שמחת בית..  מישקולץ  מלך..  גד אלבז
ליצמן בקלפי. ארכיוןלא לפחד מבחירות // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס9
לרב ישראל גליס נמאס מהפרשנים למיניהם שרק "יורים עצות לחברי הכנסת - ואחרי שהם גומרים לשפוך את הרפש שלהם הם מסיימים באמירה ש'רק גדולי התורה יחליטו'..." (טור דעה)
לפיד והתחפושתתחפושת, אחרי פורים // אבי רבינאאבי רבינא9
תמימות, טיפשות ואולי מיושנות וזיקנה הביאו כנראה את לפיד לחשוב ש"התמונה הספונטנית" עם ה"חרדי המפגין" תעבור בקלילות לסדר היום ואולי אף תגרוף לו רווח אלקטורלי (דעות)
הפגנה נגד נתניהו. ארכיוןב-6 צעדים: כך נבער את השחיתותמתי הורוביץ4
יש כאלה שרוצים לצאת להפגנות. המונים ברחובות, אלפים, מליונים. יש כאלה שרוצים וועדת חקירה ממלכתית, להדיח ראש ממשלה, לפטר את חיות. אבל אלו פתרונות לא ריאליים. מה כן? מתי הורוביץ מעלה כמה נקודות (דעות)
נשיאת העליון השופטת אסתר חיות. ארכיוןהשופטים בישראל ישרים ונקיים. תהיו גאים בהםיוסף ויצמן, עו"ד78
יש לנו מערכת משפט שניתן להתגאות בה. להתגאות במקצועותיה ולהתגאות ביושרה. על כולנו לקחת אחריות ולתת גיבוי למערכת המשפט גם בשעותיה הקשות (טורים)
צבי יחזקאליצבי יחזקאלי חושף: כך תשמידו את עמלקצבי יחזקאלי14
בפורים יש לנו את ההזדמנות להכנס לחמ"ל הקרבות בעמלק. זו ההזמנה של פורים: בוא תראה זה אפשרי. אתה לא קולט כמה תהיה שמח אחר כך. הכל יתהפך, אתה עוד תראה (דעות)
עו"ד רונן סטי ועו"ד שחר ולנרתוקפם של פסקי בוררות בבד"ץעו"ד רונן סטי ועו"ד שחר ולנר
סכסוכים רבים במגזר החרדי מובאים לבוררות בפני בד״ץ (בית דין צדק). חשוב לדעת כי פגמים בניהול ההליך עלולים להביא לביטול פסק הבוררות על ידי בתי משפט אזרחיים (משפט)
ראש הישיבה הגאון רבי שמואל אוירבך זצ"להילה של טוהר אפפה את ר' שמואל הרחמןהרב נחמיה היילברון81
הסתכלות שטחית אינה מכילה איש מלחמה במישור הציבורי שהוא אדם נעים ברמה האישית, אך הגר"ש זצ"ל אינו רב ראשון שהדגים ניגוד כזה • שביבי אור מדמותו הרחימאית (טור)
נתניהו, השבועהעם לא מטומטם // דוד רוזנטלדוד רוזנטל24
פרשני השמאל עטים על כל שביב מידע נגד נתניהו בכותרות ענק, למרות שאין מאחורי השבבים מידע דרמטי. לאור ניסיון העבר, מירב הסיכויים שהתחזית שלי נכונה יותר: לא יהיה כלום (דעות)
הדרך החילונית. אילוסטרציההאקדמיה: הדרך החילונית של הסטודנט החרדיהרב אילן פוקס
יאיר לפיד. למה הוא לא נחקר?למה יאיר לפיד לא נחקר?דוד רוזנטל24
העיקרון הבסיסי ביותר בשלטון החוק, הוא השוויון בפני החוק. אכיפת חוק חייבת להיות שווה, לא תיתכן אכיפה סלקטיבית שאדם יורשע ואחרים יזכו להתעלמות (דעות)
אילוסטרציההעיתונאים מוצצי הדם // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס9
"ערוצי הטלוויזיה הביאו לאולפן כל פרשן וחכמולוג שיכול להסביר לנו בק"ן טעמים למה נתניהו צריך ללכת הביתה. אף אחד מהם לא הביא לאולפן מומחה מהצד השני" (טור דעה)
מטוס F-16. אילוסטרציהפעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טורהרב דב פוברסקי20
מפקד בסיס כנף 1 שברמת דוד הורה בשבת לצוות המטבח לבשל, לטובת העוסקים במלאכת הקודש של הגנה על עם ישראל. אלו הם חריגות שמתרחשות בכל החיילות ובכל הרמות (טור)
שלושה ימים בלי סמארטפון // עו"ד יוסף ויצמןשלושה ימים בלי סמארטפון // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד25
שלושה ימים שלמים שרד עו"ד יוסף ויצמן ללא סמארטפון, במהלכם גילה לא מעט דברים "מפתיעים", אבל בעיקר למד כי החכמה היחידה בטלפון החכם היא לשעבד לו את החיים (טור)
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריוןניהול השגה במס הכנסה ובמע"מד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון
במערכת המס בישראל, פניה לבית המשפט נחשבת ערעור – המשמעות: הנישום היה צריך להעלות את כל טענותיו – העובדתיות והמשפטיות – כבר בשלב ההשגה – אם לא עשה זאת, לא יוכל להעלותם מאוחר יותר. זו אחת הסיבות שבכ-80% מערעורי המס בישראל, הנישום מפסיד (חוק ומשפט)
ישיבה ואקדמיה אילוסטרציה"הויכוח" בישיבה מול "הדיון" האקדמי - מה עדיף?אליהו לוי
הרב גליס עם יעקב פריהזכויות של יעקב פרי // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס11
לפני 23 שנה ליווה הרב ישראל גליס את יעקב פרי במשרדי 'העדה החרדית'. לדבריו, הוא בטעות הגיע למפלגת 'יש עתיד' • "עומדות לו זכויות אחרות וחשובות", הוא כותב (טור מיוחד)
המחזור האחרון של התלמידים במכינה החרדית.ההשכלה החרדית קופצת כיתהנחמיה שטיינברגר2
סטודנט שבחר ללכת ללימודים בחוגים מאתגרים אך בתחומים חדשים שרגל חרדי לא דרכה בהם עד כה נותן לעצמו יתרון משמעותי על פני מקביליו החרדיים במכללות. בנוסף הוא הופך להיות פורץ דרך ושליח המגמה הברוכה הזו בארצות מחקר שטרם נחקרו בעיניים החרדית (חרדים, שיווקי)
כותב השורותהעפת תלמידי ישיבה - הודאה בכישלוןבצלאל כהן49
הרחקה של תלמיד היא למעשה הודאה בכישלון של הישיבה, וזו יכולה להיעשות רק כשכלו כל הקיצים. חז"ל שיבחו את התנאים שלקחו על עצמם לחנך את עוברי העבירות החמורות ביותר, וברור שחוסר יכולת ללכת בדרכם איננה דבר הראוי לפרסום (חרדים)
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון.על מטבעות וירטואליים: הזמן להגעה להסדרי מסד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון
מטבעות וירטואליים הם פה כדי להישאר. אפילו נתניהו הבהיר שבסופו של תהליך יכול להיות שהמטבעות הווירטואליים יחליפו את המערכת הבנקאית הקיימת (חוק ומשפט)
הרב גליס ורינה מצליח. ארכיון"תסתמו לרבנים את הפה" // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס20
"תסתמו לרבנים האלה את הפה כבר, די!", אלו הם דבריה של העיתונאית רינה מצליח. היא אף פעם לא אמרה "תסתמו לשופטים", או "לפרקליטות". אז מי את רינה מצליח? (דעות)
אתרוג. אילוסטרציהריצ'י בפרדס הלימונים // שמעון ברייטקופףשמעון ברייטקופף32
משתתפי מעמד סיום הש"ס בהשתתפות רבנים לצד שורת יעדי מודיעין של המשטרה נותרו בהלם למשמע סיפורו של "הבוס" על הנער שניצל משבירת הרגליים כמסר לאביו (בארץ)
עובדת חרדייה? אל תתני שיפלו אותךעובדת חרדייה? אל תתני שיפלו אותךעו"ד מנחם מושקוביץ18
ביה"ד הארצי לעבודה, פסק כי עורכת דין דתייה ואם ל-2 ילדים תפוצה ב-50 אלף שקל לאחר שלא התקבלה לעבודה בחברת ביטוח מטעמי אפליה. עו"ד מושקוביץ עם כל הפרטים (משפט)
עו"ד שי סולטן.העירייה התרשלה: עץ קרס על רכב - בני הזוג תובעיםעו"ד שי סולטן
בכתב התביעה אשר הוגש נטען כי מעבר לעובדה שהעירייה משכה את התובעים בקבלת פיצוי, היא מעולם לא פנתה אליהם והציעה את עזרתה באופן כלשהו, עובדה אשר התובעים כתושבי ראשון לציון מצרים עליה עד היום. טור משפטי (חוק ומשפט)
ספרות חרדית. אילוסטרציהספרות חרדית: תרבות פנאי שצריך להפסיקנתנאל פרל
נוער נושר. אילוסטרציהתחת ידי נואמים ארסיים מתרחשת כליה רוחניתנח טוניק61
נח טוניק בטור מאשים: "מאות נערים נושרים מחפשים 'דרך חדשה'. מקצתם אמנם בגלל טוב מדומה שקורץ להם מבחוץ, אך רובם המכריע - בגלל השקר המתחזה מבית" (טור דעה)
היזהרו בוואטסאפ'כם // עו"ד יוסף ויצמןהיזהרו בוואטסאפ'כם // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד19
אילן, העובד בסניף של חברת קפה בבני ברק, רק ביקש לו כמה שעות מנוחה בגלל השפעת - אך השמועות בוואטסאפ על סגירת העסק, איימו לחסל את חייו של האיש • טור (ברשת)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook