כותב השורותהסתה לעומת נתינה // הרב בן ציון נורדמן
י"ט בטבת תשפ | 16.01.20
ההסתה עלולה לחלחל חלילה ולהפוך לעובדה מוגמרת. העם היהודי סבל רבות במשך הדורות מהתנכלויות שהוצתו באש ההסתה כנגד העם היהודי. אין לנו את ה"פריבילגיה" להשתמש בהסתה ככלי ניגוח בתוכנו! (חדשות)
הרב לייזרזון זצ"לדמעות על ירושלמי אמיתי // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס2
"אברהם יוסף", כך קראנו לו. הוא היה חבר, ידיד אישי ואמיתי. הוא היה מרים טלפון ונוזף בך או מחמיא על מה שאמרתי או כתבתי, ותמיד בחן ובהערת חבר. קשה עליי הפרידה (מאמרים)
מה שח״כ אורלי לוי לא למדה  // טור דעהמה שח״כ אורלי לוי לא למדה // טור דעהעו"ד יצחק שינפלד5
אורלי-לוי הבת של דויד-לוי הליכודניק המיתולוגי, הולכת למצוא עצמה בבלוק טכני עם מר״צ. נפלאות הפוליטיקה הישראלית. שבה רק הכסא חשוב! הפלטפורמה לא כל-כך משנה (דעה)
בר מצווה ל-1000 ילדים עולים מרוסיה בשנת 1995לקרב ולא להרחיק // הרב אלכסנדר חייטהרב אלכסנדר חייט8
אינני בא בשורות אלו חלילה להתריס נגד גדולי ישראל, המטרה שלנו הינה לקרב ולא להרחיק חלילה, בזמנים כאלה עלינו לחבק את העולים - לא רק מחבר העמים ולא להרחיקם (דעות)
סרוגים, גלו קצת אחריות ותלמדו מהחרדיםסרוגים, גלו קצת אחריות ותלמדו מהחרדיםחנני ברייטקופף10
אחרי שנים בהם הטיפו לנו הלבלרים מהציונות הדתית על הצורך באחדות השורות עם נימוקים של אהבת ישראל, הגיע הזמן שלהם להביט על החרדים - לטובת גוש הימין (טור דעה)
הדרמה בנהריהמוטי, הגיבור של נהריה // טור פרידההרב מאיר רפאל חי ביטון5
מוטי נלחם עד הנשימה האחרונה שלו והציל נפשות רבות, הוא עשה מעשה אמיץ מאוד. אלו הרגעים הקשים ביותר בחיי ואני לא אשכח אותם לעולם, המנוח הקריב את עצמו למים (מאמר)
רוסים? הבעיה האמיתית // מיכאל לובוביקוברוסים? הבעיה האמיתית // מיכאל לובוביקובמיכאל לובוביקוב5
יום האבל הלאומי על אבדן הבית הראשון - התחלף בעוד דיון חסר תכלית על זיקת העולים "מרוסיה" ליהדות. אבל יש בעיה אחרת, חשובה יותר, שלא זוכה לתשומת הלב שלנו (טור אישי)
כותב השורותערבות הדדית // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
גם אם לא נעים לנו לשמוע, העובדה היא כי ישנם ילדים רעבים בארצנו! אם יורשה לי אעז לומר יתירה מכך, כי אין אדם שלא מכיר ילד רעב! מה עשתה ממשלת ישראל? כלום (דעות)
כותב השורות, שלמה נאמןאת אחי אנוכי מבקש // שלמה נאמןשלמה נאמן9
חובתנו דווקא בעת הזו להניח בצד כל אינטרס ומאבק פוליטי, ולקדש שם שמיים, לקרב את הרחוק ולומר בפה מלא שאין דבר אשר מצדיק פרידה בין אחים והפקרה של אח פצוע (דעות)
עמירן דבירמחזק את הרב, מחבק את הרוסים // עמירן דבירעמירן דביר12
ימיני מחבקת את כבוד הרב הראשי ושמאלי את אחיי עולי ברית המועצות, לוחש אני לשמאלי "אהובים יקרים, כבדו את אבני היסוד שלנו" • עמירן דביר (דבורקין) על "סערת הרוסים" (טור)
מעמד סיום הש"ס בארנהלסיים ולהתחיל // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס
מרגש לקום כל בוקר ולקרוא את הידיעות על סיומי הש"ס ברחבי הארץ, בעיקר בחצרות חסידים, מכל הגוונים, כאשר הכל נעשה בקדושה ובטהרה, בשמחה וכבוד לתורה (טור אישי)
המחזה "יענקל'ה הכונס"לא לסיים את הש"ס - ולהתרגש מהחגיגותהרב ראובן אהרן4
בעקבות המחזה שהוצג בסיום הש"ס עם סיפורו של "יענקל'ה הכונס", טור דעה על אלה שאולי חשבו לעצמם: 'מה שווה דף אחד' או שתיים, לעומת אלפיים שבע מאות דפי גמרא? (דעות)
הפתרון לאתגר ההייטק: ריבוי מפגשים בין המגזריםהפתרון לאתגר ההייטק: ריבוי מפגשים בין המגזריםגולדי גלהר7
את המספרים כולכם כבר מכירים והם מלמדים כי כדי שבועת ההייטק הישראלי תמשיך להמריא ולנסוק מעלה, היא צריכה כוח אדם איכותי שנמצא במגזר החרדי. WIN WIN (דעות)
סוד יתרון השכחה של הדף היומי / טור דעהסוד יתרון השכחה של הדף היומי / טור דעהאודי הרשלר
אנחנו שוכחים כמעט ביום למחרת את מה שלמדנו היום וחוזר חלילה, אך דווקא זה מה שעושה את הלימוד בכל יום מחדש, למרתק, מסקרן ומסעיר. מאמר לסיומו של מחזור 13 (דעה)
ביבי וטיוחי החקירות בפרשת השבוע 'ויגש'ביבי וטיוחי החקירות בפרשת השבוע 'ויגש'עמירן דביר6
על תקופה של נחת להקב״ה, על מתנה שקיבלנו בערב שבת, על רמז לביבי, על טיוחי חקירות ועל חשיבות הכרת הטוב, על הקושי לשמוע תוכחה, עמירן דביר בטורו השבועי (טור שבועי)
כותב השורותחבר'ה, צריך להפגין בעד דברים ולא רק נגדהרב בנימין גולדשמידט5
הרב בנימין גולדשמידט מחשובי רבני מנהטן ומגיש 'כיכר גלובל', בטור מיוחד על סיום הש"ס המרגש בארה"ב ומה ניתן ללמוד מהתנהלות יהדות ארה"ב בכל הנוגע ל"הפגנות" (דעה)
כותב השורות'בית מדרש' גלובלי ענק // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן1
כל תעתועי הבחירות, כל הספינים והספקולציות, לא יחזיקו מעמד יותר מהזמן הקצר בו הם יהיו בתוקף... ולעומת זאת, הזמן שנצליח להקדיש לעצמינו – לנפשינו, בלימוד הדף היומי במשך יום יום, יצטרף ויהווה עבורנו נכס לכל החיים (מאמרים)
אילוסטרציה בלבדישיבות ל'מצוינים' והרס לכל האחרים? / דעהנתנאל לייפר43
האם נער צריך להתדרדר לרחוב ולחברה גרועה כדי שיותר לו לצאת ליותר טיולים במהלך השנה? האם עליו להתדרדר לחברה עם פשע ואלימות כדי שיותר לו לשחק כדורגל? (חנוך)
תנו קצת יותר יחס לצעירים / חיים גולדברגתנו קצת יותר יחס לצעירים / חיים גולדברגחיים גולדברג35
בעקבות האסון במסגרתו התגלתה גופת הבחור אביתר אזרזר ז"ל כשהוא עם סימני אלימות, כותב חיים גולדברג על התהליך שעוברים בחורים שנושרים ומסיים בקריאה להורים (טור דעה)
אילוסטרציהלמה הוצאתי גיטרה על קברו של סבי // זלמן שטובזלמן שטוב4
האמן והיוצר, זלמן שטוב עלה לקבר של סבו ושם נפלה לו ההארה: "מיהו אותו אדם הטמון לו בתוככי האדמה, רשום שחור על גבי לבן מתדהה, על האבן הגדולה המכסה אותו" (טור)
סיום הש"ס שלי // הרבנית ימימה מזרחיסיום הש"ס שלי // הרבנית ימימה מזרחיהרבנית ימימה מזרחי19
למה אני מדברת על סיום הש"ס, והלא רובנו לא מסיימות את הש״ס, את כל התלמוד הבבלי? אני רוצה להגיד לנשים מה זה מחולל, כשהאיש המסוים שלך סיים שבע שנים של לימוד (טור)
עו"ד יצחק שינפלדלהציל את הדמוקרטיה מעצמה // טור דעהעו"ד יצחק שינפלד3
פסיקה מוקדמת מקוממת או התערבות בכוחו של ׳העם׳ לבחור את מנהיגיו, ׳בהפוך על הפוך׳ יכולה להיות הקטר שיוביל את ניצחון הליכוד בראשות נתניהו ולהגבלת כוח ביהמ"ש (דעה)
כותב השורותנרות חנוכה והמרחב הציבורי // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
וכאן נשאלת השאלה, מאימתי היהדות מעמידה את עצמה במרחב הציבורי בצורה שכזו, להחצנה? והלא לכאורה זו סתירה ליסוד שקבעה התורה 'הצנע לכת עם אלוקיך'!? אתמהה! (טור)
אילוסטרציהליבי הוא כמו נר חנוכה // זלמן שטוב מתפייטזלמן שטוב4
האמן והיוצר זלמן שטוב, התיישב לכתוב שיר ופיוט על נר החנוכה שלו, "יש בו ניצחונות ויש בו הפסדים, רגע אחד ייאוש ורגע אחד שלווה", מסכם האמן את שירו (מוזיקה, חנוכה)
בהייטק החרדי כבר לא מחפשים את ה'רול מודל'בהייטק החרדי כבר לא מחפשים את ה'רול מודל'איציק קרומבי11
דו"ח 'המקפצה להייטק' שהוכן באגף הכלכלן הראשי באוצר מגלה שרק 0.3% מהעובדים בתעשיית ההייטק הם גברים חרדים ורק 0.4% הן נשים חרדיות • מדוע? / טור דעה (הייטק)
כותב השורותפתרון ל'חרדים חדשים': להכשיר את הרבניםבצלאל כהן61
אחרי יותר מ-16 שנים של מעורבות אישית בתהליכי שינוי העוברים על צעירים רבים בחברה החרדית, מצביע בצלאל כהן על הצורך החיוני כעת: הכשרה של רבנים מתאימים (טור דעה)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook