מקהלת נרננה  מקהלת שירה  משטרה  נוסה%20נוסה
אילוסטרציהחוק הגיוס לא יפתור את הבעיות של "צבא העם"דוד רוזנטל9
"צבא העם" לוקה במגרעות רבות, גם מבחינה צבאית וגם מבחינה כלכלית. מבחינה צבאית מדובר בצבא יקר מאד, לא יעיל, בזבזני מאד בכוח אדם ובעל עלות גבוהה במיוחד (דעות)
הר של תפילה בטוחה // הרב ישראל גליסהר של תפילה בטוחה // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס1
לקראת יום ההילולה והעלייה המסורתית לקברו של האור החיים הקדוש, הרב ישראל גליס בטור על הר הזיתים - בית העלמין העתיק ביותר בארץ ישראל על הזנחה ופתרון (דעות)
פסטיבל האור. ארכיוןדַּרְכֵי צִיּוֹן אֲבֵלוֹת // יהודה סולובייצ'יקיהודה סולובייצ'יק24
השנה, אם תחליטו להגיע לירושלים ביום האבל על פריצת חומותיה, ירושלים תתגלה בפניכם כשהיא חגיגית ומוארת, כפי שלא הייתה שנים עם פסטיבל אורות צבעוני וחגיגי (טור אישי)
"עשה שלא כהוגן, עשו עימו שלא כהוגן"..הפקעת נישואין: הרי היא כרווקה?עו"ד פנינה יחזקאל כחלון11
בצעד אמיץ ונדיר הפקיע בית הדין הרבני בחיפה, בראשותו של ראב"ד הרב אברהם מאיר שלוש את נישואיו של סרבן הגט, עודד גז * האם הפקעת נישואין היא תהליך מוכר וידוע ומהם ההתנגדויות להפקעה? (משפט ומשפחה)
צעירים ספרדים בהפגנת 'הפלג'. ארכיוןתסריט האימים: ש"ס - ועולם התורה הספרדיישי כהן38
כינוס הרבנים הספרדים נגד "חוק הגיוס", בראשות הגר"מ צדקה, אמור להטריד מאוד את יו"ר ש"ס דרעי: החלטת הרבנים עלולה ליצור כאוס בקרב תלמידיהם - שיהפכו לעריקים (חרדים)
די לביזוי גדולי ישראל // הרב רונן רוזנפלדדי לביזוי גדולי ישראל // הרב רונן רוזנפלדהרב רונן רוזנפלד37
למרבה הצער והבושה, עולם התורה נאלץ לחוש על בשרו מהו ביזוי התורה וכיצד מושפלת הנהגתה, על-ידי מי שחושבים כי הם המכבדים את התורה הקדושה ודואגים להאדרתה (דעות)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבהלא בושה להתעניין בספורט // טור דעההרב רונן רוזנפלד121
הגיע הזמן שהחברה החרדית תכיל את מאות הבחורים שאוהבים ספורט, מתעניינים בספורט וצופים, אויה, בכדורגל, אך ממשיכים להגות בתורה הקדושה בשעת הסדרים (דעה)
אילוסטרציההמונדיאל משגע גם נוער חרדי - בדרך לאבדוןהרב נחמיה היילברון111
לא היו ימים יפים לפיצוציות במרכז י-ם ובפרברי ב"ב, כתקופה בה יוצאת לדרך תחרות ספורט עולמית - כשמאות בני תשחורת חרדים צובאים על המסכים כדי לצפות בה. בושה! (טור דעה)
ליונל מסיעל קידוש השם ולהיפך // נח טוניקנח טוניק24
"רוב הציבור החרדי לא היה מודע למשחק שבוטל", נטען בטורו של העיתונאי, אבל האמת רחוקה מזה. נח טוניק חושב שהגיע הזמן לשנות את השפה (חרדים, דעות)
העיר אננסי בצרפת. אילוסטרציהמפרנסים את הגויים // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס75
כ-450,000 איש מהמגזר החרדי צפויים לצאת לנופש בחו"ל. העלות - כ-400 מיליון שקלים • הרב ישראל גליס זועם וקורא לציבור החרדי להישאר לנפוש בארץ ולפרנס יהודים (טור דעה)
כינוס 'אחוות תורה'סוג א' או סוג א' א' // טור תגובה לעורך 'יתד'הרב נחמיה היילברון107
את הגיליון האחרון של יתד נאמן, עיטר מאמר מערכת מקומם במיוחד, כנגד מפעלי "אחוות תורה" • הרב נחמיה היילברון משיב חורפיהם דבר ומוכיח מדוע המאמר נבזי וחצוף (מאמרים)
אחוות התורה באהבה // אברהם קרויזראחוות התורה באהבה // אברהם קרויזראברהם קרויזר15
היועץ האסטרטגי אברימי קרויזר, במכתב לעורך 'יתד נאמן', ישראל פרידמן, כתגובה לטור הביקורת שלו נגד כנס 'אחוות תורה' של החרדים העובדים והלומדים (חרדים, דעות)
ליאו מסי. ארכיוןרגע אחד של החמצה // שלמה קוקשלמה קוק13
מי שהצית את דמיונם של אלפי תינוקות שנשבו הוא ארגנטינאי בשם מסי. אבל מלאכתה של השבת נעשתה בידי גורמים עוינים - פלסטינים שהפעילו לחצים ויצאו להפגין (טור)
שוק מחנה יהודהליצמן, מי שמך?! // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס25
"מי שמך?", שואל הרב ישראל גליס את סגן השר ליצמן, "לקחת פטרונות על תושבי ירושלים עם המצאה ש'לא נתמוך במי שלא חושב לסגור את הבילויים בשוק מחנה יהודה'" (דעה)
הכינוס בבנייני האומההפטרונות החרדית // יהודה סולובייצ'יקיהודה סולובייצ'יק43
כל עוד קיים יחס של פטרונות חברתית, כלפי מי שמרשה לעצמו להצהיר בגלוי על כך שהוא יצא לעבוד, יהיה קשה מאוד ליצור הווי משותף של בית מדרש עבור כולנו יחד (טור דעה)
תנועת "אחוות התורה" // הרב ישראל גליסתנועת "אחוות התורה" // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס12
בליל שישי השתתפתי בערב מרגש ומיוחד של תנועת "אחוות התורה" בבנייני האומה בירושלים. ההרגשה שלי הייתה שיש מי שצריך לחשוש שהנה קמה לה תנועה חדשה נקייה ומבורכת (דעות)
חיים ולדראל תוציאו אותם מהקבוצה! // חיים ולדרהרב חיים ולדר55
אחרי הנתונים המבהילים על ממדי האובדנות אצל צעירים חרדים שסטו מדרך הישר, וטורו המטלטל של עמירן דביר, מציע הסופר חיים ולדר את הגישה המדויקת בנושא זה (דעה)
שאטרסטוקעמירן דביר לבני נוער: 'אל תעשו את הטעות'עמירן דביר201
"אני רואה אותו שר את 'פנה לעלבון' עם חבריו תוך כדי צילום, עישון וחילול שבת, ואני שומע את הנשמה שלו בוכה". המוזיקאי עמירן דביר, בטור אישי, מטלטל, כואב ונוקב (דעות)
רומן אברמוביץ'הפערים החברתיים גדלים, וזה מצוין / דעהדוד רוזנטל11
עם עלייתו על המיליארדר רומן אברמוביץ' לישראל, אי השוויון בין עשירים לעניין גדל. מסקנה: צריך למנוע עליה של עשירים ארצה. כן, יש לא מעטים שמאמינים בשטות הזו (טור דעה)
הפגנה חילונית. ארכיוןלא שחור, לא לבן: האחר שהחילונים מקבליםנח טוניק33
הרצון להפוך את כל החרדים למקשה אחת זהה ושווה, וליצור חברה חדגונית שמתאימה את קו מחשבתה לפתיחות הנושבת ברחוב החילוני, מוכיח ש"קבלת האחר" שלהם היא פייק (דעות)
יוסי דייטש בלשכתובלי פוליטיקה ארצית בירושליםהרב ישראל גליס14
אני מבקש בשם הרבה ירושלמים - לשחרר את עיריית ירושלים מהפוליטיקה הארצית, אנחנו רוצים ראש עיר של עשייה. עכשיו הכל תלוי בנו • הרב ישראל גליס עם רגע למחשבה (דעות)
"אל תערבו הורים" בסאטירה"אל תערבו הורים" בסאטירהעמירן דביר23
הזמר עמירן דביר בטור נוקב על סערת התפילין בתכנית הסאטירה בטלוויזיה. "בקופסאות האלו מונחים הפסוקים החשובים של העם היהודי, מגילת העצמאות שלנו" (דיעה)
הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?יעקב שטיין9
מדוע ישראלים ויהודים ממשיכים להשתמש בשירותיה של חברת התעופה הטורקית? מה יש לחפש שם בטיולים? חופשות? האם הסיכון שווה את הכסף שנחסך? (טור דעה)
ההתעצמות הישראלית - מימדי עומק של יהדות ולאוםההתעצמות הישראלית - מימדי עומק של יהדות ולאוםחנוך רגוזינסקי10
נראה כי המקום היחיד בעולם שצובר התעצמות במהירות שוברת שיאים הוא מדינת ישראל. בכל ההיבטים: המדיני, הביטחוני, והכלכלי אזרחי. מה הגורמים לכך? (טור דעה)
כיכר רבין. חוגגים את הניצחון הישראלי, אמשקולה של השבת: קחו מאיתנו את האירוויזיוןהרב נחמיה היילברון130
תחרות הזמר הנחותה, ש'ניצחוננו' בה שימח ישראלים נחיתיים רבים, צריכה כבר עכשיו להדיר שינה מלבו של כל ירא ה', לאור חילול השבת ההמוני הצפוי בעקבותיה בעוד שנה (טור דעה)
הרב יונה מצגרשלח את היונה // אברהם דוב גרינבויםאברהם דוב גרינבוים24
אפשר להעניש, להעניק קלון ולהחרים פנסיות. אפילו חובה לנהוג כן, למען ישמעו וייראו. כבוד הנשיא, מר ראובן ריבלין! זו ההזדמנות שלך. פתח את החלון, שלח את היונה (חרדים, טור)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook