אילוסטרציהדי עם ההסתה, תרדו מהעצים // טור דעה
ז' בניסן תשפ | 01.04.20
אז הרשת מתפוצצת מביטויי שנאה מפחידים כנגד החרדים, זעם מפעפע וכעס חורך, קשה, מאוד קשה. רק הפעם זה לא איווט ליברמן, או יאיר לפיד ותעמולת בחירות זולה (טור דעה)
שוטרים מתפללים בכותל, הבוקראבא, איפה יש עוד ילדים כאלה?! // זעקהאסתר אריאלי33
חטאנו, אנחנו לא בסדר. גירשת אותנו, גירשת אותנו מכל הקדוש והיקר. טעינו אבא! לא מגיע לנו, ולכן כנראה הוצאת אותנו. אבל ריבונו של עולם - תסתכל איזה עם יש לך (מאמרים)
אילוסטרציה בלבדתשאירו את הילדים המיוחדים בדירות / חיים פרקלחיים פרקל3
השנה, בשונה מעשרות השנים האחרונות, חזקי בני המיוחד, לא יסב עמנו לשולחן 'ליל הסדר', הוא יישאר לצד חבריו בדירה. זה קשה ומפתיע, אך מחויב מכורח המציאות. בשורות הבאות אסביר מדוע זו מציאות מחייבת, ואשתדל להקל על ההורים והמשפחה, המתקשים לעכל כי בנם או בתם המיוחדים לא ישהו לצדם בליל הסדר (טור)
טובלים בפח אשפה ובמקווה כליםאל תהי צדיק הרבה: טובלים ושרץ בידם/ טורשלומי זייבלד15
יש הנחיות הלכתיות כיצד ניתן להיטהר בלי לטבול במקווה, ויש הוראות ברורות האוסרות בימים אלו על הגברים לטבול • אבל כמה רשעים, במסווה של צדקנות, מסכנים את כולנו (טור דעה)
חטוף ו-מנה, כי אין דין ואין דיין // טור דעהחטוף ו-מנה, כי אין דין ואין דיין // טור דעהעו"ד יצחק שינפלד6
אין שום הצדקה להפרת שאר ההבטחות לפוליטיקה אחרת, לזלזול בנו, בכספנו ובמדינה. שוב יוצרים תפקידים ותיקים מופרכים ומיותרים, רק כי ניתן לחטוף. האמנם? ממנים שרים ודורשים תיקים, רק כי אפשר? שוד הקופה הציבורית, כי ניתן? (דעה)
ההלוויה בבני ברקשאננות חרדית להרג וטבח // ב. שגבב. שגב65
צפיתי במאות שבאו לטעון נשק ביולוגי(!), למלא מחסניות על אף שאינם חיילים בשירות. בשובם הביתה הם הסתכנו בפליטת כדור ישיר באח, בהוריהם או ברעיה שלהם (דעות)
עמירן דביר: כך ייראה הכל כשיבוא המשיחעמירן דביר: כך ייראה הכל כשיבוא המשיחעמירן דביר3
על לימוד דרך ארץ מהתורה, על מהותן של הקורבנות, על צדיקים שחזו במדויק את התקופה, ועל תקופת משיח ואיך הוא יבוא. עמירן דביר בטורו השבועי לפרשת ויקרא (טור שבועי)
בת ה-12 בכיסא הגלגלים במכתב חיזוק מרגשבת ה-12 בכיסא הגלגלים במכתב חיזוק מרגשחיה שרה גולדשמידט7
הילדה חיה שרה גולדשמידט עם שיתוק מוחין, במכתב חיזוק מרגש ונוגע ללב, בעקבות נגיף הקורונה שמכה בארץ ישראל ובעולם (טור אישי)
לחשוב על היום שאחרי / עו"ד יצחק שינפלדלחשוב על היום שאחרי / עו"ד יצחק שינפלדעו"ד יצחק שינפלד8
החרדים ששותפים להגה השלטון ברוב השנים מהמהפך של 1977 צריכים לדעת להצטנע. ישנו רוב חילוני שונא ומתריס, הוא גזען ובעל דעות קדומות (טור דעה)
נושא אחד, שני גיסים • והשבוע: ברכת האילנותנושא אחד, שני גיסים • והשבוע: ברכת האילנותהרב חיים אטיאס והרב חננאל סהר2
הרב חיים אטיאס והרב חננאל סהר, שני גיסים שכותבים על אותו נושא - משני פנים, האחד מהפן ההלכתי והשני מהפן הרעיוני • והשבוע, הנושא הוא: ברכת האילנות (פרשת שבוע)
רחובותיה הריקים של ירושליםהכל בשליטה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
אנחנו רואים במוחש כיצד בעצם האדם אינו שולט במצב, אלא המצב מוכתב מלמעלה, הכל נעשה במהלך מחושב ומדויק לפרטי פרטים. אנו יכולים להירגע, לסמוך על הקב"ה (מאמרים)
הישועות של חודש ניסן // הרב ישראל גליסהישועות של חודש ניסן // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס
אתם שם, בתקשורת השמאלנית העוינת, בבקשה תפסיקו עם ההסתה, זה לא הזמן עכשיו. הרב ישראל גליס פונה לתקשורת, ומציג ארבע עצות לראש הממשלה נתניהו (קורונה, מאמרים)
אילוסטרציההקורונה היא רק הפרק הראשון בעלילה / טורמרדכי גולדמן8
נראה שהסיפור של נגיף הקורונה, עומד להיות בכלל סיפור כלכלי ולא רפואי. בקצב הנוכחי, העולם כולו צועד לקראת כאוס כלכלי, כאשר בציבור שלנו המצב קשה שבעתיים (מאמרים)
למה אני קצת אוהב את קורונה? // טור דעהלמה אני קצת אוהב את קורונה? // טור דעהעזרא מאירוביץ'3
למעשה אנו עדים ל"שבת אחת ארוכה"- הרי מהי השבת? עצירה, התבוננות, והפנמה שמישהו ברא את הכל, ליום אחד תיכנס לתחום שבת, תניח להכל ותאפשר לעצמיך לחוות את כל העשייה (טור)
ה'קורונה' - במקורות // הרב ישראל גליסה'קורונה' - במקורות // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס6
הגימטריות של ה'קורונה', האזכור של הנגיף במקורות, בתרגום ובספרים | הרב ישראל גליס עושה סדר בכל המקורות של ה'קורונה', תוהה איפה הח"כים שלנו ויש כמה עצות (מאמרים)
כך נסתכל לנגיף בעיניים // מאיר ברגרכך נסתכל לנגיף בעיניים // מאיר ברגרמאיר ברגר4
אמונה; יראת שמיים; אחריות; הכלה ואחריות • העיתונאי מאיר ברגר בטור מיוחד: כך תסתכלו לנגיף הקורונה בעיניים • "איננו מורגלים שמערערים לנו את הביטחון הכי בסיסי שיש" (דעות)
עמירן דביר: חתונה? חמירא סכנתא מאיסוראעמירן דביר: חתונה? חמירא סכנתא מאיסוראעמירן דביר2
על השבת ועל צירוף מקרים מיוחד ואקטואלי, על שיגרת יום רוחנית שמפחיתה חרדות, על עוד צדדים חיוביים של הקורונה ופנייה אישית לזוגות שמתחתנים בימים הקרובים (טור שבועי)
כותב השורותקורות בתינו // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן5
יהיה טוב! ומדוע יהיה טוב? כי העולם נמצא בידיים טובות, בידי בורא העולם הטוב והמטיב! הוא יביא את הפתרון הטוב ביותר. והלוואי שנצא מהמשבר יותר טובים ומאוחדים! (מאמרים, טור)
תמונת אילוסטרציהחתני היקר, בחצר או באולם? העיקר שיהיה שמחכלה חוששת1
המבחן האמיתי לאהבת ישראל הטבועה בנו, קיים ועומד, הקפדה על ההוראות אפילו רק בשביל אחרים, מוכיחה עד כמה אנו מרגישים אחריות וערבות ההדדית / מכתב גלוי (דעות)
זלזול ב'בידוד' יביא לתביעת ענק // עו"ד אורן מעוזזלזול ב'בידוד' יביא לתביעת ענק // עו"ד אורן מעוזעו"ד אורן מעוז
אלו שלא לוקחים את הנחיית הבידוד מפני הקורונה ברצינות, ומפירים אותה מסיבות כאלו ואחרות, חשופים לענישה פלילית מחמירה ואף לתביעה נזיקית משמעותית (עדכוני קורונה)
ממי קיבלת רישיון להרוג? // חיים קליגרממי קיבלת רישיון להרוג? // חיים קליגרחיים קליגר15
גם במגפת הקורונה אנחנו חושבים שיש לנו את הפריוולגיה לא להישמע להוראות ולכללים כי בעז"ה יהיה בסדר. הכתובת לא על הקיר, הכתובת על גבם של המופקרים / דעה (אקטואליה)
זלמן שטוב 'מבכה' על הנגיף המסוכן // טורזלמן שטוב 'מבכה' על הנגיף המסוכן // טורזלמן שטוב8
ההלם, תהליך הקבלה ואז שלב ההפנמה. בלשונו הציורית מתאר האמן והיוצר זלמן שטוב, מה עובר עליו ועל עוד מיליוני ישראלים, בצל התפשטות הנגיף המסוכן שחדר לחיינו (דעות)
"השוטר לקח לנו את הסיום..." // טור דעה"השוטר לקח לנו את הסיום..." // טור דעהרפי אלטמן35
שעתיים חולפות ואני מקבל טלפון בהול, על הקו הבן מהתלמוד תורה, הוא נשמע היסטרי, "אבא, אל תשאל מה קרה... הגיעו שוטרים לכיתה, אמרו לנו להפסיק ללמוד באמצע שיעור" (טור)
הבידוד, הוא הוא החיבור האמיתי לכלל / טורהבידוד, הוא הוא החיבור האמיתי לכלל / טורמנחם גשייד4
מנחם גשייד בטור מיוחד בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, בו הוא מסביר את ההבדל בין וירוס לחיידק, מדוע יש בהלה סביב הקורונה, למה הנגיף דומה ליצר הרע וכיצד להילחם בו (טור)
ח"כ ארבל ויעל גרמןהמקווה של יעל גרמן // ח"כ משה ארבלח"כ משה ארבל21
ח"כ משה ארבל (ש"ס) הצטער לשמוע על פרישתה של ח"כ יעל גרמן (כחול לבן) ובטור מיוחד ל'כיכר השבת' מספר על המקווה של יעל גרמן בהרצליה והצדיק הנסתר זצ"ל (מאמרים)
"למה עשה זאת ה' לנו"? / מאמר אקטואלי"למה עשה זאת ה' לנו"? / מאמר אקטואליורד ישראל5
הקב"ה רוצה שנתרגם את הדברים לחיי היום יום: פתרון ה'קורונה', ברור ופשוט: אם הקורונה לא מקטלגת את מי לבודד, מי אנו שנמשיך לקטלג את העם? / טור ומאמר (יהדות)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook