ל..  vh zv vzni  אבי מילר  אדמה ושמים
תענית אסתר, יום העגונה / טור דעהתענית אסתר, יום העגונה / טור דעה
י"ג באדר ב' תשעט | 20.03.19
כקהילה, עלינו להוקיע מתוכינו את סרבני הגט. עלינו לגרום להם להבין, שיחד עם הרווח שהם מקווים להרוויח בסרבנות וסחיטה, ההפסד החברתי שלהם יהיה משמעותי יותר (טור)
משפחת אטינגר בהלוויהטירוף מערכות // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס2
הלוויה עברה, ירד החושך והפציע יום חדש. לבית בישוב עלי יזרמו מאות אנשים לנחם, השבעה תעבור ותמר האלמנה תישאר עם 12 יתומים קטנים וגדולים. כן, זה טירוף (מאמרים)
אסתי שושןתהיו גזענים בשקט // אסתי שושן - דעהאסתי שושן33
כמזרחית מודעת שגדלה והתחנכה במוסדות חינוך אשכנזים אני בהחלט ערה לסט הסטריאוטיפים הבלתי נגמר הזה שעל ברכיו גדלו דורות של מעמדות שחייהם הוסללו לפיו (דעות)
אילוסטרציהמשקיע בחו"ל? גם כאן ממתין לך תשלום מסעו"ד זכרי חניאל1
אם ברשותכם חשבון בנק בחו"ל או שהנכם נהנים מהכנסות שמגיעות מחו״ל, לפני שתופתעו כדאי שתקראו את הדברים הבאים (מיסוי ופיננסים, שיווקי)
משוגעים, אל תתחנפו // הרב רונן רוזנפלדמשוגעים, אל תתחנפו // הרב רונן רוזנפלדהרב רונן רוזנפלד7
אל תתחנפו אלי, אל תשקיעו בי, אל תשלחו לי משלוח מנות מפוצץ ומושקע, זה לא מעניין אותי וזה לא יעזור לכם. הרב רונן רוזנפלד מתחנן להפסיק את ההשקעה המטורפת (מאמרים)
ראשי 'עוצמה יהודית' הערבאין שופטים בירושלים; יש פוליטיקאים / דעהדוד רוזנטל15
פסילת מפלגות קיצון לא רק בעייתית עד מאד מבחינה דמוקרטית, אלא גם פרקטיקה מטומטמת - שמשרתת בדיוק את מה שהיא באה לנסות למנוע • טור דעה (אקטואליה)
הרב בן ציון נורדמןעבר והווה עם הפנים לעתיד // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן1
רק שמחה המביאה לאדם סיפוק אמיתי, ערכי, היא זו אשר מטביעה את חותמה עלינו וגורמת לנו להיות מאושרים. הדרך לשמחת אמת היא להיגמל מהרדיפה אחר הישגים מדומים (מאמרים)
משלוח מנות. אילוסטרציהמשלוח מנות תשע"ט // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס8
איפה השמחה של פעם, בהכנת מגשים של אוכל כדי לשלוח משלוח מנות כהלכה, למשל כרוב ממולא, קישקע, ארבעס, קרפלך ועוד. הרב ישראל גליס בטור שכולו געגוע (מאמרים)
נתניהו מושחת בגלל שהוא לא שמאל / דעהנתניהו מושחת בגלל שהוא לא שמאל / דעהדוד רוזנטל9
לנתניהו יש הרבה חסרונות אישיים, הוא אוהב סיגרים ושמפניה, בעיני אין בכך פסול, אך יש כאלו החושבים שאין זה ראוי. נתניהו גם לא אוהב לשלם במסעדות, סבבה, אך חולשות אישיות אלו אינן פקטור רלוונטי לגבי היכולת הציבורית שלו (דעות)
הרב בן ציון נורדמןאדם לאדם - ירח // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן3
ברור שיש משמעות לטכנולוגיה, למחקר כדור הארץ, החור בשכבת האוזון והקרחונים שלא נמסים – אבל אסור לנו לשכוח את המשכן שלנו, את חינוך הילדים, את העתיד היהודי שלנו (מאמר)
נח טוניקאין לי חלק בבחירות שלכם, אבל יש לי חלק בתורה שלכם//דעהנח טוניק23
הנסיון לקרב בתקופת בחירות את אלו שבכל השנה מפנים אליהם את הגב לא יצליח. אז בקלפי אני אבחר באופן אישי, אבל בפומבי אומר "אני בוחר בתורה" ושניהם זאת האמת שלי (חרדים, דעות)
אילוסטרציההמידע הנסתר בדרך לקבלת קצבת ביטוח לאומי גבוהה יותרעורכת הדין שרונה תגר9
גם כשמקבלים קצבת נכות עדיין ישנם מקרים רבים בהם הזכאים לא יקבלו קצבת שירותים מיוחדים שהייתה יכולה להגדיל להם משמעותית את סכום הקצבה! איך זה קורה ומה ניתן לעשות (משפט)
אלי חזןשינוי לצד זהירות // אלי חזןאלי חזן
מנהל אגף קשרי חוץ של מפלגת הליכוד, משיב למאמרו של רבה של מוסקבה ב'כיכר השבת' נגד הקשרים של הליכוד עם מפלגות הימין באירופה וטוען כי הדברים מורכבים יותר (דעה)
נתניהו בביקורו במוסקבההקשר עם מפלגות הימין הקיצוני הוא בעייתיהרב פנחס גולדשמידט55
הזליגה של יהודים שומרי תורה ומצוות לעבר מפלגות אשר מהווים המקבילים של מפלגות הימין הקיצוני באירופה אשר יסודם על ידי קלגסי הס.ס. וחסידיהם, אומרת דרשני (דעה)
אריה דרעידרעי לא חייב לכם // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס80
יש לכם שאלות למה אלי ישי לא יושב שם? אז גם אני שואל למה אי אפשר לסגור איתו עניין, כי המחלוקת הזאת תירשם בהיסטוריה של יהדות ספרד המעטירה והמתחדשת (דעות)
הרב בן ציון נורדמןשלג כתמרור וכמסר // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
מה המסר של השלג? מעבר ללובן, הוא ניתן לעיבוד ואפשר לעשות ממנו צורות. זהו בעצם מסר ישיר: דע לך כי אחרי הטהרה אפשר לשפר את המעשים ולבנות דרך חדשה (מאמר)
רשימת 'יהדות התורה', השבועהבוחר המצוי והעובד // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס5
ראיתי את המסיבה של חברי הכנסת שלנו, והפחד שלהם מלהישאר באופוזיציה, עד שהם עושים כל טעות אפשרית. הרב ישראל גליס בקריאה מיוחדת לחבריו העמלים לפרנסתם (דעה)
אירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעהאירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעהעו"ד יצחק שינפלד1
כשישראלי תוקף ישראלים ואת ישראל מדינתו, זה הופך בפולין לכותרת ונמצא בשיח, כנראה בכדי להרגיע את המצפון. השיח הבוטה בישראל מעורר את האנטישמיות באירופה (טור דעה)
חזרה למאבק בין שני גושים // יצחק שינפלדחזרה למאבק בין שני גושים // יצחק שינפלדעו"ד יצחק שינפלד9
ההתחלקות לגושים ברורים, הליכוד מימין וחונטת הגנרלים וטוראי יאיר לפיד משמאלם, מהווה סימן שאלה ותמרור אזהרה למפלגות החרדיות בבחירות המתקרבות (פוליטי, טור דעה)
ראשי המפלגות החרדיותכמה חבל: הפיצול בין החרדים - הימור מסוכןדוד טורנהיים31
הפחד מאיבוד שלטון הימין, עלול להוביל מצביעים חרדים לליכוד; בחירות צמודות בין הליכוד למפלגתם של גנץ-לפיד, יכולים ליצור עלייה באחוזי ההצבעה - ונשארנו בלי ש"ס (דעה)
עו"ד ינקלביץגב' ינקלביץ, נצלי את הרגע המביך - ותברחיהרב נחמיה היילברון145
נניח רגע לכישורייך המוכחים; העובדה שטרם הוצג היתר הלכתי להשתלבותך במפלגת גנץ, עומדת בצל העובדה החדשה, החמורה - הפיכתך ל'דוסית המחמד' של לפיד (דעה)
עו"ד עומר ינקלביץ'מחשבות של יהודי בוחר // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס22
הגברת ינקלביץ' היא לא ליפמן או חרדי מחמד אחר. היא אישה עם דעות ועקרונות שיצאה למסע מסוכן. אם בזכותה יהיה עוד בחור ישיבה שלומד והשנאה נגדנו תרד, לדעתי זה שווה (דעה)
ליצמן עם הילד דודי מילר ז"ל. ארכיוןהרל"ש ש"ניצל את מעמדו" // חיים מילרחיים מילר17
כשנה וחצי לאחר פטירת בנו, דודי מילר ז"ל, ממחלה קשה, מסיר חיים מילר את העלטה מעל האיש הבכיר, חיים יוסטמן, שהתייצב לימינם - מבלי להכירם - וסייע ככל יכולתו (טור אישי)
תנו לעומר ינקלביץ' את הצ'אנס // טור דעהתנו לעומר ינקלביץ' את הצ'אנס // טור דעהיערית אלבז38
לציבור החרדי יש הזדמנות להרוויח אשת עשייה עוצמתית, המייצרת השפעה גדולה סביבה. אם נשכיל לאמצה אל חיקנו, נוכל ליהנות מדמות מרשימה שתקדש שם שמים (חרדים)
חסיד גור. אילוסטרציה למצולם אין קשר לנאמר בכתבההחסיד שהח"כים לא דאגו לו // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס14
"לי יש שתי בנות בבית, איפה אני קונה להן דירה? זה מעניין אותי, והם לא דאגו לי", כך מתלונן חסיד גור. ויש גם פניה למועמדת החרדית של בני גנץ. טורו של הרב ישראל גליס (דעה)
נתי גורהשוטר היחיד שמעריכים גם במאה שעריםחיים גולדברג16
פעמים רבות ניתן למצוא אותו ממהר לזירה מסוימת בשעת לילה מאוחרת גם ללא מדים - רק מכיוון שצריך כרגע אותו בזירה, בין אם זו תאונה ובין אם זה ריב קטן בין בני נוער (דעה)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook