אברהם פריד  20 שנים  ds tkcz  אבא
מסיבת גירושין // הרב בן ציון נורדמןמסיבת גירושין // הרב בן ציון נורדמן
ט"ו בתמוז תשעט | 18.07.19
השבוע הוזמנתי למסיבת מרגשת ובלתי שגרתית בעליל בקיסריה: מסיבת הודיה על קבלת גט כריתות. תגידו שהאישה השתגעה, שמא יצאה מדעתה? טעות בידכם (הטור השבועי)
האופנוע המיותםמסע האופנוע שלי - אל השירה // זלמן שטובזלמן שטוב2
בפעם הרביעית שהאופנוע שלו נתקע למרות ההבטחות ו"האחריות" של המכונאי. הזמר והיוצר זלמן שטוב, שנתקע ב'חור חשוך' הצליח להוציא את המיטב יחד עם אלפי כוכבים והחתול שלצידו (טור)
פג תוקפו של הסטטוס קוו / דוד רוזנטלפג תוקפו של הסטטוס קוו / דוד רוזנטלדוד רוזנטל26
אם נצליח לכפות על החילונים לשמור שבת, לא יקח הרבה זמן וגם הם יאמצו את המאבק על זכותם לכפות על החרדים את תפיסת עולמם, ואז נצטרך להיאבק על חינוך חרדי (טור דעה)
אילוסטרציההפצע הכואב שלא יגליד / טור אימהי מטלטלזהבה ב.19
זהבה ב. מתעוררת בלילות מפוחדת ולא רגועה, כשהיא נזכרת בהתעללות הקשה שחוותה ילדתה הקטנה - מהגננת. היא מנסה להבין למה הייתה תמימה, ויש לה גם מסר חשוב (טור)
כותב השורותהפוך על הפוך // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן1
הסיבות הטכניות ככל שיהיו, אינם באמת קובעים לנו את החיים, לפעמים אדם חושב כי זו היא דווקא דרך ההצלחה, ולפתע מתברר לו כי ההיפך הוא הנכון. ולפעמים דווקא להיפך (חרדים)
פרופיילינג לחרדים / חיים גולדברג בטור זועםפרופיילינג לחרדים / חיים גולדברג בטור זועםחיים גולדברג25
צלם 'כיכר השבת' שחשף את התיעוד ממעצרו האלים של מרדכי קרויזר, שהואשם על ידי המשטרה בתקיפת שוטר זועם: כמה פעמים זה קרה עד היום, אבל לצערינו לא צילמו (דעה)
כך המשטרה תצא מה'ברוך' - בו היא נמצאתכך המשטרה תצא מה'ברוך' - בו היא נמצאתאבי רבינא16
אתם שם במשטרת ישראל, טובי המוחות שיושבים - כך לפחות אנחנו מקווים - ומנסים למצוא את שביל הזהב ליציאה משרשרת המשברים האחרונים: לאבי רבינא יש עצה בשבילכם
יהודים אתיופיים. למצולמים אין קשר לנאמר בידיעההאם הממסד בישראל הוא גזעני? // דוד רוזנטלדוד רוזנטל5
הציפיה שעולים מאתיופיה ישתלבו בחברה הישראלית על כל רבדיה, היא פשוט נעדרת כל אחיזה במציאות. אתיופיה זו מדינה שנמצאת מאות שנים אחורה מבחינה כלכלית. רוב העולים משם לא ראו ציויליזציה בכלל (טור)
כותב השורותסבלנות וסובלנות // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
חז"ל הקדושים טבעו את האימרה הידועה "בא לכלל כעס – בא לכלל טעות", קרי, גם אדם גדול, כאשר לפי דרגתו בא לכלל כעס, הוא עלול לטעות (הטור השבועי)
אילוסטרציהאחיי האתיופים, איבדתם אותי // מוריה וגשלמוריה וגשל31
מוריה וגשל, מצאה את עצמה מפוחדת מאוד בימים האחרונים בעקבות ההפגנות של מי שהיא ראתה כמושא הערצה - האתיופים • ומסבירה למה הם איבדו את הלגיטימציה (חדשות)
צופים במעצרו של מפגין אתיופי, אמשהמצעד של הצבועים; גזענות מפריעה לכם?הרב נחמיה היילברון51
לאן קולכם התפוגג כשילד מעדה 'לא-נכונה' הידפק על דלתות החיידר וסורב; כשבת השכן לא הצליחה להשתחל לסמינר הנחשק - וכשאברך משי "מסוג ב'" נעלם מה'כולל' • טור זועם
האתיופים הזיקו לעצמם / הרב שלמה בניזריהאתיופים הזיקו לעצמם / הרב שלמה בניזרישלמה בניזרי57
לאחר המהומות של יוצאי אתיופיה ותגובתו הרפה של ראש הממשלה, השר לשעבר שלמה בניזרי כותב בטור מיוחד ל'כיכר' על אי האחידות והנזק שעשו האתיופים - לעצמם (דעות, טור)
מחאת האתיופים, היום.בחור נהרג וכולם מתלוננים על הפקק // דעהאריאל ליבא119
אריאל ליבא, נאלץ "לבלות" כשלוש שעות בפקקים בדרך לביתו בעקבות 'מחאת האתיופים'. במקום לכעוס, נפל לו האסימון למה הוא בעד ההפגנה, ולמה דווקא הוא מזדהה איתם (דעה)
אילוסטרציה, מפגין בהפגנת האתיופים.האתיופית החרדית: אבא, למה עליתם לפה?זמט טסמה127
זמט טסמה, המגיעה מבית חרדי - אתיופי כותבת ל'כיכר' השבת על תחושתיה בעקבות הרג הבחור האתיופי, ומסבירה כי היום, לראשונה, שאלה את אביה: "למה עליתם לארץ ישראל" (ארץ)
אהוד ברקזימבבואה כבר כאן // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס16
גנרל זקן ונכשל קם מרבצו והחליט ש'רק לא נתניהו', לא משנה מה, רק לא הוא. הוא לא היה פה לפני כמה חודשים כשאף אחד לא רצה אותו. זימבבואה כבר כאן, הגנרלים מחליפים את השלטון (דעות)
יש להיזהר מהישגים פוליטיים גדולים / דעהיש להיזהר מהישגים פוליטיים גדולים / דעהדוד רוזנטל27
צריך להבין שיש גבול לכל הישג פוליטי. אי אפשר להצליח יותר מידי. ובמיוחד צריך להצטמצם לאידיאלים החרדיים, ואין בכוחנו לשלם מחיר עבור תפיסות עולם של הציונות הדתית (טור דעה)
כותב השורותאתגר החיים שלנו // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן1
כל אתגר המוצב לפתחו של אדם, הוא שליחות שרק הוא יכול לבצע ולעשות. כשהאדם יודע כי זו שליחותו הוא לא מחפש אשמים ולא מחפש מקומות אחרים (הטור השבועי)
הרב ארז משה דורוןמכתב גלוי ליובל דיין / הרב ארז משה דורוןהרב ארז משה דורון102
מי ביקש ממך אמונה עיוורת? מי לימד אותך יהדות? בא לך לעשות מה שליבך חפץ? לך על זה, אבל בלי לחפש אשמים ולהתמסכן, בלי להתחפש לקדוש מעונה שהתפכח (טור דעה)
אילוסטרציהאיך מדברים עם חילונים? // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס7
אנחנו צריכים להקדים רפואה למכה ולא לחכות לרגע שחבר כנסת קופץ ומשמיע משהו נגד היהדות מיד רצים לשמוע את הפנינים של חברי הכנסת או עסקנים כאלו ואחרים (מאמרים)
הרב בן ציון נורדמןמובילי המהפכה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
אנחנו עומדים שוב בעידן בחירות שנכפו עלינו. לאיש אין חשק וסיבולת לצאת עתה למסע נוסף מלא הכפשות וספינים. אלו הזורעים בנו הפחדות ואיומים, הם לא המנהיגים האמיתיים (טור)
הרב נתן קמינצקיהת"ח שלא הרכין ראש גם כששרפו את ספרוהרב נחמיה היילברון53
זכיתי להכיר מקרוב את הרב נתן קמינצקי, שספרו 'עשייתו של גדול' עורר נגדו חרם ויצר סערה אדירה גם בתוך משפחתו - הכל, לטענתו, משום שחשף כיצד באמת נהפכים ל'גדול' (טור)
ליברמןאיווט את המציאות // שלום גורביץשלום גורביץ16
איווט, אותם אברכים שאתה מגדיר כ"טפילים החיים על חשבון הציבור", מקיימים את עצמם בצמצום מופלג. והנה אתה בא ודורס ברגל גסה כבוד הדדי שנבנה בעמל של דורות (מאמרים)
הרב בן ציון נורדמןמזל טוב // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן3
חידדו גדולי הדורות, כי לכל רגע בחיים יש ייעוד משלו. אדם לא נברא כדי לבטל את יומו בהבל וריק. לכל רגע ולכל דקה יש שליחות ותפקיד, ייעוד ומשימה. ככה נוכל לשמוח (טור שבועי)
אתם 'דוברים של ה''? "הוא לא צריך אתכם!"אתם 'דוברים של ה''? "הוא לא צריך אתכם!"יוחנן בלייך31
לכאורה זה די נחמד לקבל "הודעות דוברות" שבהן תמצית דבר ה', מבלי לפתוח ספרי קודש, אלא שמגיל קטן לימדו אותנו - שהקב"ה נשגב מבינתנו • זו הדעה של יוחנן בלייך, צפו (TV)
הרב בן ציון נורדמןכאיש אחד בלב אחד // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
התורה היא שלנו, של כולנו. היא ניתנה בסיני רק לאחר שבני ישראל חנו כנגד ההר באחדות מושלמת. זה היה התנאי לקבלת התורה: איחוד כל עם ישראל תחת מטרייה אחת (טור)
מרדכי פלדשטייןתורתנו היא גאוותנו // מרדכי פלדשטייןמרדכי פלדשטיין6
האידאל הגבוה ביותר של יהודי הוא להיות תלמיד חכם. אין לנו גיבורי תרבות אחרים. רק עם היודע שסוד כוחו הוא מספר התורה הקדוש, יצלח את הגלות הקשה בגבורה (שבועות, טור)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook