כותב השורותלהפסיק את המסיבה המושחתת // מאיר ברגר
ט"ז באדר תשפא | 28.02.21
פשעי יחידים מיוחסים למגזר שלם ולפטרוניהם הפוליטיים רק כשמדובר בבעלי חזות חרדית. כשאלפי חילונים חוגגים בלב תל אביב ליברמן ולפיד אפילו לא נדרשים להתנצל (חרדים, דעות)
הקשר בין המן לבין הנחש ועונשו / טור אישיהקשר בין המן לבין הנחש ועונשו / טור אישיעמירן דביר
מדוע משה אינו נזכר בפרשת תצווה? מתי תהיה הגאולה ומדוע היא עדיין מתעכבת, על ניצוץ של משה שנמצא אצל לומדי תורה ועל דברים המקשרים בין הנחש להמן הרשע (טור אישי)
'שמייח' בפורים ... // ח' רציני'שמייח' בפורים ... // ח' רציניח' רציני3
הבעל קוירא קצת נרוויסט, ובכל בום שחושש שהסתיר או עמעם את המילה הבאה, הוא חוזר מתחילת הפרק... • מבט מזוגג על הנעשה בבתי ישראל בימי עדלאידע והמסתעף (קרץ)
החסיד כרות הרגליים שהפך ל..סטנדאפיסטהחסיד כרות הרגליים שהפך ל..סטנדאפיסטמענדל ראטה
מענדל ראטה בטור אישי לפורים, מנסה למצוא את הדרך אל שמחת החיים הטבעית, ומקבל השראה מחסיד נכה כרות רגליים שנהיה סטנדאפיסט למרות ואולי דווקא בגלל (טור דעה)
שמחת התרת הספיקות // הרב בן ציון נורדמןשמחת התרת הספיקות // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן6
כיצד ניתן לקבוע כחיוב – לשמוח? אפשר לצוות על אדם לשמוח? לכאורה שמחה זה הוא מצב, או שהאדם במצב של שמחה ואז לא צריך לצוות אותו לשמוח, או שהוא במצב שלא מתאים לשמוח, אז כיצד אפשר לחייב אותו לשמוח? (חרדים)
למה אנו תקועים בבחירות לא נגמרות? / טורלמה אנו תקועים בבחירות לא נגמרות? / טורהרב מנחם ישראלי10
"מנשקי קמיעות ומזוזות" - על מה הבחירות? ולמה עם ישראל תקוע במערכות בחירות שלא נגמרות? הרב מנחם ישראלי, בטור דעה לקראת הבחירות המתקרבות ובאות (טור דעה)
אילוסטרציה. קריאת מגילה בפוריםהמן מלמד אותנו להיכנס לנעלי האחר / דעההרב אוהד יוסף1
כל אחד רואה את סיפור המגילה בעין שונה. הרב אוהד יוסף, נכדו של מרן זצוק"ל, מסביר את האסטרטגיה שעמדה מאחורי המן ומה זה קשור לחיים שלנו ומה נוכל ללמוד מכך • טור (ארץ)
אחרי ניצחון הסרטן, שבע שנים ללא ילדיםאחרי ניצחון הסרטן, שבע שנים ללא ילדיםאפרים דוד12
7 שנים ללא ילדים. לקרוא, לדמוע ולהעריך. טור חשוב שכתב איש התקשורת אפרים דוד שניצח במאבק מול מחלת הסרטן ומתמודד בניסיון בדרך אל פרי בטן אחרי 7 שנות נישואים (טור)
עמירן דביר: התהילים שהצילו ממוות בנגיףעמירן דביר: התהילים שהצילו ממוות בנגיףעמירן דביר3
על חשיבות התרומה וההכנה והמהירות בנתינתה, מהו עמלק ומדוע מצווה לשנאתו, מדוע היו צריכים את האש בעשיית המנורה וסיפור מדהים על מה מסוגלים פרקי התהילים (טור)
שלג בחירות // ח' רצינישלג בחירות // ח' רציניח' רציני
"ככל שהתושב מצביע אדוק יותר שלי", חידד ראש הממשלה את דבריו, "מנת השלג שלו תהא גדולה יותר, מרוכזת, ולאורך זמן" • ח' רציני קורץ על השלג בתקופת הבחירות (סאטירה)
למה הרגיז הקליפ של גרומן את הקנאים?למה הרגיז הקליפ של גרומן את הקנאים?מענדל ראטה66
תפיסת עולמה של ׳מאה שערים׳ שרואה בצחוק ושמחת חיים ובביטוי חופשי של כשרון משחק דבר בעייתי, יש לה שרשים מסויימים בתפיסה החרדית. מענדל ראטה בטור אישי (דעה)
איך מניעים לפעולה? // הרב בן ציון נורדמןאיך מניעים לפעולה? // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן3
אם אנו רוצים להשפיע ולהועיל, עלינו לפעול בדרכים האמיתיות, יוזמות שבאות מהלב. מי אלו שפעלו הכי הרבה בתקופת הקורונה, בשטח, היו אלו תושבים יקרים שפעלו (טור)
לצחוק קצת בחודש אדר // הרב חגי לונדיןלצחוק קצת בחודש אדר // הרב חגי לונדיןהרב חגי לונדין12
"משנכנס אדר מרבים בשמחה", בחודש אדר אנחנו שמחים, אנחנו צוחקים. מתי אנחנו צוחקים - ואיך אפשר, במצב שבו אנחנו נמצאים היום - לצחוק? צפו ברב חגי לונדין (אקטואליה)
מגיפת הקורונה באה בכלל בגללי // טור דעהמגיפת הקורונה באה בכלל בגללי // טור דעהיוסי לחיאני1
סליחה שאני משתף אתכם רק עכשיו בזה. הקורונה באה בגללי! בהתחלה היה נורא קל להאשים את כולם. רק אחרי זה הגעתי להבנה שאי אפשר כל הזמן להאשים אחרים (טור דעה)
נתניהו מול סערלאן נעלמה השפיות?! // אלי דןאלי דן58
שני ראיונות פורסמו השבוע, יונית לוי מראיינת את נתניהו בחדשות 12 - וישי כהן מראיין את גדעון סער ב'אולפן כיכר השבת'; איזה ראיון היה מרשים יותר בעיני הכותב? (טור דעה)
זיכרון מהסערה בהודושלג בירושלים: זיכרון מהסערה // זלמן שטובזלמן שטוב26
הסערה שבדרך ודיווחי מזג האוויר על השלג שעתיד לרדת בירושלים, החזירו את זלמן שטוב כמה שנים לאחור - לזכרון בוער מסופה טרופית, אי שם בהודו הרחוקה • טור חובה (דעה)
האם יאה עניותא ליהודאי? / הרב דוד לייבלהאם יאה עניותא ליהודאי? / הרב דוד לייבלכיכר השבת14
אנשים בטבעם מבקשים להיות עשירים, אך יש הרואים בעושר מקור לכל הרעות. בטור מרתק במגזין המקום הגר"ד לייבל מאיר את עינינו ומרחיב את המבט אל היחס הכללי של התורה לסוגיית העושר (אקטואליה)
אילוסטרציהלמה אני לא תמיד בשמחה? / משפטיםמ' אריה9
האורות שהרגשתי היו סתם "עבודה בעיניים"? האם לעולם לא אגיע לפסגה? תמיד אחזור לג'יפה? למה אני לא תמיד בשמחה / באורות? רוצה להדליק אורות גבוהים? רק בגשם! (אקטואלי)
סכנה! פייק פסיכולוגים / הרב ד"ר מילבסקיסכנה! פייק פסיכולוגים / הרב ד"ר מילבסקיהרב ד"ר אבידן מילבסקי32
מגמה מסוכנת החלה להתפתח בקהילה שלנו, כאשר אנשים בעלי כוונות טובות להם נאמר שהם "טובים בלהקשיב", בחרו בקריירה של יעוץ בתחום בריאות הנפש כפסיכותרפיסטים (טור)
עמירן דביר: "זה המקום בו מאבדים שמחה"עמירן דביר: "זה המקום בו מאבדים שמחה"עמירן דביר1
על כללי דקדוק בתורה, על דיני עבדים, מדוע בחרה הפרשה לפתוח בהם, ומהו מקור השמחה, עמירן דביר בטורו השבועי על פרשת השבוע משפטים - דעמירן בעלמא (חדשות חרדים)
צו'לנט עם נוגדנים // ח' רציניצו'לנט עם נוגדנים // ח' רציניח' רציני6
לנח לא היה ברור אם מזריקים גם את הצ'ולנט או שמקבלים אותו בקופסה עם מזלג, לאכול ממש. וגם לא אמרו אם זה עם קישקע או בלי • ח' רציני קורץ על החיסונים בבני ברק (סאטירי)
לא עליך המלאכה לגמור // הרב בן ציון נורדמןלא עליך המלאכה לגמור // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן4
מה שנדרש מאיתנו הוא הרצון והבחירה בטוב מצדנו, וכשאנחנו עושים מצדנו את המוטל עלינו, מראים לנו משמים את הדרך הנכונה, באמונה שלימה כי הקב"ה שברא את העולם הוא זה שמנהל אותו (חרדים)
מענדל ראטהמה לצעירים חרדים עם בן גביר וסומטריץ'?מענדל ראטה145
בהומור, אולי כל הגאולה תלויה כיום בשני אנשים: ח"כ משה גפני, והאיש והאגדה יענקי קנייבסקי. הם רק צריכים להחליט שהם בעניין, לא צריך יותר מזה. מענדל ראטה בטור דעה (טור)
מכתב געגוע לאבא יעקב / רוני תשובה מרקמכתב געגוע לאבא יעקב / רוני תשובה מרקרוני תשובה מרק5
הוי אבא יעקב, כמה נדירה הרגישות הכ"כ גדולה שלך לכל צרכי הפרט גם אם זה על חשבון צרכיך שלך. אתה שם למעלה קרוב לכיסא הכבוד ואני הקטנה נמצאת כאן ומתגעגעת (טור)
הגר"ש וואזנר ובנו זצ"להאב זצ"ל היה פוסק: היזהרו בהלווית בניהרב נחמיה היילברון110
'אם האב, ה'שבט הלוי', היה איתנו היום, אין צל של ספק שהיה מורה להישאר בבית, להגיד בזמן הלווית בנו קפיטל תהלים וזהו'; כשש שנים אחרי - הלוויה שוב תגרור הלוויות? (טור דעה)
מה עם קצת הכרת הטוב? // הרב חגי לונדיןמה עם קצת הכרת הטוב? // הרב חגי לונדיןהרב חגי לונדין39
ביקורת ומחאה הן חשובות אבל אסור שהן ישכיחו מאיתנו את הכרת הטוב ואת הפרופורציה על החיים שלנו. אסור שנשכח את העובדה שאנו חיים בחברה ובמדינה מופלאה (מאמרים)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

    כיכר facebook