סוד קנין התורה ידוע לשטן! // ורד שאלתיאלסוד קנין התורה – ידוע לשטן! // ורד שאלתיאל
ב' בסיון תשפא | 13.05.21
אתה מרגיש לפעמים קושי לשבת וללמוד? בקושי מצליח 'לסחוב' את הסדר? אתה שוקל אם לקום או ללמוד עוד 5 דקות? אתה נורמלי ובסדר! כך היה – בכל הדורות! (טור, יהדות)
על הכללות ועל הקללה המערבית // מאמרעל הכללות ועל הקללה המערבית // מאמרזלמן שטוב3
לפעמים יש בסדום עשרה צדיקים, ולפעמים אין. ובסופו של דבר, גם אם יש, עדיין קוראים לה סדום, כי הרשע הוא השליט בה // זלמן שטוב בטור נוקב על יפי הנפש בימים אלו (דעות)
מיד אחרי החופהתורת הנצח והדי האזעקות // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
לאחר דקות ספורות חזרו המוזמנים, מנסים להתאסף שוב למעמד החופה. ואז שוב - - - עולה ויורד, עולה ויורד, ופעימות הלב עולות ויורדות גם הם לפי קצב האזעקה - - - (אקטואליה)
חברותא בעיר פינסק, תרפ"הקניין תורה ע"י אהבת הבריות, הכיצד?ורד שאלתיאל2
רה"י הגר"ג אדלשטיין אמר כי על ידי אהבת הבריות מגיעים להצלחה בלימוד התורה הקדושה. ורד שאלתיאל מסבירה את פשר הדברים בטור מרתק ומיוחד לקראת חג מתן תורה (טור)
"ויחן שם ישראל כנגד ההר": כוחנו באחדותנו"ויחן שם ישראל כנגד ההר": כוחנו באחדותנוהרב מנחם ישראלי2
זה היום לפני 3,333 שנים באו בני ישראל בראש חודש סיון למדבר סיני ונעמדו באחדות גמורה ומוחלטת אל מול הר סיני. הרב מנחם ישראלי בטור אישי במיוחד לראש חודש סיון (דעה)
מנוחה פוקסכך הילדים יפחדו פחות // מנוחה פוקסמנוחה פוקס7
גם ילדים וגם מבוגרים פוחדים ממלחמות ומאזעקות. יש כאלו שלא מודים בכך, ויש כאלו שמדברים על הפחד. אז איך אנו יכולים לעזור לילדינו לפחד פחות ממלחמה ומאזעקות? (הורים)
נתניהו ומני גירא-שורץנתניהו צריך לזוז // מני גירא-שורץמני גירא שוורץ89
דווקא עכשיו, בעת שמשבר בטחוני נראה כמה שיסכל הקמת ממשלת שמאל מסוכנת ליהודים, ליהדות ולאידישקייט - עלינו החרדים להתעורר • מני גירא-שורץ קורא לנתניהו לזוז (דעות)
הלווית אחד הקורבנותבצל אילן החיים הגדול // הרב זוהר כהןהרב זוהר כהן
"אתה! אתה בא איתי! ואתה, ואתה, ואתה... כך, ארבעים וחמש פעם" • הרב זוהר כהן, ר"י 'עטרת ראובן', במכתב חיזוק להורי ת"ת 'נתיבות שלום' בעקבות האסון הנורא בהר מירון (חרדים)
נפתלי בנטנפתלי בנט, תיזהר מהחיטה המשגעתהרב שי לוי16
הצלחת, עשית את הבלתי יאומן. אתה כבר כמעט שם. אבל נפתלי, עצור • הרב שי לוי, בן הציונות הדתית, אברך בישיבה גבוהה וגם מלמד בישיבת הסדר, כותב לנפתלי בנט (מאמרים)
אפשר למנוע את הנשירה / הרב אוהד יוסףאפשר למנוע את הנשירה / הרב אוהד יוסףהרב אוהד יוסף
צריך לחשב מסלול מחדש, לא יתכן להלחם בכלי נשק ובצורת לחימה ישנה, בזמן שצורת הלחימה השתנתה. שינוי הניסיונות והאתגרים מחייב בהכרח שינוי בדרך החינוכית (אקטואליה)
כותב השורותבַחֲבִּיבּותָא תַלְיָא // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן3
רשב"י מלמד אותנו בכך שזכה להיות מתלמידי רבי עקיבא אחר מות עשרים וארבע אלף התלמידים, את הכלל של "ואהבת לרעך כמוך", שהוא כלל גדול בתורה; הטור השבועי (חדשות)
מירון תשפ"אמדוע אף אחד לא מדבר על הדחיפות? / דעהריקי ר.124
לגברים הצדיקים, מה עם הצניעות? מדוע להידחף בין נשים? לרמוס אותן, העיקר לעבור?! רק באוטובוס צריך שיהיה מהדרין מה עם מינימום של איסור נגיעה? // בעקבות האסון (דעות)
הלווית אחד הקורבנותרבונו של עולם, למה? // שרה רבקה משרנישרה רבקה משרני13
למה דווקא אצל היחיד בעולם ש"אפשר לסמוך עליו בשעת הדחק" - מתו אנשים מדוחק? למה ביום המרוחם והענק והשמח הזה התיישב עם ישראל כולו לשבת שבעה? (מאמרים)
כך תתייחסו לשאלות ולתהיות של הילדיםכך תתייחסו לשאלות ולתהיות של הילדיםאביעזרי כהן
הדרכה קצרה מ‏מטפל קוגניטיבי התנהגותי, המתמחה בילדים ונוער, כיצד להתייחס לשאלות ותהיות שלהם, בעקבות האסון הנורא שפקד את ‏עם ישראל בו נהרגו 54 איש (חדשות חרדים)
אסון כה נורא, דווקא במעמד קדוש; הכיצד?!אסון כה נורא, דווקא במעמד קדוש; הכיצד?!הרב חגי לונדין15
רבים שואלים כיצד יכול להיות שדווקא במעמד כל כך קדוש מתרחש אסון כל כך נורא? הרב חגי לונדין משיב ומסביר מה הלקח שיש ללמוד ולהפיק לקראת המשך החיים; צפו (חדשות)
בבית המשפחה האבלהכואב ומרגש: כשתלמידי התיכון הלכו לנחםליאת וינדר נוקד30
בפוסט מטלטל שכותבת ליאת וינדר נוקד, מנהלת מסלול בתיכון חילוני, היא מספרת על ביקור תנחומים אצל ארבע משפחות; "הצער של אחד זה הצער של כולם" (חדשות בארץ)
כותב הטורהרב יהודה חזן: מלאך מוות קיבל את מבוקשוהרב יהודה חזן7
אישה שלא הצליחה לתפוס את בעלה אחרי מספר פעמים, ניסתה את הגרוע מכל, התקרבה לשקיות העוטפות בלבן כשהיא פורצת בבכי עצום, והרימה שקית אחר שקית (טור אבל)
מנוחה פוקסמכתב אישי אליך, ירון לונדון // מנוחה פוקסמנוחה פוקס85
אני כן מקווה, שכפי שאני חשה רחמים עליך, כשאני שומעת את הדברים הללו שלך, כך יתעורר בך יצר הרחמים כשתראה כלב מדוכא, סיני שסובל, או יהודי באשר הוא שנפטר (דעות)
לקבל את השונה והאחר // הרב אוהד יוסףלקבל את השונה והאחר // הרב אוהד יוסףהרב אוהד יוסף1
אנחנו אחרי ימים לא קלים, אסון נורא שפקד את עם ישראל ביום הילולת רבי שמעון בר יוחאי. הלב מתקשה לעכל את הזוועה, אל לנו להיגרר אחרי ההתנהלות הפוליטית (יהדות)
הרב מרדכי נויגרשלהדממה וההמתנה // הרב מרדכי נויגרשלהרב מרדכי נויגרשל5
החל מיום ששי בבוקר עצרו אנשים זה את זה ושאלו: מה אומרים עכשיו? מה באמת אומרים? לא אומרים. שותקים!! • הרב מרדכי נויגרשל בטור מיוחד בעקבות האסון במירון (חרדים)
זירת האסון במירוןכשאח דורס אח // חנני ברייטקופףחנני ברייטקופף40
ליבי שותת דם. המראות והקולות שבים אלי ביום ובלילה, ואינני מוצא מנוח לנפשי • חנני ברייטקופף, היה שם, כשהאסון התרחש; כעת, הוא משחזר הכל ומחפש מזור לנפשו (מאמרים)
הצפיפות במירון, טרם האסוןהאסון מזכיר לכולנו: אשמה - לא. אחריות, כן!אלי דן11
בהלכות כשרות, לדוגמה, אף אחד אינו מחפש קיצורי דרך. כולנו מבקשים 'מהדרין'. אבל בענייני סכנה, שכידוע חמורה מאיסור, לא פעם נחטא בזלזול. אז די • הלקח מאסון מירון (טור)
אילוסטרציה. תלמיד מיר בהלוויה, אמשהישיבה: "הבחורים שבורים, איפה המדינה?"יעקב לופיאנסקי18
מאות בחורי ישיבות, בהם 'חוצניקים' רבים, חוו את זוועות האסון במירון, וכעת נזקקים לסיוע נפשי ולמפגש עם הוריהם שרוצים לבוא לישראל • מנהל ישיבת מיר בטור זעקה (חרדים)
הלווית אחד הקרובנותדי, נשפך מספיק דם // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס7
הרבה נכתב על האסון במירון, יש שנותנים עצות, אולי חכמות, ויש שמחפשים אשמים ומגלים בקיאות רבה באת ראשו של מי צריך לערוף. מספיק עם זה, מספיק דם נשפך כבר (טור דעה)
אריאל אלחרר על רקע החגיגות במירוןגם 'בשעת הדחק' - סבלנות // אריאל אלחרראריאל אלחרר22
אפשר להאשים את כולם, מהמשטרה ועד לראש הממשלה, אבל אנחנו היינו שם. לא מהנדס בטיחות, לא שוטר תנועה ולא אדריכל שטחים, אנחנו ורק אנחנו דחפנו, פילסנו דרך (דעות)
הרב יעקב גלויברמןהייתי שם וידיי רועדות // יענקלה גלויברמןהרב יעקב גלויברמן2
כששמעתי על האסון הכבד מעיי התהפכו בקרבי. תחושות קשות מאוד הציפו אותי. לא הצלחתי לעצום עין כל הלילה, כשאני מנסה להשיג בדאגה גדולה כמה ממשפחתי (דעות)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

    כיכר facebook