אאא

בניגוד לחוק ולהנחיית המפקח על התעבורה, חברות תחבורה ציבורית מחללות שבת בפרהסיה בתמיכת משרד התחבורה, וזאת ככל הנראה בעקבות המעבר לשעון חורף לפני כמה שבועות, כך עולה מדיווח באתר News1. מדובר בעשרות קווים הפועלים לאחר כניסת השבת.

על פי הדיווח, בשבת האחרונה הצטרפה גם העיר החרדית בני ברק לרשימת הערים בהן חוללה השבת על ידי תחבורה ציבורית, ולפי עדויות של תושבים קווי 92, 31 ו-60 נסעו בשבת ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק. עם זאת, לא ברור האם היו נוסעים באוטובוס או שהנהג נסע לבדו.

עוד דווח כי קווי אוטובוס נוסעים בעיצומה של השבת ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק כבר מזה תקופה ארוכה. בין היתר מדובר בקווים 66 ו-51 העושים את דרכם בין הערים תל אביב, בני ברק ופתח תקווה.

חילול השבת, כך על פי הדיווח, נעשים גם בירושלים. מדובר בכעשרים קווים שנראו נוסעים בעיצומה של השבת, גם שם טרם ברור האם היו נוסעים או שהנהג נסע לבדו - סיטואציה שלא מפחיתה מהעבירה על החוק והנחיית המפקח על התעבורה האוסרת להפעיל תח"צ בשבת למעט במקומות מסוימים.

ממשרד התחבורה נמסר ל"כיכר השבת" כי "אין שום שינוי בסטטוס קוו הקיים עשרות שנים ולא ניתן שום אישור החורג מהסטטוס קוו". חברות דן ואגד לא הגיבו.