כך הפך הרב פירר מאדם חומל לחשוך ומאייםכך הפך הרב פירר מאדם חומל לחשוך ומאייםנח טוניק43
יצא יהודי חסיד מכתלי בית המדרש, שו"ע בידו האחת וידו השניה אוחזת בכל מכמני הרפואה בארץ ובעולם, ועיניו וליבו מכוונים רק לעשות את מה שנכון - והוא מותקף (טור דעה)
מעצר החיילים; בוגר שייטת 13 כותב ל'כיכר'מעצר החיילים; בוגר שייטת 13 כותב ל'כיכר'אלעד צדיקוב27
הם בחרו, למורת אפם ורוחם של רבים מאוד בעולם החרדי, לסמוך על צה"ל - אך הצבא כובש תחת רגליו את מוטיבציית שרות הלוחמים החרדים באירוע משמעת שולי (טור דעה)
אנו 'חרדים' לעתיד העם הזה // טור דעהאנו 'חרדים' לעתיד העם הזה // טור דעהעו״ד יצחק שינפלד6
ויתורים על עקרונות תמורת נוחות, לא אפשריים, בטווח הקצר זה נוח, לעתיד זה אסון קיומי לנו ולמדינה. אנו ׳נוטרי המדינה׳. משא כבד, לא נוח וייתכן שנשלם מחיר יקר בנוחות (דעה)
הקפות שניות בחדרהשִׂישוּ וְשִׂמְחוּ בְּשִׂמְחַת תּוֹרָה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
לכל אחד ואחת מאתנו ניתנת כעת הזדמנות פז, עם תחילת המחזור החדש בקריאת התורה להתחבר ולהתחיל מ'בראשית', כך לשנה הבאה בשמחת תורה תהיה משמעות רבה לשמחה הגדולה (טור)
לפיד וליברמן. ארכיוןהעם לא רוצה אחדות // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס26
"העם רוצה אחדות". אפשר להכיר את העם הזה שרוצה אחדות? אתם העסקנים, טלו קורה מבין עיניכם, תביטו בראי ותפסיקו לשקר את העם היושב בציון. העם לא רוצה אחדות! (דעה)
כשריבו והקהל שרו יחד את "סדר העבודה"כשריבו והקהל שרו יחד את "סדר העבודה"דנה ורון39
הם היו שם רבבה, מכל הסוגים והמינים. אולי בגלל זה לא הצלחתי להאמין? לא הצלחתי להישאר אדישה כשהם פתחו את הפה ושרו כולם ביחד את המילים של סדר העבודה (דעה)
האתרוג המכוער  והמושלם // עמוס ביסמוטהאתרוג המכוער והמושלם // עמוס ביסמוטעמוס ביסמוט10
ביסמוט, יסחוף אותכם בסיפור מיוחד ומרגש לחג, בו הוא מתאר איך בחירת האתרוג בילדותו השפיעה עליו עד היום. "האתרוג "המכוער" אך המושלם, שריחו עדיין לא מרפה ממני" (סוכות)
רפאל אלבזהסוכה שהצילה לי את הילדה // רפאל אלבזרפאל אלבז17
את הנמנום שלי קטעה בבת אחת צרחה של אמא שלי: 'רפאל... בא מהר הילדה לא נושמת. היא מגלגלת לי עיניים...'. זינקתי, קיבלתי מאמא ילדה קטנה וזעירה, כולה כחולה... (טור)
טיטוליםטיטולים זה דבר מצויין // משה מנסמשה מנס11
לפני כשלוש שנים טבעתי בתאונת צלילה. עברתי החייאה. הייתי מורדם ומונשם. התעוררתי. השתקמתי. עכשיו הכל טוב. אם יש דבר אחד שאסור לי לשכוח מהתקופה ההיא, זה הסיפור הבא (טור אישי)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבהסוכת הנייעסנים // גואל ועקניןגואל ועקנין8
נציג ציבור נשלח לכנסת כדי לסייע לציבור ששלח אותו ושבגללו הוא זוכה לשכר הולם ולתנאים מפליגים, ואם אחרי כל אלו הוא לא מספק את הסחורה אז הוא מועל בתפקידו (דעות)
מוטיהתפילה שבוקעת את הרקיעים // משה מנסמשה מנס7
בפעם הראשונה שהוא עשה את הקולות, הייתה לי הרגשה לא נוחה. מה זה הקולות האלו? אולי הוא מפריע? טור אישי מרגש על תפילתו הייחודית של הנער עם שיתוק המוחין (טור אישי)
ח"כ ליברמןלכן המשכיל בעת ההיא יידום / עו"ד שינפלדעו"ד יצחק שינפלד9
גנץ יכול לבנות מאה סוכות; את היחסים עם החרדים יהיה קשה להחזיר, לאחר שנדד למחוזות האנטי-דתיים והחזיר כך הביתה 3-4 מנדטים - שכבר חנו אצל ליברמן • פרשנות (טור)
הילדה שהצלתי - בפיג'מות // משה מנסהילדה שהצלתי - בפיג'מות // משה מנסמשה מנס7
את ההרגשה והמראה הזה לא אשכח לעולם. תינוקת בת חצי שנה, כחולה, מחוסרת הכרה, כמו בובה רק אמתית. הראש שמוט לאחור וכשאני צובט אותה, אין שום תגובה (טור אישי)
אילוסטרציהיוֹם כִּפּוּר, הוּא הַיּוֹם שֶׁל הֶעָבָר // זלמן שטובזלמן שטוב6
בשיר וברגש נדיר, מתאר האמן והיוצר זלמן שטוב את יום כיפור מהזווית האישית והמיוחדת שלו • רגע לפני יום כיפור הוא מזמין אתכם, להצטרף לניגון האישי והמיוחד - מהלב שלו (יום כיפור)
אלי ורד חזןשותפות עם חרדים; טבעי לנו // אלי ורד חזןאלי ורד חזן13
לאחר שהפכו לשק הדמוניזציה של השמאל מרכז על כל גווניו, כאשר הם תוארו לרוב במילות תואר מכוערות, בתוספת חיזוק חדש מבית היוצר הליברמני, הפכו החרדים ליעד מועדף (דעה)
מלקות בערב יום כיפור"יום כיפור- יום בלי תירוצים" // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
היו לו תירוצים למכביר: אבא אשם, אמא אשמה, הבת קול, הפסוק שיצא מפי התינוק המגמגם. ולפתע מה קרה? התשובה היא, יום אחד, מגיע הזמן בו כל התירוצים מתפוגגים (יהדות)
אברהם בורגחרדים, לעת כזאת הגעתם למלכות // דעהאברהם בורג65
למרות שליברמן הכתיב סדר יום נוקשה ולוחמני, הפוליטיקה החרדית לא נסוגה. בלי להתנצל ובלי להיבהל. האם ההזדמנות שנקרתה לפניכם תוחמץ או שתהפוך לבשורה גדולה? (דעות)
כיצד תשלחו הודעת תפוצה בצורה הנכונהכיצד תשלחו הודעת תפוצה בצורה הנכונהזלמן שטוב6
בערב ר"ה, אחרי שקיבלתי כמות הודעות המעמידה בצל כל קמפיין בחירות, הגעתי למסקנה שצריך לכתוב מדריך קטן - לשולח - על מנת ש'יעשה את זה' כמו שצריך, זלמן שטוב בטור אישי (בארץ)
שי ניצן ומנדבליטאלה שומרי הסף בתיקי נתניהו? / דוד רוזנטלדוד רוזנטל18
בתיקי נתניהו אין אפילו מראית עין של הליך משפטי הוגן, ההדלפות השיטתיות מהחקירות, מעוררות שאלות קשות על שלטון החוק. האם מתקיים צייד מכשפות ידוע מראש? (דעה)
כאיש אחד בלבד אחד // עו"ד יצחק שינפלדכאיש אחד בלבד אחד // עו"ד יצחק שינפלדעו"ד יצחק שינפלד5
כוחנו באחדותנו. כל זמן שהציבור החרדי על כלל מרכיביו יעמוד כאיש אחד בלב אחד מול ההר הגדול של הלעומתיות והנגד, יש לו קיום ומעמד. חבירה לשמאל = הרס חיי הדת (טור דעה)
סליחה מבקשים, לא שרים // חיים אילוזסליחה מבקשים, לא שרים // חיים אילוזחיים אילוז43
הוא פותח את הנרתיק, שולף גיטרה ומתחיל לפרוט על מיתריה. במקום לפנות בקול חלוש, נדכא ועצוב, במקום להביע חרטה ומחילה כפי שתואם עמו מראש, הוא החל לשיר (דעה)
כותב השורותממתי הציבור החרדי ימני? // גואל ועקניןגואל ועקנין130
הציבור החרדי ימני? מתי סוגיות של ימין או שמאל היו חלק מהשיח הפוליטי במגזר? ההתנהלות מול נתניהו צריכה להיות חשדהו וחשדהו, ועל כן אולי באמת הגיע הזמן להיפרד (דעות)
'וקול דממה דקה ישמע': קול השופר של דדי'וקול דממה דקה ישמע': קול השופר של דדידדי גראוכר4
הזמר דדי גראוכר בטור מיוחד ל'כיכר השבת' בו הוא מספר על השנה הקשה שעבר ועל "קול השופר" שמצא במהלכה בחדר בית החולים האפל בקצה המחלקה בה שכב. טור מרגש (דעה)
כותב השורותתכלה שנה וקללותיה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן1
לאחר מערכת בחירות סוערת שכזו, כאשר ההכרעה עוד הרבה לפנינו, ההכרעה צריכה להיות קודם כל, לשמור על כוחנו כציבור, להכליל את עצמינו בתוך המושג הנעלה: כלל ישראל (טור)
אילוסטרציההרס וחורבן בוילנא, סליחות בראדין / הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס5
הרב ישראל גליס השתתף במסע קצר לקבר החפץ חיים בראדין, ומגולל את אשר חזו עיניהם בבית העלמין בוילנא ותוהה מדוע יש מי ששותק אל מול ההרס והחורבן? (מאמרים)
ההרוג, דוד בקרדוד, אצלי אתה תשאר חי // זלמן שטוב דומעזלמן שטוב16
האמן והיוצר זלמן שטוב, נפרד בטור דומע ומלא רגש מחברו הקרוב - דוד בקר, שלאחר שנפצע בגיאורגיה, היום, דווח כי לדאבון לב הוא נפטר. "אי אפשר לשכוח דמות כמו דאוד" (טור)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook