סגר? מגיע לעיר ביתר חסרת ההנהגה, בצדקסגר? מגיע לעיר ביתר חסרת ההנהגה, בצדק
כ"ב בתמוז תשפ | 14.07.20
אין הונאה גדולה יותר מקולות הנהי והמחאה על הסגר שהוטל על ביתר. ראש העיר ואנשיו מבוססים על מוקדי כוח בקרב קהילות רבות בעיר, וממש לא מחפשים להתעמת איתם (דעה)
קברה של חדוה פלחראו איך השכינה שורה על חדוה ע"ה / הספדראובן סקלר1
היא הלכה למנוחות ואותנו השאירה לאנחות. היא הלכה למנוחות בצל כנפי השכינה, כלומר: נשארה עם השכינה שהיתה עמה כל כך הרבה שנים ברצף, כל ימי סבלה (חרדים)
בחורי ישיבההבחור זועק: 'ח"כים, אתם שופכים את דמנו'בחור ישיבה17
"נבחרי ציבור יקרים, הפעם, הוכחתם לנו, כמה אנחנו לא מעניינים אותכם, מאה אלף בחורים ועשרות אלפי בנות זרוקים, ואת אף אחד מכם זה לא מעניין - תתעוררו ומהר" // דעה (טור)
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?ד"ר הודיה למפרט3
הגדלה מופרזת של הוצאות הממשלה תשולם על בעתיד על ידינו ועל ידי ילדינו. נאלץ לשלם מיסים גבוהים יותר, עבור שירות ציבורי ברמה נמוכה יותר / ד"ר הודיה למפרט (כלכלה)
הסיור של בכירי משרד הבריאות; במרכז: עו"ד מורגנשטרןבני ברק, כמשל // עו"ד משה מורגנשטרןעו"ד משה מורגנשטרן8
בכירים במשרד הבריאות סיירו בעיריית בני ברק כדי ללמוד - איך לתפעל עיר תחת קורונה. נשמע כמו בדיחה? עו"ד משה מורגנשטרן מסביר איך בני ברק הפכה למודל לחיקוי (אקטואלי)
שוטר וילדים חרדיםאין שוטר רע - יש שוטר ששמע רע // דעהאלי לינקר12
השוטרים לא ראו ילדה רכה, הם לא ראו דמעות וטראומה - הם ראו מולם בסה"כ עוד חרדית. הם ראו יצור חסר פנים. זה נשמע נורא. אך זה מתחיל באמת להיות נורא (חרידם, דעות)
אילוסטרציהעיתונאים יקרים, איבדתם את זה; אל תטיפוהרב רונן רוזנפלד17
ארשת החשיבות שאתם מורחים על הפנים שלכם לפני כל ציוץ שמתיימר להיות 'חשוב' כזה ומביע דעה מטיפה - הוא מה-זה מביך, אתכם כמובן, כן?! קחו את עצמכם פחות ברצינות (דעות)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בטורמפגינים? אל תצעקו "שיקצע" לשוטרותהרב מנחם ישראלי49
פוליטיקאים חרדים, האם לא הגיוני שתטפלו במשטרה ותציבו נהלים חדשים והגיוניים יותר?. האם זה כ"כ מופרך לדרוש ולקבוע לא לשלוח בנות להפגנה של גברים/חרדים? (מאמרים)
פריצת הסגר, אמש"מפיצי מחלות" זה נורא - אבל זה מה שאתםהרב נחמיה היילברון135
איך קרה שחמומי מוח הפכו לפנים הבלתי-רשמיות של הציבור העדין והמוסרי ביותר בעולם - תוך כדי פריצת הסגר על השכונה החולה וגרימת נזק ממשי בהפצת נגיף הקורונה (טור)
שוטר וחרדים, בירושליםכן לביקורת, לא להשתלחות בשוטרים / דעהירון קדושים25
אני מסרב להשתתף בשיח המתלהם והמכליל נגד כלל השוטרים בישראל. ואני קורא לכולם לעצור. אני לא אומר שאין שוטרים אלימים. כן, יש. אבל ברחנו מביקורת צודקת... (דעות)
בנימין נתניהוהתוכנית של רוה"מ היא הטוב, הרע והמכוערברוך פדר5
ראש הממשלה ושר האוצר, הציגו ביום חמישי האחרון, את התוכנית הכלכלית המעודכנת שלהם לתקופת הקורונה. לסוכן התיירות החרדי והוותיק, יש מספר מילים חשובות להגיד (דעות)
זלמן שטובאלימות המשטרה וי"ז בתמוז // זלמן שטובזלמן שטוב5
תיעודי הוידאו של האכיפה המשטרתית הבררנית מציקות לזלמן שטוב, הוא כועס וזועם ולא יכול להפסיק להסתכל • בטור מיוחד הוא מסביר את הקשר לי"ז בתמוז ולפרשת השבוע (מאמרים)
סגרו בתי כנסיות? תתפללו לבית מקדש / טורסגרו בתי כנסיות? תתפללו לבית מקדש / טורנתנאל נידם7
אולי הקב"ה הוציא אותנו מבית הכנסת ומהנוחות שלנו כדי שנרגיש את מה שהוא מרגיש, כך שנתפלל ונתאמץ כדי שיבנו לנו את בית המקדש? / טור לצום י"ז תמוז, בצל הקורונה (דעה)
שוטרים בירושליםאם אין יראת אלוקים – והרגוני! / חיים אלטמןחיים אלטמן17
תאכפו, תקנסו ותוודאו שלא נפיץ את המחלה ביודעין או בלא יודעין. אבל אנא עשו זאת בשכל ובהגיון עם מעט מחשבה ושיקול דעת • הרהורים על מרמס ועל דרך לתת קנס (מאמרים)
ותיעצר המגיפה // הרב בן ציון נורדמןותיעצר המגיפה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן3
אינני מקטרג חלילה ולא מטיף בשער, אבל, אנא! אחים יקרים! בל נשכח שמאחורי כל תמונה, דיווח או כתבה, עומד אדם. כן כן אדם. בשר ודם. יש לו משפחה, אשה וילדים, ועלינו לזכור זאת לפני כל אמירה או פרסום (חדשות)
הכלי שלנו נגד אלימות משטרתית: המצלמההכלי שלנו נגד אלימות משטרתית: המצלמהחיים גולדברג20
עשרות תיעודים של מפגשים 'לא נעימים' בין שוטרים לחרדים, הביאו את צלם 'כיכר השבת', חיים גולדברג, לכתוב טור עם הסבר מדוע כדאי לכם לצלם כל אירוע עם שוטרים (טור דעה)
אילוסטרציההקורונה שלחה את בנינו לאבדון // שרי לביאשרי לביא14
כולם כבר מודעים לנזק היותר משמעותי והמסוכן ביותר שגרמה הקורונה לציבור שלנו, שאת תוצאותיו לא נצליח לאמוד היום; חלק גדול מהנוער שלנו שנמצא על סף אבדון (חרדים וקורונה)
נחמיה רוזנפלדאסור לנו להיגרר לתלונות בכייניות / טור דעהנחמיה רוזנפלד19
האם זאת התוצאה שהציבור החרדי רוצה וצריך לשאוף אליה? יחסים של פחד בין חרדים לחילונים? בין החרדים לתקשורת הכללית? / נחמיה רוזנפלד על ההיעלבויות המזויפות (חרדים)
ח"כ בצלאל סמוטריץ'תנו יד לתיקון בג"צ // ח"כ בצלאל סמוטריץ'ח"כ בצלאל סמוטריץ'18
אם החרדים יצביעו נגד הצעתי היום להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת ניגודי העניינים של השופטים זאת תהיה הפעם הראשונה שבה הם ישתפו פעולה עם יאיר לפיד (דעה)
שמואל קורייבהשנאה החולנית // שמואל קורייבשמואל קורייב31
גם בי השנאה החולנית ושטיפת המוח התקשורתית פגעה היום. אבל את הלחי השנייה לא נגיש! לא נלך כצאן לטבח! לא יבזו אותנו ולא יסתמו לנו את הפה בחסות הקורונה (מאמרים)
צו השעה: התנצלות מדוברות המשטרהצו השעה: התנצלות מדוברות המשטרהמוטי רובינשטיין35
עלינו להתקומם כנגד התפיסה שרדיפת החרדים היא מפלט נוח לעבריינות מבצעית. עלינו לעצור זאת לפני שיהיה מאוחר • מוטי רובינשטיין על הילדה הבוכייה ושקרי המשטרה (מאמרים)
הגרמ"ש עם אביו, הגר"י אדלשטייןתודה בורא עולם, על הרבנית, היהלום שהורדתרוני תשובה מרק3
היום חל היארצייט של הרבנית שולמית אדלשטיין, אשתו הראשונה של הגר"י אדלשטיין • רוני תשובה מרק בטור מיוחד על הרבנית ע"ה ועל בנה, הגרמ"ש אדלשטיין (חרדים, דעות)
שוטרים בשכונת גאולה בירושליםזה לא הקורונה, איבדתם את זה // בתיה שגבבתיה שגב16
אין לכם בושה? אתם נטפלים לילדה המתוקה הזו? אז זהו, שמישהו איבד את זה או שמעולם לא היה לו את זה. אזלת היד של המשטרה זועקת לשמיים • בתיה שגב בטור נוקב (דעה)
האם הציבור החרדי אשם בשנאה כלפיו?האם הציבור החרדי אשם בשנאה כלפיו?הרב מנחם ישראלי36
מה יהיה הלאה? האם נוכל לשפר את תדמית הציבור החרדי? או שמא חלילה וחס נמשיך לחטוף אלות משוטרים וקיתונות לעג ובוז מאנשי תקשורת? הרב מנחם ישראלי בטור אישי (טור)
כותב השורותישראלים, תהיו צרפתים // גואל ועקניןגואל ועקנין24
נתניהו, זוהר והגנבי, מעידים על ניתוק מוחלט של ההנהגה מאזרחיה, על נכות רגשית וסביבתית ותרדמת ארוכה הקוראות לאזרחי ישראל לקום ולעשות מעשה. תהיו צרפתים (טור דעה)
עמירן דביר: "היכול חמור ללמוד בישיבה?"עמירן דביר: "היכול חמור ללמוד בישיבה?"עמירן דביר3
על פחדו של בלק מעם ישראל, על בריאת פי האתון בששת ימי בראשית, על מה זכה בלק שתקרא פרשה על שמו, ופנייה אישית לבחורי הישיבה במיוחד לתקופה מאתגרת זו (טור אישי)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

    כיכר facebook