האם כולנו נהפוך לצמחוניים? // עמירן דבירהאם כולנו נהפוך לצמחוניים? // עמירן דבירעמירן דביר43
הזמר והיוצר עמירן דביר, מתחבט ומלבן בטור אישי את נושא אכילת בשר והאם הצמחונות היא מעלה או חסרון על פי היהדות? ומה לומדים מפרשת בחוקותי על נושא זה (טור אישי)
הגאון רבי אליהו מאיר פייבלזוןבכוח האמת: כך הוא מאיר עולם. כיצד אתם?הרב גרשון חנוך רוזנברג11
העורך הראשי של סדרת 'אוצר מפרשי התורה', בטור אישי נרגש, נוסטלגי משהו, לאור הזיכרונות שעורר אצלו קמפיין 'מאירים את העולם' עבור ישיבתו של הגרא"מ פייבלזון (חרדים)
המכות לנער המוגבל: כתם שניתן למחותהמכות לנער המוגבל: כתם שניתן למחותירון קדושים90
מנהל הוסטל, בטור מיוחד על התיעוד שהסעיר היום את המדינה - נער אוטיסט מדמם ממכות השוטרים הנחושים: "שוטרת עסוקה בללעוס מסטיק - ולומר 'הוא נגע בי'" (דעה)
אני את שלי (עוד לא) עשיתי  // הרב בן ציון נורדמןאני את שלי (עוד לא) עשיתי // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן4
יש הרבה סוגי ניהול אבל לטעמי מנהל אמיתי זה מי שאינו מתייאש גם כשאומרים לו פעם "לא", ומי שממשיך לרוץ גם אם הוא נופל פעם ופעמיים. הטור השבועי של הרב נורדמן (עות)
די לקטסטרופה של מירון // הרב ישראל גליסדי לקטסטרופה של מירון // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס20
הפכנו את כל ענין ההדלקה למרכז האירוע במירון והכל מסתובב מסביב למי מדליק ומתי, ומשקיעים מיליונים בהקמת טריבונות. מישהו חשב איך נראה הציון מבפנים? (חרדים, טור)
אילוסטרציהמסע המדורה לכיסא הכבוד // זלמן שטובזלמן שטוב4
הזמר והיוצר זלמן שטוב בטור אישי, מרגש ונוגע ללב בו הוא מספר על "הילד שישב לבדו מול המדורה הגדולה - כולם כבר עזבו מזמן ורק הוא נותר מתבונן בעצמו נשרף שוב ושוב' (דעה)
לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?שרי ברינר שיפמן45
אנו, שומרי התורה והמצוות, מתקשים במיגור תופעת הגזענות ממחוזותינו, אך האם זה אומר שדרכו של כל אשכנזי מצוי סלולה עבורו מיום לידתו וסוגה בשושנים? לא בהכרח (דעות)
הראש"ל הגר"ש עמאר והזמר מוטי שטיינמץמה חסר לכם, הספרדים, בלי מוטי שטיינמץ?הרב נחמיה היילברון129
כשנתקלתי במודעה על ה'הדלקה' של הגר"ש עמאר, בכיכובו של מוטי שטיינמץ, נזכרתי בפולמוס שהסעיר את גולשי 'כיכר השבת' • קבלו את הגזענות, הצד השני של המטבע (טור דעה)
מקרים הפתוחים לפרשנות מחייבים עו"דהקשחה של ממש בפרשנות הוועדות הרפואיותעורכת הדין שרונה תגר
הקשחה של ממש בפרשנות הוועדות הרפואיות בביטוח הלאומי מחייבת ייצוג עורך דין (משפט, שיווקי)
שבת ירושלמית של גיבוש // הרב ישראל גליסשבת ירושלמית של גיבוש // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס5
כשמשה ליאון, ראש העיר ירושלים, פתח בשירת 'ישמח משה' וחברי המועצה שרו אחריו, סגרתי את העניים והבנתי את המילים "במתנת חלקו". הרב ישראל גליס מסכם שבת (חרדים)
סיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שליסיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שלישרי ברינר שיפמן18
תקראו לי "חסרת טקט" או "דוגרית". יתכן שיש צדק קל בדבריכם, אך אני בוחרת לשמור מרחק בטוח מכל בדל של שקר. אלו פני הדברים ואני עומדת מאחוריהם בביטחון מלא (דעות)
עולם טוב יותר // הרב בן ציון נורדמןעולם טוב יותר // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן1
בואו נעשה את העולם טוב יותר, איכותי יותר, נקי יותר. חף מאינטרסנטים ואינטריגות ופתוח להכלה והכרה בקיומו ובכבודו של הזולת. כי בסוף כולנו כאחד יחד שבטי ישראל (אקטואליה)
היכל ישיבת חברוןהספרדים ניצחו?! לא אצלנו // אבי רבינאאבי רבינא145
בהוויה הישראלית אכן כמעט נעלמו פערי העדות. אבל אם נפנה את המבט פנימה - אל תוך העולם שלנו, ניווכח שההגמוניה והרוח האשכנזית שולטת באופן מובהק (מאמרים)
פרופ' אברהם דיסקיןדיסקין אנטי חרדי? // ד"ר הדר משה ליפשיץד"ר הדר משה ליפשיץ4
אינני יודע מיהו המקטרג הזדוני, אשר בדה דברים כנגד פרופ' דיסקין. עלינו לומר לו, כי דווקא ממקום שבאת לקטרג, נמצאנו למדים על יחסו האוהד של אברהם דיסקין לחרדים (טור דעה)
ח"כ עומר ינקלביץ ומשפחתהל"ג ועומר // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס54
אני מבין שקשה לקבל שיש לציבור החרדי עוד דלת, אבל מכאן ועד לקבוע שאין לה רבנים והיא לא חרדית, זו הוצאת לשון הרע ורוע. הרב ישראל גליס מסנגר על ח"כ עומר ינקלביץ (דעות)
לינור אברג'ל, בטקסהנשמה היהודית של השופט אל-יגון // דעההדסה אריאלי35
יש לך נשמה גבוהה, שכנראה עושה לך צרות. היא מבקשת להגיד לך משהו מעבר, ומעוררת לך חיים שלמים. ואולי הגיע הרגע, שפעם אחת, פעם אחת, תשמע אותה בלי לברוח (דעה)
מרים פרץ, הרצל ביטון ומארי נחמיאסבני עדות המזרח מצליחים לנגוע במיליוניםמאמר מערכת99
בשנה השלישית ברציפות, בני עדות המזרח הופכים לכוכבי האירועים הממלכתיים של ישראל, ומצליחים בפשטות ובנועם, לנגוע בליבם של מיליוני האזרחים מכל המגזרים (אקטואליה)
לינור אברג'יל בטקס הדלקת המשואותשביס, כיפה ומה שביניהם // הרב רונן רוזנפלדהרב רונן רוזנפלד23
בסוף השבוע עם ישראל עסק בשביס, לא ב-71 שנות המדינה לא בסבתא מהמשואה. אנו כיהודים חרדים כמובן שמחים על כך ששומרת המצוות זוכה לחיזוק. אבל אני, אני רק שאלה... (טור)
מטפחת ושיעור קומה // עו"ד רבקה שוורץמטפחת ושיעור קומה // עו"ד רבקה שוורץעו"ד רבקה שוורץ23
לינור אברג'ל נושאת איתה בנוסף למטפחת, סיפור חיים מדהים. סיפור שיכול היה בקלות להפיל אותה לקרשים או לשאת אותה על במות, כאייקון של יופי בלבד (טור דעה)
לינור אברג'ל, ביום העצמאותשביס לתפארת מדינת ישראל // אסתי פלדאסתי פלד3
השביס היהודי, הוא סמל של האשה היהודית לדורותיה. על זה ועל איך שלינור אברג'ל נראתה בטקס - ראוי לומר: "לתפארת מדינת ישראל" (דעה)
שלהבת חסדיאל ולינור אברג'לתעלה המשוואה // שלהבת חסדיאלשלהבת חסדיאל42
לא מעלה על דעתי מה היה קורה אם מישהו היה לועג לערביה שעוטה רעלה על ראשה באירוע ציבורי • ללינור אברג’יל מגיע שאפו ענק על הופעה מקצועית בטקס רשמי בו נתנה פייט לכל מי שחשב שתרבות שייכת לקבוצה אליטיסטית סגורה (דעה)
הרבנית יהודית יוסף: הסר ממנו "יגון" ואנחההרבנית יהודית יוסף: הסר ממנו "יגון" ואנחההרבנית יהודית יוסף27
לינור אברג'ל מיצגת נאמנה דורות של נשים צנועות, אימותינו וסבותינו, שחבשו כיסוי ראש הולם מתוך אידיאל וכבוד עצמי. צנוע זה יפה. צנוע זה מכובד. ומצניעות - לא מפסידים (בארץ)
'תעלה המשואה': לכל המכסות את ראשן'תעלה המשואה': לכל המכסות את ראשןיערית אלבז11
האם אנחנו כגוף שתוקף את עצמו ומייצר מחלה כרונית שאיתה אנחנו נצטרך להתמודד כל חיינו, בשל העובדה שאנחנו צרי עין, מלאי שנאה לכל סממני הדת שלנו (דעה)
תיק השיכון ועכשיו // עו"ד יצחק שינפלדתיק השיכון ועכשיו // עו"ד יצחק שינפלדעו"ד יצחק שינפלד
בנוסף לפיתוח השכונות החדשות בערים הוותיקות-חדשות, אשדוד, בית שמש, הציבור החרדי כיום, צריך עיר חדשה כל עשור. הפתרון היחיד, שר שיכון חרדי כדרישת סף במו"מ (דעה)
הרב נחמיה רוטנברג והנגיד פרידהרב נחמיה רוטנברג מגיב לסערת הנגיד הסרבןהרב נחמיה רוטנברג20
בעוד הנגיד החסידי, הרשי פריד, טען כי הפקיד גט בבית הדין אך אשתו לא באה לקחתו, הרב נחמיה רוטנברג מתייחס בטור מיוחד לפרשה המסעירה ומציג את הצד שכנגד (חרדים)
הרב בן ציון נורדמןזכות הציבור שלא לדעת // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
אינני בא לכפור ב'זכות הציבור לדעת', אך לפעמים עלינו לזכור כי ישנם מקרים שבהם 'זכות הציבור שלא לדעת'! כל עוד לא הובררו העובדות, כל עוד מתנהלת חקירה ובדיקה, יש להשאיר את הדברים בפרופורציות הנכונות (חרדים)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook