אריה+דרעי  ישי ריבו  ויזניץ  אופק
האור יאיר את חשכת לבי // אסתר קבליהאור יאיר את חשכת לבי // אסתר קבליאסתר קבלי6
"בזאת החנוכה" - מלמלה שולמית, ספק לנרות, ספק לעצמה, האור יאיר אף את חשכת ליבי, לא אאפשר לו לחמוק, השנה - אף בליבי יעלה השחוק. הכיצד? • טור ל'זאת חנוכה' (משפחה)
ד"ר עו"ד אריה ליבוביץהארכת המסלול האנונימי בנוהל הגילוי מרצון - לא באמת!ד"ר עו"ד אריה ליבוביץ
רשות המסים האריכה את המסלול האנונימי במסגרתו רשאי נישום לפנות לרשות המיסים במסגרת אנונימית עד הגעה להסדר שומה. אז מדוע לא לחכות עד סוף 2018? (כלכלה)
הגיע הזמן להאיר את הנשיות הכבויה // דעההגיע הזמן להאיר את הנשיות הכבויה // דעהאריאלה פישר138
הצד האפל של הגבריות הינה תאוות הכח והכפפת האחר. דוגמאות כאלו לרוב אפשר לראות משחר ההיסטוריה שהביאו רק למלחמות וטבח. הגבריות הנאורה, האמיתית באה לרומם את האישה (דעות)
הגראי"ל שטיינמן."דווקא מרן הצליח להבין ללבו של בעל-התשובה"מערכת צריך עיון7
רשמים מאורחותיו של הגאון הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן זצ"ל מזווית של בן קהילה אחרת שבמסגרת עבודתו נועץ בו רבות. הנהגותיו של ראש הישיבה בסוגיות של "קירוב", הקשבתו המיוחדת, רגישותו לצרכיו של הזולת והבנתו העדינה. כיצד הצליח הרב להבין ללבו של הדור, מתוך ד' אמות של הלכה בהם היה ספון (חרדים)
מרן הרב שטיינמן זצ"לסליחה, גדול הדור // אריה ארליךאריה ארליך16
סליחה, רוח אפינו מרן הקדוש רבי אהרן יהודה לייב בן רבי נח צבי זצ"ל, שלא קיימנו את צוואתך. כחצי מיליון חרדים הוכיחו השבוע שאהבת עם ישראל למנהיגו חזקה מכֹל (טור פרידה)
משה שילתמרבים שלום בעולם // הרב משה שילתהרב משה שילת9
הצוואה הזו היא ה"מכה בפטיש" של אורחות חייו הנאצלים. הגראי"ל היה עניו אמיתי אך תקיף בדעתו, תקיף בעיקר בכל הנוגע לענווה, לשלום, וכמובן להתמדה בתורה (טור פרידה)
חיים ולדר עם מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"לצאו בעקבות איילת השחר // חיים ולדרהרב חיים ולדר14
אדם שמזלזל כל כך בגשמיות הוא האדם הכי חזק עלי אדמות. אתה לא יכול בחיים לנצח אותו, ולא לקחת ממנו שום דבר. בעיקר, אם גם הכבוד מאוס עליו ביותר (חרדים, טור הספד)
דוד רוזנטל. ארכיוןתנו ל"טבע" לפטר // טור דעהדוד רוזנטל3
דוד רוזנטל בעמדה מפתיעה על סערת פיטורי אלפי העובים בחברת 'טבע' - שאף יגרמו ביום ראשון הקרוב להשבתת הממשק הישראלי כולו למשך מספר שעות (טור דעה)
מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ללתורה אין גיל // הרב אריה לייב פפרהרב אריה לייב פפר1
כאשר מסתלק אחד מגדולי הדור בגיל מבוגר, חסרה בחלל האוויר תחושת החיסרון וזה מעורר קטרוג על הדור • מו"ל בקהילה הרב אריה לייב פפר בטור פרידה ממרן (דיין האמת)
עמירן דביר מנגן ונפרדנגינת הפרידה של עמירן דביר ממרן • צפועמירן דביר7
לשמחת החנוכה התווסף תמהיל של חסרון חזק של אבא מיוחד שנעלם לנו, אבא שידענו ששומר עלינו. כך מצאתי את עצמי יושב על הפסנתר ומנגן קצת יותר עצוב מתמיד. צפו (ברנז'ה)
מרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל עם הגרי"ד גרוסמןאבינו, רוענו! // הגאון רבי יצחק דוד גרוסמןהרב יצחק דוד גרוסמן2
הדור כולו חייב למרן ראש הישיבה זצוק"ל הכרת הטוב. הוא הניע את עולם התורה והנסיק אותו לגבהים. הוא ראה בפריחת עולם התורה את עולמו. הרב יצחק דוד גרוסמן סופד (הספדים)
לימודי ליבה בחינוך לבנים. אילוסטרציהלימודי ליבה: צורך חיוני או אתגר בלתי עביר?אהרן אריאל לביא
סיון רהב מאיר.חזרה בתשובה: מסע ארוך ושינוי זהות כמו מהגריםהרב דן טיומקין18
החוזרים בתשובה אינם בשולי החברה, אלא לפעמים מובילים את עולם היהדות התרבותי גם מגזרית. תהליך החזרה בתשובה מזוהה עם אירועים בחייהם של מהגרים שמגיעים לעולם מנוכר ומחפשים הכרה וזהות (חרדים)
טראמפ עושה דברים בגדול // דוד רוזנטלטראמפ עושה דברים בגדול // דוד רוזנטלדוד רוזנטל5
דווקא האדם שהיה נראה כשחקן תקשורת, מתגלה כבעל עקרונות מעשיים. הוא לא משקר בתחכום, אלא דווקא מקיים בפשטות וביעילות. דוד רוזנטל על השבוע של טראמפ (דעות)
הרב משה שילתלמה אנו חוגגים י"ט כסלו? // טור מיוחדהרב משה שילת15
העובדה שי"ט כסלו הולך והופך לנחלתם של המונים - מסמנת את התקרבותה של הגאולה • הרב משה שילת, יו"ר 'תורת חב"ד לבני הישיבות', בטור מיוחד לכבוד 'חג הגאולה' (חסידים)
הפיגוע בהר נוף. תזכורת למה שעלול לקרותצוהלים מ"ירושלים הבירה"? ניפגש כשתבכוהרב נחמיה היילברון156
הכרזת טראמפ על ירושלים כבירת ישראל, אסור שתגרור דמויות חרדיות להפנינג לאומי-לאומני. סופה של שמחה שטחית זו, עלול להאיץ שליפת חרב מוסלמית מנדנה (דעה)
השופט חנן מלצרמי אתה השופט חנן מלצר? // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס19
100 תיקים מחכים לפסק דין של השופט חנן מלצר, הוא לא משובץ בהרכבים חדשים, אבל פתאום היה לו זמן לפסוק ומהר בתיק בית שמש ולמה? תתנו לעצמכם תשובה (טור דעה)
ערכי צניעות ביום-יום. אילוסטרציה"תהיי אשה צנועה": הידוק חומות הצניעות בימינוהדסה ליכט
הפגנת קיצונים חרדים, ארכיון. הקיצונים גרמו לחשש הלא בלתי סביר ממעשהו של רזאלהפחד החילוני מוצדק, אבל רזאל לא אשםאליהו פולק18
יונתן לא פעל רע. הקיצוניים שקדמוהו הם שגרמו לכך שגם מעשה כזה של אדם פרטי, מעשה שללא רקע זה היה עובר בשלווה, גם הוא מזעזע משלוותם אנשים מתונים. אליהו פולק על פרשת יונתן רזאל (חרדים)
מקרי תקיפה. אילוסטרציהכך עשויים להימנע מקרי התקיפה הבאיםמערכת צריך עיון
"שאבע'ס" // טורו של חיים ולדר"שאבע'ס" // טורו של חיים ולדרהרב חיים ולדר18
צעדיהם של הרב גפני והרב ליצמן, הם מגדלור גדול שנותן כוח מוסרי כביר ליהדות החרדית. שווה להפסיד המון בשביל להרוויח את האמירה הנוקבת על חשיבותה של השבת (דעה)
רכבת ישראל והח"כים החרדיםמשבר ופתרונו? // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס6
הדרך היחידה להחזיר את הכבוד של השבת והיהדות ליהודי ארץ ישראל היא למחוק את השפעת הבג"ץ ובית המשפט שאף אחד מתושבי ארץ ישראל לא בחר בהם (טור)
סיסמת הבחירות הנושנה והנכונה, וח"כ ליצמן"משבר השבת": נציגים יקרים, תרגיעו. אל תתפטרו // דעההרב נחמיה היילברון14
המשבר הפוליטי המתגלגל שבפתחו אנו נמצאים, עלול להשמיד את ההישגים הרבים שאתם - הנציגים החרדים - הבאתם עבורנו. הדובדבן שבקצפת, שעשוי ליפול מהעוגה, הוא הסדר מעמד בני הישיבות (טור)
אריה ארליך בכינוס השלוחיםכוחות הכיבוש היהודי // אריה ארליךאריה ארליך, משפחה4
חוויה מטריפת חושים עם אלפי ה'שלוחים' של חב"ד על המזח בניו ג'רזי והעולם שעצר מלכת • מתוך טורו השבועי של אריה ארליך, סגן עורך 'משפחה', במגזין של העיתון (חסידים, בעולם)
עו"ד שרונה תגר."הייעוץ אינו משפטי" – בעצם, למה לא?עו"ד שרונה תגר10
תעשייה שלמה של רופאים ויועצים פורחת מאחורי המושג "הייעוץ אינו משפטי" בניסיון לשכנע כי "רק" חוות דעת רפואית היא שתסייע לכם בפני הוועדה הרפואית בביטוח לאומי. למעשה, הייצוג המשפטי משפיע יותר (משפט)
ארכיוןפושטי היד במגזר החרדי // נח טוניקנח טוניק96
השיטות המתוחכמות, הגיל הצעיר, וריבוי העוסקים במלאכה מעידים כי פשיטת יד בחברה החרדית אינה נובעת מאילוץ אלא מהחלטה מושכלת. לנח טוניק יש מסר מיוחד לפושטי יד (טור)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook