כללי קללות ונימוסין // ח' רציניכללי קללות ונימוסין // ח' רציני
כ' באב תשפא | 29.07.21
כשהחלו לפרוח באוויר הדחוס מילים מתורבתות כמו 'אנטיוכוס הרשע', 'טיטוס', 'נאצר' ו'נציג הק.ג.ב.', מר ניקי החליט שהוא מתעלם // ח' רציני קורץ על שיח ונאומים ממלכתיים שהתדרדרו שוב השבוע... (חדשות)
מנוחה פוקס: זה אולי הפתרון לעומס בכבישמנוחה פוקס: זה אולי הפתרון לעומס בכבישמנוחה פוקס14
איני מנסה להיות מבינה גדולה בתשתיות, אך אולי בכל זאת מכאן תצא הקריאה לאלו שתפקידם ליצר שינוי. הסופרת מנוחה פוקס עם רעיונות מחוץ לקופסה להקלה על העומס בכבישים (בארץ)
ברוך שמאילוב וטוהר בוטבול ערב היציאה לייצוג ישראל באולימפיאדההחיים כקרב ג'ודו // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
כשאנו מביטים על תחרות הספורט שנערכה השבוע, רואים כיצד האתגר והנחישות שאדם מגיע אליהם דווקא מכוח הרצון וההישרדות שבהיאבקות, מהווים עבורנו משל להשקעה והתקדמות בכיוון הנכון (יהדות)
נפתלי בנטמדינת ישראל איננה יהודית // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס57
הגיע הזמן להפסיק להילחם על יהדותה של המדינה, מדינת ישראל כבר מזמן איננה יהודית, היא מדינה של אוסף גלויות; בשלהי שנת תשפ"א קם בארץ ישראל שלטון רפורמי (דעות)
הרב אליאב מילר עם הגרב"ד פוברסקימה שמאיר צומח // הרב אליאב מילרהרב אליאב מילר4
במקום תמיכה הוא מקבל דחייה, במקום קרבה ואהבה הוא מרגיש לא רצוי. אין דבר שמרחיק בין ילד להוריו - כמו התחושות שאתם נותנים לו; יו"ר 'לב שומע' בטור להורים (עולם הישיבות)
אילוסטרציהמס על שתיה מתוקה? זה טוב לנו / טור דעהרוחמה פרנקל22
הדיאטנית רוחמה פרנקל יועצת משרד הבריאות לתזונה במגזר החרדי אומרת בטורה: "הציבור החרדי ירוויח ממהלך המיסוי על שתיה מתוקה עוד יותר מהאוכלוסיה הכללית" (חדשות חרדים)
חילוץ השבוע של בחורי ישיבהעמירן דביר: בחורים, שמרו על עצמכם בטיולעמירן דביר8
על תחינתו של משה, מה היתה טענתו, על מספר התפילות שהתפלל, על ט״ו באב ועל הקשר מיוחד בין ירמיהו לנבוכדנאצר ובקשה מיוחדת מעמירן לימי בין הזמנים (חרדים)
לפנות בוקר בכותל המערביאגדת הגאולה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן5
חז"ל לימדו אותנו כי המקדש חרב בעוון שנאת חינם, אין ספק כי זה הוא תפקידנו לתקן בימים אלו, אך מבלי לדון ולשפוט ובוודאי שלא לצייר בצורה שטחית את חטאי הדור ההוא (דעות)
בנט לצד הרב שרלואת הרב של בנט לא מעניין חוקי התורה|טוראליהו פכטר131
רבים שואלים את עצמם כיצד נפתלי בנט ביצע היפוך של 180 מעלות בעמדותיו ולהפר במצח נחושה הבטחות שנאמרו בגלוי • אליהו פכטר חושש, שהוא קיבל גיבוי מבכיר רבני צהר (דעה)
מתן כהנאכשרות למי?! // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס14
הרי כולנו יודעים מה אתם חושבים על המדינה, תפתחו את העיניים ותבדקו כמה מסעדות פתוחות בירושלים רבתי שאין להם הכשר או שלקחו הכשר אחר לא רבנות (טור דעה)
אלי שפירא, פריד וגפןרוצים את פריד, לא רוצים שינוי / אלי שפיראאלי שפירא58
מרגיש לי קצת אירוני, שעכשיו, כשגפן עושה דואט יהודי עם אברהם פריד, תשאל השאלה - רוצים שינוי? ובכן, לא רוצים שינוי. רוצים את אברהם פריד, בלי שום שינוי // ביקורת (דעות)
עמירן דביר: "לח"כ דודי אמסלם יש לב חם"עמירן דביר: "לח"כ דודי אמסלם יש לב חם"עמירן דביר28
על שיחת התוכחה הכי ארוכה של משה, ארץ ישראל כמתנה על תנאי, על ציוני דרך שליליים, על לבו החם של ח״כ דודי אמסלם ועל אות אחת קטנה שעושה הבדל גדול (טור אישי)
סיכום שנה עם ועד הורים יסודיצוואת הרועה הנאמן // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
סיכומה של שנה הוא תמיד עבורי אירוע מרגש, אך השנה הוא מרגש פי כמה, עברנו שנה מורכבת, שנת קורונה מלאת אתגרים. ועל אף הכל אנחנו שמחים בתוצאות המבורכות (טור)
מאירעל כוחונות ופוליטיקה // ידידיה מאירידידיה מאיר6
העיתונאי הבכיר ידידיה מאיר בטור על הממשלה החדשה, השבוע שחלף בימים ובדיונים הארוכים במשכן הכנסת וגם על הכוחנות של יושב ראש הכנסת החדש - מיקי לוי (פרשנות)
זלמן שטובמה הקונספט של "החורבן"? // זלמן שטובזלמן שטוב1
חורבן הוא הדממה הגדולה ביותר, והוא גם רעש שובר עולמות. אחרי חורבן - יהיה אשר יהיה, ישנו רגע שבו יש את הכל // האמן והיוצר זלמן שטוב בטור מיוחד לתשעת הימים (טור דעה)
המהומה במליאה עם נפילת החוקחוק ולא יעבור / רפי אלטמןרפי אלטמן1
בשעה שבבית המחוקקים יקיימו דיונים ליליים ארוכים ללא תוצאות, בבתי הדין הרבניים ימשיכו הדיינים בדיונים מסוג אחר, ידונו בתיקים המונחים בפניהם במסירות ובאחריות רבה (טור)
להחליף את הדיסקט // הרב ישראל גליסלהחליף את הדיסקט // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס3
אנו עדים לחודש של פולמוס בין נציגינו באופוזיציה לבין הממשלה שנחתה עלינו. אולי צריך להחליף את הדיסקט? נצעק כל היום שהם מושחתים? אולי משהו יותר יצירתי? (דעה)
ממשלת הטלאים, והאברכים 'בין המיצרים'ממשלת הטלאים, והאברכים 'בין המיצרים'עו"ד אייל בסרגליק3
כדהחרדים מדברים על רדיפת הדת והחרדים, הם בסך-הכול מציבים מראה למתרחש בשטח: עם ליברמן מצד אחד ובג"ץ מצד שני – מבחינתם מצוקת האברכים נהפכה למוחשית (טור)
כותב השורותלהעריך הנבחנים // הרב ישראל אברמובסקיהרב ישראל אברמובסקי7
על בחינות הרבנות הראשית, אנו רגילים לשמוע כשיש בעיות; האם פעם ידענו להעריך את האלפים, שמקדישים את כל זמנם ותמצית דמם להיות נמנים על 'נבחני הרבנות'? (חרדים, דעות)
אולמרט ונתניהו. ארכיון"חולה נפש"; האם זה לשון הרע?אלחנן גבאי5
ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט כינה את ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו - "חולה נפש"; האם הביטוי מהווה 'לשון הרע' לפי חוק לשון הרע? אלחנן גבאי בטור משפטי (אקטואלי)
הסופרת מנוחה פוקסמנוחה פוקס נפרדת מהסופר שמואל ארגמןמנוחה פוקס10
אחרי שנפטר הלילה בפתאומיות הסופר הידוע הרב שמואל רוט ז"ל, המוכר בשם העט 'שמואל ארגמן', מספרת הסופרת מנוחה פוקס על השיחות עם הסופר המפורסם שהלך לעולמו (הספד)
הרב ישראל אברמובסקימטות או מסעות // הרב ישראל אברמובסקיהרב ישראל אברמובסקי5
אל תניחו אותי - זועקת המילים, לעבור את המסלול יחידי, הושיטו לי יד שאמצא את המסע שמתאים בדיוק לי. לכל אדם תפקיד מיוחד, תעזרו בלי סטיגמות,בולי כינויי חיבה (חרדים)
תִּישְעַ'ס הַיוֹמִים // ח' רציניתִּישְעַ'ס הַיוֹמִים // ח' רציניח' רציני4
אחרת אין שום סיבה מדוע בחורי חמד חבושי קרוקסים ונטולי הגיינה, מים וסבון, יסתובבו עליזים או ייהנו ממנגינת 'אלי ציון ועריה' // ח' רציני קורץ על הפער בין ימי החורבן לבין הזמנים, על רצוי ומצוי ועל אברך חצוי... (בקריצה)
האם ליברמן עושה טוב לחרדים? // טור דעההאם ליברמן עושה טוב לחרדים? // טור דעהניסן לברון19
זעקות הכאב המופנות אל ליברמן בעקבות 'גזירת המעונות' מתעלמות מהאמת היסודית. מאשימים את ליברמן שהוא מזיק לציבור החרדי, אבל לאמיתו של דבר ליברמן חושב שהוא עושה לנו טובה גדולה. כיצד יתכן? (דעה)
עמירן דביר: "ליברמן יהודי בשורש נשמתו?"עמירן דביר: "ליברמן יהודי בשורש נשמתו?"עמירן דביר65
טורו השבועי של עמירן דביר "דעמירן בעלמא", הפעם באופן חריג אינו על פרשת השבוע, כי אם טור דעה וזעקה על נושא קריטי לציבור החרדי ועל ההתנכלות אליו (חדשות חרדים)
ליברמן, וכותב השורותליברמן, תודה! // חיים אילוזחיים אילוז108
החלטתו של שר האוצר, אביגדור ליברמן, להוציא לפועל את רדיפת החרדים בשלילת הסבסוד למעונות מילדי האברכים, עוררה זעם וזעקה טבעיים; ובכל זאת, תודה אחת לאיווט (דעה)

עוד כתבות

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

    כיכר facebook