אל נא תאמרו - ידינו לא שפכו את הדם הזה!אל נא תאמרו - ידינו לא שפכו את הדם הזה!
י"א בכסלו תשפ | 09.12.19
אותן חיות הקודש שהתעללו בו בחייו והזניחוהו לאחר מכן, עשו זאת ביודעין רק כדי לספק את יצר השעשוע. מישהו היה מעוניין שיעוללו לאביו את מה שעשו למנוח זצ"ל? (טור דעה)
אילוסטרציההקשיבו לזעקת ילדה שעברה זוועות // דעהבתיה כהן39
בתיה, המייצגת ילדות שנפגעו, כועסת על התגובות ל'המקור': "המניפולציה הנוראית של שימוש בטקסי דת והערבוב בינם להתעללות, גורמת לחשוב שהכל בדיה. אל תתפתו" (טור דעה)
כותב השורותאם ירצה ה' // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
בתקופתנו, כאשר הסערות הסוערות אינן פוסחות עלינו, הן מבחינה כלכלית, ביטחונית ופוליטית, וכן כל אחד ואחד מאתינו בחייו הפרטיים, בנושא פרנסה, בריאות וכל נושא אחר. חובתנו לשים אל ליבנו את האמת הברורה הזו - הכל נגזר מלמעלה! (טור)
מה אתם יודעים על הלכת אפרופים?מה אתם יודעים על הלכת אפרופים?דוד רוזנטל2
איך בית המשפט משפיע באופן עקיף אך משמעותי במיוחד על יוקר המחיה שלנו. מהי הלכת אפרופים, כיצד היא החלה וכיצד היא משפיעה על כמעט כל החוזים וההסכמים (בארץ)
הדמוקרטיה הישראלית ז"ל; קווים לדמותההדמוקרטיה הישראלית ז"ל; קווים לדמותהעו"ד יצחק שינפלד16
אמת, ישנן הרשעות של נבחרים, אך רשימת אלו שבסופו של הליך כלל לא הוגש נגדם כתב-אישום בעוד גורלם הפוליטי הוכרע בינתיים, וכן רשימת הזכאים, ארוכה עשרת מונים (דעה)
עמירן דביר: "כך תדעו שאתם בדרך הנכונה"עמירן דביר: "כך תדעו שאתם בדרך הנכונה"עמירן דביר18
הזמר והמוזיקאי עמירן דביר, חוגג יום הולדת 46 בטורו השבועי ב'כיכר', על ימי ההולדת בחייו, על התובנה כיצד הוא רוצה באמת לחיות את חייו, ומה יעשה כשהקריירה תדעך (חרדים)
כותב השורותיהודים, לא מנקים לכלוך עם לכלוך // דעותהרב בנימין גולדשמידט33
הרב בנימין גולדשמידט, מחשובי רבני מנהטן ומגיש 'כיכר גלובל', בטור תגובה לפרשן 'כיכר השבת', ישי כהן: "הדרך להילחם בהכללות אינה באמצעות הכללות חדשות" (מאמרים)
הירידה במתגייסים החרדים: כרטיס צהוב למדינההירידה במתגייסים החרדים: כרטיס צהוב למדינהאלעד צדיקוב22
אלעד צדיקוב, קצין לוחם בשייטת 13 במיל', מסביר בטור דעה מדוע חלה ירידה באחוז המתגייסים החרדים לצה"ל, ומה השאלה האמיתית שמדינת ישראל צריכה לשאול (טור דעה)
בית המשפט העליוןמותר וחשוב לבקר את אוכפי החוק ומערכת המשפטדוד רוזנטל7
מותר במדינה דמוקרטית לבקר את הכל, בכל עת ובכל זמן. הנחת היסוד היא שכולם בני אדם - שופטים, שוטרים, פרקליטים, פוליטיקאים ומוסכניקים ובני אדם מועדים (דעה)
איווט ליברמןמי לא משלם מסים; אני או הרוסים? / ישי כהןישי כהן61
לאחר חודשים ארוכים של הסתה שקרית והאשמות מופרכות וחסרות בסיס נגד הציבור החרדי, קיבל איווט ליברמן תשובה הולמת: אתם אלו שלא עובדים, לא משלמים מיסים (טור דעה)
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדשהלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדשעו"ד גדליהו בן שמעון6
הלכת דרעי ופנחסי מעוותת ונולדה בחטא והתאימה את עצמה לימי הרדיפה נגד אריה דרעי ותנועת ש"ס המזרחית. עו"ד גדליהו בן שמעון בטור דעה על מצבו של נתניהו (משפט)
אהרון ברק וחיים ולדרחיים ולדר כותב לנשיא בדימוס אהרון ברקחיים ולדר185
ניסיון לפגוע בציפור הנפש של מיליון וחצי אנשים שלא רואים טעם לחייהם, בלי לימוד התורה, קיום המצוות וחינוך הילדים, יוביל לסיום שלטון הפרקליטות גם אם יהיה חורבן הארץ (דעות)
אילוסטרציהכן, אנחנו מסיתים // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס19
אף אחד לא מדבר על החשש שמישהו יעשה מעשה נגד יהודי חרדי, עקב ההסתה של ליברמן, לפיד ואנשי התקשורת. לא צריך לחשוש, זה כבר כאן. ההסתה עובדת שעות נוספות (טור)
כותב השורותה'פרשיות' של השבוע... // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
תגידו, לא הגזמנו? או אולי פשוט השתגענו לגמרי? סיעת שילוב משלימה גוררת את שר החינוך וכל צמרת משרד החינוך לתגובה מתלהמת, בו בזמן ילד בן שנתיים במעון נחנק למוות, ולא שמענו לא את שר החינוך ולא את רשויות הרווחה נזעקים (הטור השבועי)
תושבי הר נוף: תתרגלו לשם 'נאות יוסף'תושבי הר נוף: תתרגלו לשם 'נאות יוסף'הרב דב פוברסקי34
כל השיח בנושא פוגע בשמו ובכבודו של מרן, מבלי שאף אחד חושב ומתכוון לכך. נאספו אלפי חתימות של תושבים האוהבים ומכבדים את הרב, ומתנגדים לשינוי שם השכונה (טור דעה)
הכניסה לביתו של המנוח זצ"להר"מ שנפטר בדרך לישיבה // חיים גולדברגחיים גולדברג2
בעת שעשה את דרכו לישיבה, כמו כל יום ב-40 השנים האחרונות, התמוטט הגאון רבי צבי לפקוביץ זצ"ל, וכעבור כחצי השעה בלבד - נפטר והותיר מאות תלמידים אבלים (דיין האמת)
סגן השר - עדיין - ליצמןמינוי ליצמן: די! אנחנו לא עדר כבשים // דעהחנני ברייטקופף49
ה'שדרוג' המחודש של ליצמן לתפקיד שר הבריאות, מקומם ומפתיע: הוא עדיין חושב שאפשר לסובב בקלות את המצביעים, תוך היתלות בגדולי ישראל המנחים את דרכנו (טור)
אסור לתת להם לנצח // יהודה סולובייצ'יקאסור לתת להם לנצח // יהודה סולובייצ'יקיהודה סולובייצ'יק31
למה שלא נקריב את כסא נתניהו, נחבור ל'כחול לבן' ונקבל בתמורה את 'חוק הגיוס'? יהודה סולובייצ'יק שואל, משיב ומסביר למה יצא לרחובות להפגין? "למנוע מהם לנצח" (דעות)
רבה של מולדובה נגד בוגר הקהילה, ליברמןרבה של מולדובה נגד בוגר הקהילה, ליברמןהרב פנחס זלצמן4
הקהילה בקישינב, שמתייחסת בהערכה לאביגדור ליברמן ורואה בו את אחד מבניה המוצלחים מתקשה לקבל את דבריו הבוטים על "החרדים הסחטנים" /// הרב פנחס זלצמן (דעות)
מדוע לציבור אין אמון במערכת המשפט?מדוע לציבור אין אמון במערכת המשפט?דוד רוזנטל9
כאשר גופים מושחתים עם רזומה ידוע ומפורסם של מעשי פשע וטיוחם, ועם פוליטיזציה עמוקה, מפלילים רק אדם מסוים בגלל דעה פוליטית, מתבקש שהציבור לא מאמין (טור דעה)
ארץ רחוקה קרובה // מסע מיוחד לאתיופיהארץ רחוקה קרובה // מסע מיוחד לאתיופיההרב מנחם בומבך20
הם לא ידעו על התנאים ולא שמעו על האמוראים אך האמינו בכל נפשם ומאודם שהם לפיד האש, שריד היחיד והאחרון שנותר, כדי לשמר את להבת תורת ומסורת ישראל (טור דעה)
הפתרונות הזמניים למשבר מחסור החמאההפתרונות הזמניים למשבר מחסור החמאהדוד רוזנטל1
משבר מחסור החמאה הוא הזדמנות מצוינת ללמוד על תוצאות התערבות הממשלה בשווקים. הכוונה הטובה, נגמרת בתוצאה גרועה לכולם – פשוט אין חמאה בישראל (טור דעה)
בנימין נתניהותפנימו: עידן נתניהו לקראת סיום // ישי כהןישי כהן53
מרן לא היסס ללכת לממשלותיהם של רבין, פרס וברק - כשצרכי הדת עמדו לנגד עיניו. ייתכן, כי עם ירידתו הצפויה של נתניהו מהבמה הפוליטית, הגיע הזמן ללמוד מדרכיו (טור דעה)
מות שרה או חיי שרה?! // הרב בן ציון נורדמןמות שרה או חיי שרה?! // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
השאלה הנשאלת היא מדוע הפרשה פותחת ב'חיי שרה' – ומכאן גם שמה של הפרשה – פרשת חיי שרה, והרי הכתוב בא לתאר את מאורע פטירתה, ולא את סיפור חייה? (הטור השבועי)
לא לשחק לידיים של ליברמן  // יצחק שינפלדלא לשחק לידיים של ליברמן // יצחק שינפלדעו"ד יצחק שינפלד5
איווט ליברמן מחכה ל׳חרם דרבותינו יעקב ומשה׳. זו משאת נפשו וחלומו. לו היה יכול, היה מתפלל על כך חמש פעמים ביום, כמו מוסלמי אדוק. עו"ד שינפלד בטור דעה פוליטי (דעה)
איווט, היום בכנסתאיווט, אני מעדיף את אחמד טיבי // ישי כהןישי כהן17
במשך דקות ארוכות ליברמן נעמד מול המצלמות והסית בצורה הכי בוטה. ח"כ אחמד טיבי, הפוליטיקאי שברוב ככל הנושאים אינני מסכים איתו, עדיף עלי מאשר איווט ליברמן (פרשנות)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook