טיטוליםטיטולים זה דבר מצויין // משה מנסמשה מנס11
לפני כשלוש שנים טבעתי בתאונת צלילה. עברתי החייאה. הייתי מורדם ומונשם. התעוררתי. השתקמתי. עכשיו הכל טוב. אם יש דבר אחד שאסור לי לשכוח מהתקופה ההיא, זה הסיפור הבא (טור אישי)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבהסוכת הנייעסנים // גואל ועקניןגואל ועקנין8
נציג ציבור נשלח לכנסת כדי לסייע לציבור ששלח אותו ושבגללו הוא זוכה לשכר הולם ולתנאים מפליגים, ואם אחרי כל אלו הוא לא מספק את הסחורה אז הוא מועל בתפקידו (דעות)
מוטיהתפילה שבוקעת את הרקיעים // משה מנסמשה מנס7
בפעם הראשונה שהוא עשה את הקולות, הייתה לי הרגשה לא נוחה. מה זה הקולות האלו? אולי הוא מפריע? טור אישי מרגש על תפילתו הייחודית של הנער עם שיתוק המוחין (טור אישי)
ח"כ ליברמןלכן המשכיל בעת ההיא יידום / עו"ד שינפלדעו"ד יצחק שינפלד9
גנץ יכול לבנות מאה סוכות; את היחסים עם החרדים יהיה קשה להחזיר, לאחר שנדד למחוזות האנטי-דתיים והחזיר כך הביתה 3-4 מנדטים - שכבר חנו אצל ליברמן • פרשנות (טור)
הילדה שהצלתי - בפיג'מות // משה מנסהילדה שהצלתי - בפיג'מות // משה מנסמשה מנס7
את ההרגשה והמראה הזה לא אשכח לעולם. תינוקת בת חצי שנה, כחולה, מחוסרת הכרה, כמו בובה רק אמתית. הראש שמוט לאחור וכשאני צובט אותה, אין שום תגובה (טור אישי)
אילוסטרציהיוֹם כִּפּוּר, הוּא הַיּוֹם שֶׁל הֶעָבָר // זלמן שטובזלמן שטוב6
בשיר וברגש נדיר, מתאר האמן והיוצר זלמן שטוב את יום כיפור מהזווית האישית והמיוחדת שלו • רגע לפני יום כיפור הוא מזמין אתכם, להצטרף לניגון האישי והמיוחד - מהלב שלו (יום כיפור)
אלי ורד חזןשותפות עם חרדים; טבעי לנו // אלי ורד חזןאלי ורד חזן13
לאחר שהפכו לשק הדמוניזציה של השמאל מרכז על כל גווניו, כאשר הם תוארו לרוב במילות תואר מכוערות, בתוספת חיזוק חדש מבית היוצר הליברמני, הפכו החרדים ליעד מועדף (דעה)
מלקות בערב יום כיפור"יום כיפור- יום בלי תירוצים" // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
היו לו תירוצים למכביר: אבא אשם, אמא אשמה, הבת קול, הפסוק שיצא מפי התינוק המגמגם. ולפתע מה קרה? התשובה היא, יום אחד, מגיע הזמן בו כל התירוצים מתפוגגים (יהדות)
אברהם בורגחרדים, לעת כזאת הגעתם למלכות // דעהאברהם בורג65
למרות שליברמן הכתיב סדר יום נוקשה ולוחמני, הפוליטיקה החרדית לא נסוגה. בלי להתנצל ובלי להיבהל. האם ההזדמנות שנקרתה לפניכם תוחמץ או שתהפוך לבשורה גדולה? (דעות)
כיצד תשלחו הודעת תפוצה בצורה הנכונהכיצד תשלחו הודעת תפוצה בצורה הנכונהזלמן שטוב6
בערב ר"ה, אחרי שקיבלתי כמות הודעות המעמידה בצל כל קמפיין בחירות, הגעתי למסקנה שצריך לכתוב מדריך קטן - לשולח - על מנת ש'יעשה את זה' כמו שצריך, זלמן שטוב בטור אישי (בארץ)
שי ניצן ומנדבליטאלה שומרי הסף בתיקי נתניהו? / דוד רוזנטלדוד רוזנטל18
בתיקי נתניהו אין אפילו מראית עין של הליך משפטי הוגן, ההדלפות השיטתיות מהחקירות, מעוררות שאלות קשות על שלטון החוק. האם מתקיים צייד מכשפות ידוע מראש? (דעה)
כאיש אחד בלבד אחד // עו"ד יצחק שינפלדכאיש אחד בלבד אחד // עו"ד יצחק שינפלדעו"ד יצחק שינפלד5
כוחנו באחדותנו. כל זמן שהציבור החרדי על כלל מרכיביו יעמוד כאיש אחד בלב אחד מול ההר הגדול של הלעומתיות והנגד, יש לו קיום ומעמד. חבירה לשמאל = הרס חיי הדת (טור דעה)
סליחה מבקשים, לא שרים // חיים אילוזסליחה מבקשים, לא שרים // חיים אילוזחיים אילוז43
הוא פותח את הנרתיק, שולף גיטרה ומתחיל לפרוט על מיתריה. במקום לפנות בקול חלוש, נדכא ועצוב, במקום להביע חרטה ומחילה כפי שתואם עמו מראש, הוא החל לשיר (דעה)
כותב השורותממתי הציבור החרדי ימני? // גואל ועקניןגואל ועקנין130
הציבור החרדי ימני? מתי סוגיות של ימין או שמאל היו חלק מהשיח הפוליטי במגזר? ההתנהלות מול נתניהו צריכה להיות חשדהו וחשדהו, ועל כן אולי באמת הגיע הזמן להיפרד (דעות)
'וקול דממה דקה ישמע': קול השופר של דדי'וקול דממה דקה ישמע': קול השופר של דדידדי גראוכר4
הזמר דדי גראוכר בטור מיוחד ל'כיכר השבת' בו הוא מספר על השנה הקשה שעבר ועל "קול השופר" שמצא במהלכה בחדר בית החולים האפל בקצה המחלקה בה שכב. טור מרגש (דעה)
כותב השורותתכלה שנה וקללותיה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן1
לאחר מערכת בחירות סוערת שכזו, כאשר ההכרעה עוד הרבה לפנינו, ההכרעה צריכה להיות קודם כל, לשמור על כוחנו כציבור, להכליל את עצמינו בתוך המושג הנעלה: כלל ישראל (טור)
אילוסטרציההרס וחורבן בוילנא, סליחות בראדין / הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס5
הרב ישראל גליס השתתף במסע קצר לקבר החפץ חיים בראדין, ומגולל את אשר חזו עיניהם בבית העלמין בוילנא ותוהה מדוע יש מי ששותק אל מול ההרס והחורבן? (מאמרים)
ההרוג, דוד בקרדוד, אצלי אתה תשאר חי // זלמן שטוב דומעזלמן שטוב16
האמן והיוצר זלמן שטוב, נפרד בטור דומע ומלא רגש מחברו הקרוב - דוד בקר, שלאחר שנפצע בגיאורגיה, היום, דווח כי לדאבון לב הוא נפטר. "אי אפשר לשכוח דמות כמו דאוד" (טור)
לא ימין ולא שמאל, האמצע // עמירן דבירלא ימין ולא שמאל, האמצע // עמירן דבירעמירן דביר9
הלל בן ששון אחי היקר, ברור שאנו מושיטים לכם יד לשלום, יד מלאה אהבה אך מלאה גם בתורת ישראל ובמצוותיו. אבל מי שקובע זה לא הימין או השמאל אלא דווקא האמצע (טור דעה)
כותב השורותמה קרה לכם?! // עו"ד אביגדור פלדמןעו"ד אביגדור פלדמן153
מאיפה זה בא לכם, הפוליטיזציה של הדת, האימוץ חסר הסייגים של השיח המסית של נתניהו? מה לנתניהו ולכם, ומה לכם ולו? • הפרקליט הבכיר בפנייה ישירה לגולשי 'כיכר' (דעות)
לא, אנחנו לא מטומטמים // דוד רוזנטללא, אנחנו לא מטומטמים // דוד רוזנטלדוד רוזנטל30
אנחנו חרדים אבל לא מטומטמים. ברור שהשמאל מוכן לעשות הכל כדי לעשות שימוש בחרדים לצרכיו הפוליטיים, ואז לזרוק. לחרדים ולשמאל, ניגוד ערכים חריף ובלתי ניתן לגישור (דעה)
שלט בהפגנת שמאל נגד נתניהו. ארכיוןצו השעה: פיוס היסטורי עם המרכז והשמאלד"ר הלל בן ששון96
אנו במחנה הליברלי לוחצים על מנהיגינו להושיט יד של פיוס ושלום להנהגה החרדית. האם יש בכם את הכוח להאהיב את השם ולהושיט יד בתמורה? אין קידוש השם גדול מזה (דעות)
יצחק מאיר בסליחות לפני שנתייםהסליחות לא שייכות רק לעצובים // דעהנתנאל לייפר16
מידי שנה צצים 'החמוצים', מבכים ומתלוננים בפטרוניות בלתי נסבלת כנגד הסליחות המוזיקליות שצצות כפטריות לאחר הגשם, מתוך צמא אמיתי עמוק לחיבור לבורא עולם (טור דעה)
הצבעה בבחירותויהי אחרי // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס10
אין לנו אלא להישען אלא על אבינו שבשמים שמוליך פה איזה מהלך שלא מובן לנו כבשר ודם ונשאר לנו להתפלל ולבקש רחמים מרובים עלינו ועל בנינו. הרב ישראל גלי על תוצאות הבחירות (טור)
כך הפך נתניהו את ישראל לאימפריה / דעהכך הפך נתניהו את ישראל לאימפריה / דעהדוד רוזנטל29
מאיפה לקח נתניהו את העוז לעמוד על האינטרסים של מדינת ישראל אל מול נשיא מעצמה עולמית? מאיפה איש המכירות המבריק וכוכב הטלוויזיה המבוקש שאב את תפיסותיו? (דעה)
הרב פנחס גולדשמידט על רקע העצרת של 'יהדות התורה'זו העת לחשבון הנפש: מה מקור הגזענות ושנאת החרדים?הרב פנחס גולדשמידט69
לחברי הכנסת החרדים, לא חשוב מה חושבים עליהם אזרחי המדינה - אלא רק מה המצביעים שלהם, חושבים. תוצאות הבחירות מציפות את התהיה - האם זו הדרך שהובילה לשנאת החרדים? (טור אישי)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook