אאא

דיווח: התנקשות שישית באיראן, הפעם, הגיע תורו של מפקד מטה לוחמת הסייבר במשמרות המהפכה, מוג'טבה אחמדי, שחוסל בירי של שני כדורים ללבו.

לפי הדיווח בעיתון הבריטי, "הטלגרף", אחמדי עזב את ביתו בפעם האחרונה ביום שבת בדרכו לעבודה לשם לא הגיע, ומאוחר יותר נמצא מת באזור מיוער ליד העיקר כראג', שנמצאת צפונית מערבית לטהרן.

עד ראייה למציאת גופתו של אחמדי סיפר לאתר שמקורב למשמרות המהפכה באיראן, כי הוא הצליח לראות שני פצעי ירי על גופו. "נראה כי הוא נורה מטווח קרוב על-ידי אקדח", סיפר.

מפקד תחנת המשטרה המקומית אמר כי שני בני אדם, רכובים על אופנוע, היו מעורבים בהתנקשות. במטה לוחמת הסייבר הצהירו כי נסיבות מותו של מפקדם נחקרות.

בעמוד הפייסבוק של קציני אגף לוחמת הסייבר באיראן, כתבו קצינים אחמדי היה מפקד היחידה והם העלו שם דברי ניחומים.

לפי הדיווח בטלגרף, גורמים מערביים אמרו כי מוקדם לנתח את משמעות מותו אך ציינו כי התנקשויות כאלה בעבר היוו מכה קשה לכוחות הביטחון האיראניים.

שר החוץ האיראני, מומחד ג'וואד זריף, אמר ביום ראשון בראיון לרשת ABC האמריקנית כי יש להם מאגר גדול של מדענים איראניים. "ישראל אינה יכולה להרוג את כל המדענים שלנו. אף אחד לא מדבר על זה. ארה"ב נגד טרור אבל היא לא מגיבה לפעולת טרור ואפשרה לישראל להרוג מדענים חפים מפשע. לרוע המזל, ישראל רצחה כמה מהמדענים ואף אחד לא הניד עפעף בגלל זה", אמר.

עד כה, מאז שנת 2007, חוסלו באיראן חמישה מדעני גרעין וראש תוכנית הטילים הבליסטיים במדינה. החיסול האחרון אירע ביולי 2011, אז נרצח מדען גרעין איראני, ד"ר לפיזיקה, דרויש רזאי. בכל המקרים ישראל הואשמה על-ידי המשטר האיראני כמי שעומדת מאחורי החיסולים.