אאא

חשש שישראלי נחטף במצרים: המשטרה המצרית דיווחה היום (ו') בצהריים כי תייר ישראלי ותיירת בלגית נחטפו בחצי האי סיני על ידי חמושים בדואים. במשרד החוץ בודקים את הדיווח.

על פי המידע שמסרה המשטרה המצרית, התוקפים הבדואים עצרו את הרכב של התיירים, שעברו מאתר נופש אחד לאחר. החוטפים אילצו את השניים לעלות לרכבם, תחת איומי אקדח.

לקראת חג הפסח הזהיר המטה ללוחמה בטרור מכניסה לחצי האי סיני. המטה פרסם אזהרת כניסה חמורה לשטח המצרי, שבו קיים חשש גבוה מאוד מפיגועי טרור וחטיפה.

בשבוע שעבר עצרו כוחות הביטחון בטאבה אזרח ישראלי, שלטענתם הסתנן מאילת לטאבה דרך הגבול. במהלך החקירה הודה האיש כי הסתנן כדי להגיע לקברו של הרב יעקב אבוחצירא בעיר דמנהור במצרים וכי בכוונתו להגר למרוקו. בהמשך הוא הועבר לחקירה מטעם הפרקליטות במצרים.

לפני חודש גזר בית משפט בנואיבה שנתיים מאסר על אנדריי פשניצ'ניקוב (24), אזרח ישראלי שנעצר חודש וחצי לפני כן, לאחר שהסתנן למדינה בצורה בלתי חוקית.

בתחילה חשדו המצרים בפשניצ'ניקוב כי צילם מתקנים ביטחוניים ואתרים רגישים בטאבה. מקורות בקהיר דיווחו כי הוא הצהיר על השתייכותו לאחד הארגונים שתומכים בערבים ובכמה ארגונים פלסטיניים בשטחים. גורמי ביטחון מצריים טענו כי מחקירתו עלה שהעצור נכנס לסיני דרך אחד ממעברי הגבול כדי לבצע "משימה מסוכנת בשירות אחד ממוסדות הביטחון הישראליים".