עמירן דביר חושף את כל סודות המקצועעמירן דביר חושף את כל סודות המקצוע
י"ח בחשוון תשפ | 16.11.19
הזמר היוצר ואיש החתונות כבר 25 שנה, עמירן דביר, בטור מיוחד לגולשי 'כיכר השבת', בו הוא מגלה את הסוד המקצועי כיצד הוא מצליח להיות רלוונטי כל כך הרבה שנים (טור אישי)
המשכיל בעת ההיא יידום //  יצחק שינפלדהמשכיל בעת ההיא יידום // יצחק שינפלדעו"ד יצחק שינפלד1
החרדים הזדהו פוליטית חד צדדית, לעת שכזו, ׳מילה בסלע שתיקה בשניים׳. לעתיד, החרדים חייבים לחזור למשבצת האמצע. כשגוש המרכז הקלאסי, יתנער מזוללי-חרדים לתיאבון, החרדים יוכלו לחבור אליו (דעה)
היום בו הר המנוחות ניעור לחיים / טור אישיהיום בו הר המנוחות ניעור לחיים / טור אישיזלמן שטוב5
פעם בשנה החיים יוצאים ממקום מחבואם, ובאותה השעה בדיוק, גם המתים יוצאים מתוך קבריהם במין הרמוניה מופלאה, כמעט בלתי אפשרית. זלמן שטוב על קבר ר' שלמה (דעות)
כותב השורותכשעכבר פוגש חור // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
"לאו עכברא גנב, חורא גנב". כלומר, אין להטיל את האשמה על העכבר שגנב את התבואה, כי האשמה מוטלת על כך שהיה שם חור... החור 'הזמין' את הגנב, 'פירצה קוראת לגנב', כי עכבר כמו עכבר, היכן שיש חור – הוא נכנס... (טור)
עו"ד אלי נכטהעם או הפוליטיקאים // עו"ד אלי נכטאלי נכט3
אי היכולת של הפוליטיקאים שלנו להוות דוגמה אישית ניכרים מזמן, אבל התככים והמזימות, הנאומים שהם כסות לריקנות וגחמותיהם עברו את גבול הטעם הטוב (דעות)
נתניהו מגיב, אמשהטעות המצערת של ביבי // הרב דב פוברסקיהרב דב פוברסקי6
חבל שנתניהו שחכם הוא, נפל לרשתו של יונתן בן ארצי, ועשה את הטעות הגדולה וענה לו באותה שפה וירד עמו יחד למקום נמוך. הוא גרם לכך שנושא הפלגנות והשנאה לא ירד מהכותרות (דעות)
הרב דב פלאי ז"ל, בעת אשפוזודי לשנאה • פגעו - ובכו על ערש דווי: סלח לנוהרב נחמיה היילברון58
מחלתו של ת"ח צעיר ומבטיח, שנפטר לאחרונה, הבהילה אל מיטתו כמה מחברי-העבר שלו, שהתחננו לסליחתו • האם נלמד מכך לקח, לשלל המחלוקות הקורעות את הציבור? (דעה)
בית המשפט העליוןאמון הציבור במערכת החוק והמשפט קרסדוד רוזנטל12
אלה לא הפוליטיקאים שפוגעים במערכת המשפט, זו מערכת משפט שעושה הכל כדי להוכיח לציבור שהיא אינטרסנטית, מושחתת ופוליטית. דוד רוזנטל בטור אישי על המצב (משפט)
דרעי וליצמןההתנשאות של ליצמן על דרעי // ישי כהןישי כהן84
אליי ביבי לא מעז לפנות כי הוא יודע שאין סיכוי אבל אצל דרעי הוא יעז, כי שם יש סיכוי למצוא פשרות - רמז ליצמן. במילה אחת: התנשאות. ואולי, אולי אצלך הפשרות כבר קיימות?! (טור)
"האגודה למלחמה במלאך המוות" // דעה"האגודה למלחמה במלאך המוות" // דעהירון קדושים3
טור דעה בעקבות ביטול מופע ההתרמה לארגונו של הרב אלימלך פירר בשל מחאת הפמניסטיות. טור על צביעות. ועל "עזרא למרפא"- האגודה למלחמה במלאך המוות (טור דעה)
האם 'תיק 4000' עומד בפני קריסה סופית?האם 'תיק 4000' עומד בפני קריסה סופית?כיכר השבת6
חשיפת התנהלות המשטרה מול ניר חפץ עוררה תקווה אצל אוהדי נתניהו, לקריסת התיק נגדו; האם עלינו לצפות למסקנות דרמטיות? שאלנו על כך שני עורכי דין - החלוקים בענין (חוק)
כותב השורותאימון ואמונה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן1
כולם מאמינים, אך פשוט חוששים לקרוא לקב"ה בשמו... גם נמרוד, שהמריד את כולם כנגד הקב"ה, היה מאמין. הוא האמין בכוחות הלא נכונים. הבחירה היא בידינו להחליט במה אנו מאמינים (הטור השבועי)
משה ליאון'פארגינן' לליאון // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס10
המילה "לפרגן", באה מאידיש, "פארגינן". אין לזה תרגום לעברית, כי בעברית לא מפרגנים. לגבי מה הדברים אמורים? הרב ישראל גליס בוחר לפרגן לראש עיריית ירושלים (מאמרים)
גפני מדליק נר לזכרו של מרן זצ"ל, היוםזכרו של מרן זצ"ל לא תלוי בליטאים / ישי כהןישי כהן119
בכנסת קיימו היום אירוע מאחד לזכרו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, אך ברשת עסקו מדוע ח"כ גפני לא השתתף בטקס. ואני תוהה: מדוע אנחנו, הספרדים, זקוקים להם בכלל? (טור דעה)
הרב פיררצביעות חולנית: פתאום כולם בעד הרב פיררנתנאל לייפר19
הסיבה בגינה זוכה הרב פירר ליחס כה מלטף, גם מזוללי חרדים לתיאבון, פשוטה למדי: כווולם חוששים כי יבוא יום ויזדקקו לחסדיו של הרב פירר - "חרדי חשוך", שאי אפשר בלעדיו (טור)
מנדלבליטאל תחטטו לנו בטלפונים // אבי רבינאאבי רבינא1
מנדלבליט, תן לנו העיתונאים, בפרט אלו שעובדים צמוד לפוליטיקאים לעבוד בשקט. מומלץ שמערכת אכיפת החוק תשקיע את האנרגיה בבדק בית בפרקליטות המדליפה (דעות)
הרצל שונא חרדים // הרב דב פוברסקיהרצל שונא חרדים // הרב דב פוברסקיהרב דב פוברסקי20
הרב דב פוברסקי השתתף באבטחה רפואית באירוע של מרכז הרצל, האזין לדברי ד"ר ניסים לוי נגד הציבור החרדי במדינת ישראל, וניגש להציג את עצמו - ולענות על דבריו (טור, דעה)
הכניסה להר נוףשינוי 'הר-נוף': לוקחים את הלב // זלמן שטובזלמן שטוב58
הר נוף הייתה הר נוף, בלי התפלספות, בלי התחכמויות. אך כשבאים לקחת לי את השביל, פתאום אני מתבונן, וכשאני מתבונן כואב לי כאב האנשים, שלוקחים להם את הלב (דעות)
הרב אלימלך פיררהתחשבות // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס2
על הבמה יושבות נשים בתזמורת, נשים מנחות את האירוע, הרב פירר מקבל ומדבר עם נשים, אז מה הבעיה שלכם שאישה תשיר? התשובה צריכה להיות: תתחשבו אתם ברב אלימלך פירר (טור)
כותב השורותיש דין ויש דיין // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
כל החלטה בכל רגע נתון שלנו, יכולה להשפיע על דורות רבים אחרינו. כל מעשה טוב יכול לגרום לשינויים דרמטיים בעולם כולו. לבטח ניטיב לשקול בדעת ולבחור בטוב (הטור השבועי)
כך הפך הרב פירר מאדם חומל לחשוך ומאייםכך הפך הרב פירר מאדם חומל לחשוך ומאייםנח טוניק43
יצא יהודי חסיד מכתלי בית המדרש, שו"ע בידו האחת וידו השניה אוחזת בכל מכמני הרפואה בארץ ובעולם, ועיניו וליבו מכוונים רק לעשות את מה שנכון - והוא מותקף (טור דעה)
מעצר החיילים; בוגר שייטת 13 כותב ל'כיכר'מעצר החיילים; בוגר שייטת 13 כותב ל'כיכר'אלעד צדיקוב27
הם בחרו, למורת אפם ורוחם של רבים מאוד בעולם החרדי, לסמוך על צה"ל - אך הצבא כובש תחת רגליו את מוטיבציית שרות הלוחמים החרדים באירוע משמעת שולי (טור דעה)
אנו 'חרדים' לעתיד העם הזה // טור דעהאנו 'חרדים' לעתיד העם הזה // טור דעהעו״ד יצחק שינפלד6
ויתורים על עקרונות תמורת נוחות, לא אפשריים, בטווח הקצר זה נוח, לעתיד זה אסון קיומי לנו ולמדינה. אנו ׳נוטרי המדינה׳. משא כבד, לא נוח וייתכן שנשלם מחיר יקר בנוחות (דעה)
הקפות שניות בחדרהשִׂישוּ וְשִׂמְחוּ בְּשִׂמְחַת תּוֹרָה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
לכל אחד ואחת מאתנו ניתנת כעת הזדמנות פז, עם תחילת המחזור החדש בקריאת התורה להתחבר ולהתחיל מ'בראשית', כך לשנה הבאה בשמחת תורה תהיה משמעות רבה לשמחה הגדולה (טור)
לפיד וליברמן. ארכיוןהעם לא רוצה אחדות // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס26
"העם רוצה אחדות". אפשר להכיר את העם הזה שרוצה אחדות? אתם העסקנים, טלו קורה מבין עיניכם, תביטו בראי ותפסיקו לשקר את העם היושב בציון. העם לא רוצה אחדות! (דעה)
כשריבו והקהל שרו יחד את "סדר העבודה"כשריבו והקהל שרו יחד את "סדר העבודה"דנה ורון36
הם היו שם רבבה, מכל הסוגים והמינים. אולי בגלל זה לא הצלחתי להאמין? לא הצלחתי להישאר אדישה כשהם פתחו את הפה ושרו כולם ביחד את המילים של סדר העבודה (דעה)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook