עמירן דביר: זו העצה שלי להנאה מהפרשהעמירן דביר: זו העצה שלי להנאה מהפרשה
י"ב בחשוון תשפא | 30.10.20
על דמותו המיוחדת של אברהם אבינו, על מלאכי השרת ודעתם בנושא בריאת האדם, על הסיבה האמיתית למלחמה הראשונה בעולם היא מלחמת המלכים, על סיפור מיוחד העוסק במסמך הסטורי, ועל עצה חשובה ממני אליכם. עמירן דביר בטורו השבועי "דעמירן בעלמא" (טור)
ד'אצה בסודן // ח' רציניד'אצה בסודן // ח' רציניח' רציני8
ניסיתי לברר מה קרה, אבל לא הבינו אותי. סימנתי בידיים חזק, תנועות מעגליות ופרסה, אבל חשבו שאני רוצה להרביץ • ח' רציני, בטור סאטירי חדש ב'כיכר השבת', מדי ליל שישי (חרדים)
כותב השורות"לך לך", אל המרחב הציבורי // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן5
יש כאן אמירה חדה וברורה שהתפקיד שלנו הוא לצאת מ"איזור הנוחות". לעומת תרבות קידוש ה"אני", שכל אחד מקדש את הטריטוריה הפרטית שלו, את מכשיר הנייד האישי שלו (מאמר)
קצר בתקשורת // קובי נחשוניקצר בתקשורת // קובי נחשוניקובי נחשוני6
הגורם מספר אחת לתסכול ההדדי ביחסים שבין חילונים לחרדים: קצר בתקשורת • ההתבודדות וההסתגרות יצרו פערי שפה ותרבות אדירים ותהום של חשדנות המתעצמת (דעה)
תמונה: יונתן זינדל, פלאש 90'הדחת' הראשל"צ; דיקטטורה משפטית // ישי כהןישי כהן69
מה שהשופט ניסה לייצר, הוא דיקטטורה בחסות מערכת המשפט, כל הערכים הליברלים נעלמו, ואין חופש ביטוי כשמדובר ברבנים. דעו: זאת התורה לא תהא מוחלפת (דעה)
אילוסטרציה בלבדכשבת סמינר מתגוללת שיכורה בלילה / טורנתנאל לייפר85
נפגעי הקורונה הקשים ביותר בחברה החרדית הם הנערים והנערות שמסתובבים לילות שלמים ברחובות עיר ללא מעש, ללא כיוון וללא כל פתרון נראה עין • קריאה להתעוררות (דעה)
עמירן דביר: כך ניתן תשובה מול דור המבולעמירן דביר: כך ניתן תשובה מול דור המבולעמירן דביר4
על ההבדל בין צדיק לתמים, על לידת נח ומי נתן לו את שמו, על ההקלה בעבודת האדמה בזכותו, על אלף שנים שנעלמו מהמקרא, על מהי נשיאת חן, ועל העולם שאחר המבול (טור)
קבינט הפיוס לאחדות העם // הרב בן ציון נורדמןקבינט הפיוס לאחדות העם // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן7
אנחנו לא יכולים לחיות באדישות כלפי המצב, אף אחד לא יכול לראות רק את עצמו, ולחשוב כי לא יקרה כלום אם אני באופן פרטי יצור איזשהו פילוג או אתן יד אפילו בעקיפין לפירוד בעם. זו אחריות של כולנו! (חרדים)
הבחורה מאמשהאלימות המשטרתית: חרדית כותבת לשרריקי רכניצר150
הסרטון שהתפרסם אתמול בו נראות שוטרות עוצרות ומרססות גז פלפל על אישה שעומדת ליד בית מגוריה, מכיון ולא עטתה מסכה - הביא את ריקי רכניצר לכתוב לשר אמיר אוחנה (דעות)
נפתלי בנט ואבא טורצקיבנט! החרדים לא עדר כבשים // אבא טורצקיהרב אבא טורצקי115
"בנט היקר תבין, הציבור החרדי הוא לא עדר של כבשים עיוורים. לא שכחנו ולא נשכח את יחסך המזלזל בציבור החרדי כשעמדנו במאבקים מהותיים" • אבא טורצקי בטור זועם (דעה)
סוד חיי הנצח שלנו: חינוך הילדים // מאמרסוד חיי הנצח שלנו: חינוך הילדים // מאמראחד מרבני אירופה8
ההחלטה על פתיחת החיידרים, עוררה סערה תקשורתית, שעשתה גלים גם בחו"ל. אחד מרבני אירופה, במאמר מיוחד, משתף את ההסבר שלו להיגיון שבהוראת מרן שר התורה (טור)
חיים ולדר עם מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ללעצור את מגיפת השנאה // חיים ולדרחיים ולדר41
ככל שהיחס לחרדים בישראל מחמיר בצל ההתמודדות עם הקורונה, מתאמתים לי דבריו של מרן הגראי"ל שטיינמן, על התנהלות היהדות החרדית מול הציבור והממסד החילוני (טור)
ילדים בדרך לחיידר, היום. אילוסטרציההחשש: הבל פיהם של תינוקות של בית רבןהרב נחמיה היילברון76
ניסיון להבין את דעתם המעמיקה של מרנן גדולי ישראל נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן וכ"ק האדמו"ר מגור, הסבורים כי בשלב זה אין לפתוח את תלמודי התורה והישי"ק (טור דעה)
אילוסטרציההיום קברתי דוֹד // טור כואב מבית הקברותיעקב סילבר17
הייתי שם היום כשקברנו דוד, וכולם היו צפופים כאילו אין שום קורונה. מה קורה לנו? איך הגענו לכהות חושים כזאת? להיכן נעלמו בינתו וחכמתו המפורסמים של העם היהודי? (טור אישי)
משה גלסנרבמקום לגנות, תקשיבו // משה גלסנרמשה גלסנר143
משה גלסנר "שם נפשו בכפו" לנסות להסביר את הרקע להחלטת מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי. לא בטוח שתסכימו אבל לפחות תבינו למה אתם לא מסכימים... • טור דעה (בארץ)
הרב מעודה ז"לבמודעת אבל: השכן שלי מהקומה // טורש"נ9
הייתי בטוח שמדובר ב"אח של השכן שלנו לקומה". אמרתי לרעייתי: "תראי, זה בדוק אחיו, דומה לו שתי טיפות מים". אבל למחרת ראיתי בכניסה לבנין, מודעת אבל... (מאמרים, חרדים)
אילוסטרציהתצעקו יותר בקול ו... זה עדיין לא יעזור / דעהבתיה שגב7
בשבוע שעבר, אחרי התקרית האלימה בחתונה בגבעת זאב, ראיתי ציבור המום ומבוהל, זועם וצועק, אבל קולו לא נשמע. למה? כי יש עוד אלימות - שחשוב להכיר // בתיה שגב (דעה)
שלמה בניזריחשבון נפש נוקב // הרב שלמה בניזרישלמה בניזרי114
בתור יהודים יראי שמיים איננו יכולים לפטור את עצמנו רק בטענות ובהאשמות כלפי אחרים ולומר 'צדיקים אנחנו ולא חטאנו', אלא במצבים כאלה עלינו להבין שה' מאותת לנו (טור)
אחים חרדים, הצונאמי הכלכלי כבר כאן!אחים חרדים, הצונאמי הכלכלי כבר כאן!משה חיים רוזנטל9
הקורונה פגשה את חיי בשעה 15:46 בדמות הודעת מייל לאקונית: "עקב המצב אנו נאלצים להוציאך לחל"ת" • על הממד הכלכלי של הקורונה שמעטים מדברים עליו (אקטואליה)
כותב השורותמדינת כל נפחדיה // חיים ולדרחיים ולדר83
רוב בני האדם שמרחפת סכנה עליהם, יחשבו איך לשרוד ויניחו לצדק ולזכויות, שכן פחד יוצר חוסר אונים שמביא לשליטה • כך הצליחה החונטה המשפטית להשתלט על מדינת ישראל (טור)
כותב השורותלכלוא את החרדים - וגמרנו // מאיר ברגרמאיר ברגר41
עם מעט רצון טוב ניתן היה להסדיר מתווה הגיוני לעריכת חתונות בשטחים פתוחים. רק שהיא לא מעוניינת בטבעת. היא מעוניינת בהטלת טבעת חנק על היהודי האמוני בישראל (ארץ)
עמירן: ה' רוצה שתישארו בבית או שתפגינו?עמירן: ה' רוצה שתישארו בבית או שתפגינו?עמירן דביר4
על חשיבות המילה הראשונה בתורה, על אהבתו המיוחדת של הקב״ה אלינו, על חשיבות הכרת תודה, סיפור מיוחד על ר׳ חייא והקשר שלו לתנא שיצא לתרבות רעה, ומהו עץ הדעת (טור)
תפסיקו לאכוף תתחילו לדבר / חיים קליגרתפסיקו לאכוף תתחילו לדבר / חיים קליגרחיים קליגר14
נראה לכם הגיוני או סביר שכל השיח הוא על אכיפה, על תרגילי הסחה, על גובה הקנסות, על קח ותן בהקלות של המגבלות? נראה לכם הגיוני? משהו כאן מעוות! תתעוררו (טור)
הקצה שלנו, והמעלות שבקורונה // הרב ישראל גליסהקצה שלנו, והמעלות שבקורונה // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס9
זה, הגענו לקצה. החתונה של הזוג בגבעת זאב היא תחנה סופית של גמזו וגרוטו. המשטרה לא בעניין, הם מקבלים הוראות. וגם, שבעת המעלות שגרמה ה... קורונה (טור אישי)
להתחיל מבראשית – בפעם השביעית // הרב בן ציון נורדמןלהתחיל מבראשית – בפעם השביעית // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן1
שורות אלו נכתבות ברגש רב, עם תחילת התורה מחדש בשנה זו, אחרי שמחת תורה שבה מסיימים את חמשה חומשי תורה, וכעת מתחילים מחדש, ביתר מרץ, ביתר התבוננות והעמקה, כי הלא אין סוף לתורה! (טור)
תקופת הקורונה: עידן ה"המומחים" / דעהתקופת הקורונה: עידן ה"המומחים" / דעההרב יוסף יצחק טאוב11
תקופת הקורונה שהפציעה לחיינו באדר שנה שעברה הקפיצה לקדמת הבמה את ה"מומחים". האם הם באמת מומחים או שהכל לבסוף פוליטיקה וסדרי עדיפויות (טור דעה)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

    כיכר facebook