אאא

מדרכי שלום? הרב שמואל אליהו שהגיע לבית מרן ראש-הישיבה הגראי" שטיינמן שליט"א לא הצליח לקבל את מבוקשו - הרב לא חתם על המסמך נגד השכרת דירות לערבים בצפת.

רבה של צפת מנהל בתקופה האחרונה מאבק, נגד כניסתם של סטודנטים ערביים, המנצלים את מחירי השכירות הנמוכים יחסית בעיר, ובאים בהמוניהם ללמוד במכללה המקומית. על הדרך הם כבר מתערים בחיי החברה היהודית בעיר על כל המשמעויות הכרוכות בכך.

בתקופה האחרונה הנושא עלה לכותרות לאחר שרב העיר, הרב שמואל אליהו הכריע ופירסם ברבים כי לבעלי נכסים אסור על פי התורה להשכיר דירותיהם לסטודנטים הערביים. בעניין הזה גם פורסמה פסיקתו ההלכתית של מרן הגר"ע יוסף, שאוסר זאת.

הרב אליהו לקח את העניין כפרויקט אישי והוא עובר בימים אלו בין בתי הרבנים, לגייסם לתמיכה במאבק, מתוך אחריות להשארת העיר שהופכת בשנים האחרונות לדתייה וחרדית,יותר ויותר.

אמש הגיע הרב אל הבית ברחוב חזון איש 5. מה אירע בתוך הבית במדויק, כמובן נשמר בתוך הבית. אולם התוצאה היא שראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן סירב בכל תוקף לחתום על המסמך המדובר.

האם דעתו ההלכתית שונה? האם דעתו כי השכרת דירות לערבים אכן אסורה ורק המאבק הציבורי לא ראוי? אלו השאלות המרכזיות העולות, אולם דבר אחד ברור, אחד ממנהיגי היהדות החרדית בעולם כולו, לא מוכן לתמוך במאבק נגד הערבים.