקבל את הכבוד הראוי לו, כמי שהנהיג במשך מספר שנים את המפלגה, כעת הגיע רגע האמת.

על פי הדיווח ב'מעריב' הרי שכבר השבוע צפוי אלי ישי לפרוש מתנועת ש"ס ולהקים מפלגה חדשה. כאשר ישי יצרף עוד חברי כנסת מתוך ש"ס לתנועה החדשה שלו.

בלשכתו של אלי ישי סרבו בהתחלה להכחיש את הדיווח אך לאחר הפרסום ב"כיכר השבת" הם בחרו להכחיש ולטעון כי הדבר לא עומד על הפרק. 

"הוא לא יעז לעשות זאת", אומר גורם בש"ס ל"כיכר השבת", "אלי משתמש בזה נטו כאיום על אריה דרעי, אין לו את האומץ לקום ולפתוח מפלגה, זה יגרור את כל מועצת חכמי התורה לצאת נגדו, הוא יהיה סוג של אמסלם והרב אמנון יצחק".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדבריו: "אדרבה, שיקים מפלגה, שיוכיח את הכוח שלו, שיהיה סוף לכל המחלוקת הזו, אי אפשר להרוס את ש"ס מבפנים, הציבור הספרדי לא צריך להיות בן ערובה של אף פוליטיקאי כזה או אחר".

ההערכה בש"ס כי ישי יחדול מלעשות צעד מסוג זה, אך גם אם יקים מפלגה - קשה לראות חברי כנסת שיגררו אחריו ויצאו מהתנועה שהקים מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל וילכו למפלגה חדשה שהסיכויים שלה לעבור את אחוז החסימה אפסיים.

"רוב ככל המחלוקות יכולים להסתיים ברגע שאלי ישי יכיר במינוי של אריה דרעי כיושב ראש ש"ס, כשזה יקרה - הרבה בעיות יסתדרו", מסכם בכיר אחר בש"ס.