אאא

ספין או דרמה אמיתית? ח"כ דני דנון מהליכוד מצהיר הבוקר כי אם יש עתיד לא יתקפלו מדרישותיהם, האופציה החרדית שוב תעלה על השולחן. לדברי דנון, שהתראיין לגלי צה"ל, גם בחירות חדשות הן אופציה אפשרית. 

"אני לא רואה שום מועמד אחר חוץ מבנימין נתניהו", אמר דנון והוסיף: "גם ביש עתיד מבינים את זה". 

"לש"ס ויהדות התורה יש מנדט אחד פחות מיש עתיד. אפשר להרכיב איתם ממשלה", אמר דנון. הוא כינה את התנהלות יש עתיד "סחטנית", ואמר כי זו לא פוליטיקה ישנה, אלא סחטנות ישנה. 

המאבקים והמחלוקות שנותרו עדיין בין 'יש עתיד' לליכוד ביתנו', הם סביב תיק החינוך ותיק הפנים, כאשר כל אחת מהמפלגות דורשת את התיקים הללו לחברי מפלגתה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ב'יש עתיד' דורשים שהממשלה הבאה תמנה רק 21 שרים, מה שמאלץ את נתניהו לחזור בו מההסכם עם ציפי לבני ולהפחית לה את תפקיד השר השני, אך לבני מתנגדת לכך נחרצות. לפיד הציע לליכוד כי יתנו ללבני את התיק השני על חשבון הליכוד, העיקר שרף 20 השרים לא יחצה.

בנתיים נראה כי ישנו משבר ראשון בין נפתלי בנט ויאיר לפיד, סביב הדרישה המשותפת של שניהם לקבל את תפקיד יו"ר וועדת הכספים, מה שמלמד על חוסר תיאום בין השניים.

הפרשן הפוליטי רביב דרוקר אמר כי יש כעסים רבים מכל צדדי המשא ומתן, כולל מצד נפתלי בנט כלפי יאיר לפיד. לדבריו, בבית היהודי טוענים כי הרבה מהישגיו של לפיד הגיעו על-גבי הבית היהודי, אך למרות זאת הוא ממשיך להתעקש.