יעקב שוואקי  מס  מקהלת מלכות  מקהלת..
יו"ר ש"ס אריה דרעימנציחים את המחלוקת // הרב ישראל גליס
ט"ו בשבט תשעט | 21.01.19
באו כאלו שחשבו ומסבירים לנו שש"ס היא ייחודית, וחשוב שהיא תלך לבד. אלא שלאן שאתם בש"ס רוצים להגיע, אתם לא מצליחים כבר הרבה שנים - עם מאות נציגים (דעה אישית)
שלושה עמודי ההצלה // הרב ישראל גליסשלושה עמודי ההצלה // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס5
שלושה ענקים בקירוב רחוקים, מהדרום, מהצפון ומירושלים - איבדנו בחודש אחד. הלב נקרע והעין דומעת, הצדיקים הלכו ואיש לא שם על לב | הרב ישראל גליס בטור פרידה (הספדים)
מפגינים קיצונים נגד כנס לימודים לחרדיםהגיע הזמן לעצור את הטרפת!!! // טור נוקבהרב אברהם בורודיאנסקי30
על מציאות עגומה של מלחמה במוסדות ובנערים שבחרו לעבוד את בוראם למהדרין, אך בדרך שונה. מלחמה שאיננה מלחמת מצווה ואף לא רשות אך היא מלחמת הרשעות (חרדים)
לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב / טור דעהלא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב / טור דעהעו״ד יצחק שינפלד9
למרות קדנציה של חתירה לימין, לא נותר לזיקית-היהירה שמחפשת בית, מחסה ושרידות פוליטית דבר מתאים מהתאחדות עם מלכת הזיקיות, הגב המקפצת - ליבני (דעה)
אילוסטרציהרוצים אחדות אבל בלי אחידות // טור דעהאריאל אלחרר19
על אחדותנו גאוותינו? המרכיב הסודי של האחדות? והניסיון הנוסף לסחור בקולת התמימים שיהפכו שוב להיות שבויים. הפעם צריכים להיות ברורים וצלולים יותר, לא זה לא (חרדים)
הגרי"ד גרוסמן עם אורי דורי ז"ל"אורי, אזרחי ישראל חייבים לך 'הכרת הטוב'"הרב יצחק דוד גרוסמן2
הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן, רבה של מגדל העמק וחבר מועצת הרבנות הראשית, נפרד מאורי דורי ז"ל - אדם שלו זכויות רבות בהקמת מפעלותיו החינוכיים המסועפים של הרב (טור מיוחד)
הנשק של המחבל שנתפסהם לא מפחדים // עו"ד יצחק שינפלדעו"ד יצחק שינפלד6
תפיסת המחבל עאסם-ברגותי, ׳חי׳, כשהוא אינו חמוש ולא מגלה כל התנגדות, הרובה מוחבא בארון, מיקדה את הזרקור על תופעה ובעיה חדשה - מחבלים שחפצים בחיים (טור דעה)
ח"כ דני סיידהבחירות במחשבה נוספת // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס17
הפוליטיקה סוערת ורק היהדות החרדית שומרת על שקט רועם. אתמול הזדמנתי לבניין הכנסת כדי לפגוש חבר כנסת של ש"ס דני סיידה - וזו הייתה עבורי הפתעה טובה (טור דעה)
הריקוד הנלהבהבעש"ט גאה באדמו"ר ממעז'יבוז' // דעהיוחנן בלייך71
יוחנן בלייך סבור כי ריקוד ה'מצוה טאנץ' העליז של האדמו"ר הצעיר עם כלה גיורת-צדק, אמור להוות השראה עבורנו - ולא מקור להשמצות, להטחת עלבונות ולקריאות בוז (אנ"ש, דעה)
בנפשנו הדבר גם כשהכל אישי // טור דעהבנפשנו הדבר גם כשהכל אישי // טור דעהעו״ד יצחק שינפלד2
את צמד החמד בנט-שקד, לא מנחה טובת קואליציית הימין הבאה. לשניהם יומרות הנהגה מפליגות, החורגות בהרבה מהנהגת מפלגת ימין, הם לא הססו לזרוק לפח וחסל (פוליטי)
עו"ד שרונה תגרהקשר בין מחלות חורף לזכאות לקצבת ביטוח לאומיעו"ד שרונה תגר1
מחלות רבות נוטות להחמיר בחודשי החורף, אחת מהן היא מחלת האסטמה. בעוד שמבוגרים מסוגלים לטפל בעצמם בזמן התקף – ילדים צעירים מתקשים לעשות זאת ויכולים להיות זכאים לקצבת ביטוח לאומי בשל כך (חוק ומשפט)
שרי הממשלה, אמשהפתרון או הבעיה? // בצלאל כהןבצלאל כהן6
האם יש סיכוי לגרום לחברה הישראלית לחפש דווקא "פוליטיקה ישנה", לחזור לבחור במפלגה רעיונית ערכית ואידאולוגית ולא בראש מפלגה כריזמטי ומבטיח? (פוליטי, דעה)
על המיילדות העבריות, הצלת חיים ואיך זה קשור להודו?על המיילדות העבריות, הצלת חיים ואיך זה קשור להודו?משה טייטלבוים4
הייתי בטוח שבמדינה עם מיליארד ו300 מיליון איש ימצאו בקלות מתנדבים, אך כשראיתי את ההערכה שלהם למספר הישראלים המתנדבים נזכרתי מיד בפרשת השבוע והבנתי – זה ב-ד.נ.א שלנו (דעה)
לפיד. ארכיוןפעמון אזעקה גדול // אשר מדינהאשר מדינה15
לפיד עשה לנו חסד גדול. הוא צלצל בפעמון אזעקה. האם רוח העוועים שפקדה אותנו במרדף "להשיג יותר מהשני" שיבשה מעט את שיקול דעתנו? אם כך, מוטב שנתעורר מהר (דעות)
אילוסטרציהמחשבה לבחירות // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס10
זהו, הולכים לבחירות. כעת הזמן להתעורר ולהעמיד נבחרת חדשה בראשות היהודים החרדים בארץ ישראל, דמויות רבניות, המאחדות את כל הקהילות – ספרדים, ליטאים, חסידים (דעות)
'נצח יהודה' מתפללים לשלום חברם שנפצע בבית אלצריך לעצור את המתקפה נגד "נצח יהודה"צבי סוכות6
פעיל הימין צבי סוכות מתגייס להגנתו של הגדוד החרדי - 'נצח יהודה' וטוען כי הגדוד עובר מסע ההכפשה בכלי התקשורת. "לא ניתן לאף אחד להכפיש את הגדוד המדהים הזה" (דעות)
מליאת הכנסתמי צריך להיות חבר כנסת // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס30
כולנו עדים לאנשים שבאים לבית הכנסת עם מכתב של רב כזה או אחר, ואוספים כסף ל'הכנסת כלה' - מישהו צריך לעצור את זה. וגם, הגיע הזמן להחליף את חברי הכנסת החרדיים (דעות)
"איש הציבור" ו'נזיד העדשים' // טור דעה"איש הציבור" ו'נזיד העדשים' // טור דעהאריאל אלחרר2
בימים רועשים גועשים אלו כאשר תקציבי הרשות על השולחן, וזאת המשוכה הראשונה שעתיד ראש העיר לעבור, הגיע העת להניח את הנושא על השולחן, מה ומי חשוב לנו? (טור דעה)
ירושליםאוסקר ירושלמי // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס10
לראשונה מקיימת עיריית ירושלים אוסקר חינוך ירושלמי, במסגרתו יבחרו אנשי ונשות החינוך הירושלמים הבולטים. הפרס החשוב בטקס יוענק לרבנית רות אלתר (חרדים, דעות)
הגראי"ל שטיינמן בוועידת 'דגל התורה''דגל' - אתם והרב שטיינמן כבר לא / טור דעההרב נחמיה היילברון182
פעילי דגל התורה מתכנסים הערב לאירוע מיוחד לזכרו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, במלאת שנה לפטירתו; זמן מעולה לבחון מה בין התנהלותם לבין מורשתו. רמז? כלום (טור)
יחיאל לסרימשוגעים, רדו מהעץ // אריאל אלחרראריאל אלחרר6
מי מטפס על עץ האשוח באשדוד? הגיע הזמן לומר: "משוגעים, רדו מהעץ" • אריאל אלחרר בטור מיוחד על הסערה החדשה שפרצה ביומה החגיגי של העיר אשדוד (חרדים)
עו"ד זכרי חניאלהכלים המשפטיים העומדים לרשות המשכירעו"ד זכרי חניאל3
הפרה יסודית של הסכם השכירות הינה עילה ברורה לביטול החוזה ופינוי הדייר, אך מה קורה בשטח האפור כשמעשי השוכר הינם גבוליים, כל העצות בכתבה שלפניכם (דעות)
כותב השורות בשלג במנהטןרפורמים נקבצו עליי // משה גלסנרמשה גלסנר, ארה"ב36
משה גלסנר נדד כדי ללמוד את יהדות אמריקה ולהבין מקרוב את בעיית ההתבוללות • את התובנות, המסקנות והתחושות הוא מסכם בטור אישי נוקב • החלום האמריקאי ושברו (דעות)
אילוסטרציהלא מחסנים? אתם אשמים בסבל של ילדתיפייני סוקניק49
כמי ששרויה בהסגר עם התינוקת שלה בת 7 החודשים, לאחר שזו לקתה בחצבת בה נדבקה מאלו הדוגלים בתיאוריה השקרית שחיסונים מסוכנים - פייני סוקניק כאובה וזועמת (טור)
היכל ישיבת פוניבז'אין גזירה, יש גיוס // יהודה סולובייצ'יקיהודה סולובייצ'יק43
בן הישיבה העריק שנעלם מישיבת 'פוניבז' עד שהתברר כי עשה זאת לטובת גיוס ל('גלי')צה"ל, מעלה מסקנה ברורה: אין "גזירת הגיוס", יש רק גיוס. כן, היום הזה הגיע (דעות, חרדים)
שעשה ניסים בזמן הזה בערוץ 10 // טור דעהשעשה ניסים בזמן הזה בערוץ 10 // טור דעהנתנאל לייפר46
האם היינו לועגים ככה גם לחילוני שבחר להגיע לבית הכנסת ובירך או התפלל לא נכון? או שהיינו אומרים לו ברוך הבא והיינו מנסים בעדינות ללמד אותו כיצד לעשות זאת כראוי? (חרדים)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook