אאא

"כל אות היא מהות, לכל אות הכוחות המיוחדים שלה והאופי המיוחד שלה", מסביר דיוויד לואיס, מלחין וצייר המרצה ברחבי העולם בנושא האותיות, מוסיקה וקבלה.

מהותה וכוחותיה של כל אות מתגלים לנו, אליבא דלואיס, דרך אפיוניה של האות: צורתה הגרפית, מספרה, מיקומה בסולם הספירות, שימושיה הלשוניים ועוד. האותיות לא רק משקפות ומייצגות את כוחות היקום והבריאה, אלא הן הן הכוחות עצמם. מכיוון שגם אנחנו חלק מהבריאה, וגם בנו ומסביבנו קיימות האותיות - כשאנו לומדים את האותיות, אנו לומדים את עצמנו ואת לב הבריאה כולה.

בשני מפגשים בחנוכה הקרוב, יציג הרב דיוויד לואיס את אמנותו המוחשית בתערוכה הכוללת את ציוריו ואת משנתו העוסקת באותיות ובמשמעותן.

בצילם של הציורים ובאווירה אמנותית, יעמוד הרב לואיס על משמעות הדבר המדהים והבלתי נתפס, ועם זאת הפשוט בתכלית - סוד האותיות.

ערב הפתיחה וההיכרות הראשון יתקיים בע"ה ביום רביעי, נר ראשון של חנוכה (01/12/10), בשעה 20:00 בשורשים מרכז הרצאות ומפגשים, רח´ שמאי 13 ירושלים. את ההרצאות ילווה האמן בקטעי נגינה מקורית וניגונים עתיקים בחליל, חצוצרה ונבל. האירוע בהנחיה וליווי מוסיקלי של חבצלת השרון.

המפגש השני יתקיים בע"ה ביום רביעי (08/12/10) בבית תרבות מנורה (גן ירוק), שכונת ניות (הגעה דרך רח´ דווידסון 2). בערבים אלה יתאפשר לראשונה לרכוש ציורי שמן ואקוורלים. הכניסה חופשית!