אאא

הצפון מתחמם שוב: דיווחים זרים מצביעים על כך שמטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו בליל חמישי האחרון משלוח נשק משמעותי עד אדמת סוריה. לפי הדיווחים הזרים, המשלוח שלכאורה הותקף, יועד להעברה לידי ארגון חיזבאללה בלבנון. 

גורם ישראלי צוטט בסוכנות הידיעות AP כאומר: "היעד שהותקף הוא משלוח של טילי קרקע קרקע מתקדמים לטווח ארוך, זה נשק שמשנה את כללי המשחק". 

מאידך, במהלך השבת, הכחישו גורמים רשמיים בישראל את האישור שניתן על ידי אותו גורם. ראש האגף הביטחוני מדיני במשרד הביטחון, האלוף עמוס גלעד אמר: "אני מצטער, אני לא יודע מה זה 'מאשרים'. אני לא יודע מי הגורמים האלה, אצלי גורם רשמי זה דובר צה"ל".

בתוך כך, דובר השגרירות הישראלית בוושינגטון אמר כי הוא אינו יכול להתייחס לדיווחים הזרים, וכי "מה שאנחנו יכולים לומר הוא כי ישראל נחושה למנוע את העברת הנשק הכימי של המשטר הסורי לטרוריסטים, ובמיוחד לחיזבאללה בלבנון". 

יצויין, כי ביום שישי האחרון, דיווחו מספר כלי תקשורת בלבנון כי מטוסי צה"ל ביצעו חדירה לשטח המדינה. על פי הדיווחים, המטוסים שחגו כביכול מעל אדמת לבנון - לא ביצעו תקיפה, אולם שר החוץ הלבנוני הזהיר מ"התלקחות אזורית" בשל הפעילויות השונות.