אאא

במשרדי חברת אלואל בפיקוח משרד הבינוי והשיכון נערך אתמול דירוג של הנרשמים לפרויקט של 40 יחידות דיור במכרז מחיר למשתכן בעיר בביתר עילית. למכרז נרשמו לא פחות מ-984 משפחות זכאיות לפי הקריטריונים של משרד הבינוי והשיכון.
 
חברת אלואל זכתה במכרז לבניית ומכירת 40 דירות בביתר בשטח של 85 מ"ר (נטו), שהוקצו לזכאי משרד הבינוי והשיכון. החברה זכתה במכרז, לאחר שהיא נכנסה בנעליה של חברת חפציבה, והיא מחויבת למכור את כל הדירות במחיר מוזל במיוחד ולפי מפרט שנקבע מראש ומפוקח על ידי משרד הבינוי והשיכון. לפני מספר שבועות התקיים הלך רישום של משפחות הזכאים לפרויקט, ואתמול בוצעה הקצאת הדירות לפי הנהלים, כאמור, בפיקוח צמוד של המשרד.
 
בשל תלונות שהגיעו למשרד הבינוי והשיכון בשבועות האחרונים על חשש שמא חלק מן הנרשמים ישמטו מהרשימות בשל הביקוש הרב והרישום הגדול למכרז, הנחה שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס את מנכ"ל המשרד מרדכי מרדכי לעקוב מקרוב אחר התנהלות ההליך ולהבטיח כי הוא יהיה מדוקדק ושוויוני.
 
לפי הכללים החדשים שקבע שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס לפני כשנה, מתוך הדירות המיועדות לזכאי משרד הבינוי והשיכון 20% מהדירות הוקצו לזוגות ללא ילדים (בהגרלה בין הנרשמים), 20% מהדירות למשפחות בנות 1-3 ילדים, 30% מהדירות למשפחות עם 4-6 ילדים, ו-30% מהדירות למשפחות בעלות 7 ילדים ומעלה.
 
בשל רישום היתר למכרז (כאמור, 984 משפחות), בכל קטגוריה ניתנה עדיפות לזוגות חסרי דירה לפי תאריך הנישואין שלהם. כלומר, הוענקה קדימות לזוגות שמועד החתונה שלו היה מוקדם יותר, כאשר לוועדה לא ניתן כל שיקול דעת בנושא זה. יצוין כי לפי הכללים, במידה ונפלו באותה קטגוריה יותר מזוג אחד שנישאו באותו תאריך, יש לערוך הגרלה בין הזוגות. אולם, במכרז האחרון לא נרשם כל מקרה שכזה, ולכן לא נערכה הגרלה.
 
40 המשפחות הזוכות ירכשו דירות בשטח של 85 מ"ר תמורת 385 אלף שקל לדירה בלבד. ההודעות על דירוג הנרשמים ישלחו בידי הקבלן הזוכה.