אאא

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ דני דנון הגיב בצהריים (רביעי) על חשיפת קשר הטרור בין ערביי ישראל לחיזבאללה: "ח"כ זועבי אשמה בתופעת הטרור בקרב ערביי ישראל. חבירתה של זועבי למחבלים במרמרה והתבטאויותיה השותפות בעד מחבלים ונגד ישראל יצרו תשתית של לגיטימיות לפעולה חבלנית נגד ישראל בקרב ערביי ישראל. טרור מסוג זה הוא המסוכן ביותר ועל זועבי לשאת באחריות לתופעה", אמר דנון.

הוא הוסיף ואמר: "זועבי היא גיס חמישי שפועל כתא טרור אנטי ישראל בתוך כנסת ישראל- יש להדיחה לאלתר בגין עידוד פעילות חבלנית נגד מדינת ישראל". דנון קרא להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית על הקשר ביi פעולות הח"כים הערבים למעורבות ערביי ישראל בטרור".

הבוקר הותר לפרסום כי חיזבאללה החדיר לישראל מטעני חבלה רבי עוצמה, זאת באמצעות רשתות של סוחרי סמים אותן מפעיל ארגון הטרור.

המטענים, שנתפסו על ידי שב"כ ומשטרת ישראל, נועדו לשמש לביצוע פיגועים קשים בתחומי ישראל. כמו כן נתפסו נשק מסוג 16-M, ופרטי אמל"ח נוספים.

בפרשה נעצרו ונחקרו 12 חשודים וכנגד 8 מהם הוגשו כתבי אישום. מרביתם היו סוחרי סמים מהכפר ע'ג'ר ומאזור נצרת, אשר היו מעורבים בהעברת אמצעי-הלחימה, תוך שהם סבורים שמדובר בסמים. המטענים הועברו דרך גדר הגבול מסוחרי סמים לבנוניים לסוחרי סמים בכפר ע'ג'ר. בהמשך הועברו המטענים לידי תושב נצרת, אשר הסתירם בחצר ביתו. מחקירת המעורבים בעניין עלה כי סוחרי הסמים הלבנוניים, ששיגרו את המטענים לארץ, מוכרים כפועלים בשליחות חזבאללה.

בהחדרת המטענים נעשה שימוש קפדני במאפייני פעילות חשאית, תוך מידור, שימוש בכינויים ותפעול טלפונים סלולאריים ייעודיים למבצע ההחדרה. 

בשב"כ אומרים כי "פעילות זו של חיזבאללה, מצטרפת לשורה של פיגועים וניסיונות-פיגוע של הארגון, בתקופה האחרונה, במדינות שונות, מאזור סיני ומרצועת-עזה".

בשב"כ מדגישים כי "הפרשיה ממחישה, פעם נוספת, את הקשרים ההדוקים שמקיים חיזבאללה עם סוחרי סמים לבנוניים, המהווים למעשה זרוע ביצועית שלו. כן היא מצביעה על כך שחיזבאללה פועל בשיטות של ארגון פשיעה, על מנת להשיג את מטרותיו".