הרב יצחק..  8th day  ;האדמו''ר..  dkrh..
הצבעה בבחירותויהי אחרי // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס10
אין לנו אלא להישען אלא על אבינו שבשמים שמוליך פה איזה מהלך שלא מובן לנו כבשר ודם ונשאר לנו להתפלל ולבקש רחמים מרובים עלינו ועל בנינו. הרב ישראל גלי על תוצאות הבחירות (טור)
כך הפך נתניהו את ישראל לאימפריה / דעהכך הפך נתניהו את ישראל לאימפריה / דעהדוד רוזנטל29
מאיפה לקח נתניהו את העוז לעמוד על האינטרסים של מדינת ישראל אל מול נשיא מעצמה עולמית? מאיפה איש המכירות המבריק וכוכב הטלוויזיה המבוקש שאב את תפיסותיו? (דעה)
הרב פנחס גולדשמידט על רקע העצרת של 'יהדות התורה'זו העת לחשבון הנפש: מה מקור הגזענות ושנאת החרדים?הרב פנחס גולדשמידט69
לחברי הכנסת החרדים, לא חשוב מה חושבים עליהם אזרחי המדינה - אלא רק מה המצביעים שלהם, חושבים. תוצאות הבחירות מציפות את התהיה - האם זו הדרך שהובילה לשנאת החרדים? (טור אישי)
כותב השורותהבחירות האמתיות // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן3
אפשר לבקש, ולקבל ממנו יתברך לקראת השנה החדשה את כל מה שנבקש ממנו באמת, בתמים, בלב שלם. להבדיל אלף אלפי הבדלות מהפוליטיקאים, הבטחה של הקב"ה, אינה שבה ריקם (מאמרים)
ירח טוקר עם מרן שר התורה'רבותי, הצילו!': ירח טוקר בטור בחירות נרגשירח טוקר23
לא יתכן שנחשוב פעמיים, אחרי שהרבנים אומרים לנו, וכשאנחנו יודעים מה על הכף: ממשלת שמאל מסוכנת שתהרוס הכל! איך אפשר לחשוב לא לצאת לקלפי?? (טור דעה)
עמירן דביר: "מחר הוא יום קריטי במיוחד"עמירן דביר: "מחר הוא יום קריטי במיוחד"עמירן דביר20
מחר, הוא יום קריטי שהולך לקבוע האם רובה של מדינתנו האהובה בוחרת בבורא עולם, ואני לא מדבר רק על ה"דוסים", אני מדבר אפילו על המסורתיים שמוקירים את השבת (דעה)
תודה להדתה / צבי יחזקאלי על פחד מהדתתודה להדתה / צבי יחזקאלי על פחד מהדתצבי יחזקאלי30
העיתונאי הוותיק והמוערך שחזר בתשובה, מספר על הראיונות בהם הוזמן לדבר על נסראללה ואיראן, אך השיחה עברה לרבי נחמן ולסיפורי מעשיות • ולמה ביקש סליחה מהמנחה? (דעות)
כותב השורותדת הטבעונות // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן6
אם ננסה לייצר 'מצפן' משלנו שאינו מכוון על פי הערכים של התורה הקדושה, אנו עלולים חלילה להגיע רחוק, ובדרך אל הדאגה לבעלי החיים – לדרוך על נזר הבריאה – האדם (מאמרים)
דנה ורון, כותבת הטוראני חוזבּשי"ת; לא שייכת לאף אחד, אף פעםדנה ורון94
אשת התקשורת דנה ורון, 'חוזרת בתשובה' שעשרות אלפים עוקבים אחרי הפוסטים שלי ברשתות החברתיות, בטור אישי לחודש אלול: "אני גם וגם. כמו כולם. בהמית ואלוקית" (דעה)
הפסנתרן של פריד בטור לזכרו של פיאמנטההפסנתרן של פריד בטור לזכרו של פיאמנטהאחיה אשר כהן אלורו8
אחיה אשר כהן אלורו שמנגן עם מיטב היוצרים הכיר את הגיטריסט יוסי פיאמנטה ז"ל כבר מגיל צעיר. לרגל יום היארצייט הוא מספר כיצד פיאמנטה שינה את חייו כיוצר (דעה)
עו"ד שרונה תגרהקושי במעבר מקצבת ילד נכה לקצבת נכה מבוגרעו"ד שרונה תגר2
נדמה לרוב ההורים כי מי שקיבל קצבה כילד יהיה זכאי "אוטומטית" לקצבה כבוגר, אך קיימת חוסר הבנה בסיסית לגבי תנאי הזכאות של בוגר שהינם שונים לחלוטין מתנאי הזכאות של ילד (ביטוח)
כותב השורותגשר רחב מאוד // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
כדי להגיע אל הדרך הישרה והסלולה, צריכים אנו לטרוח ולבנות גשרים בין אדם לחברו, למצוא את המכנה המשותף שלנו כיהודים, כבניו של הקב"ה, ולא לעסוק בפילוגים (מאמרים)
מסע ההלוויהכמה מוזר לכתוב על הרבנית - ע"ה / צלה קליינרצלה קליינר8
הפעם האחרונה שביקרנו את הרבנית והיא יכלה לדבר הייתה לפני כחודשיים. היא נראתה מעולה, השיחה זרמה ויצאנו עם אופטימיות... / פרידה מהרבנית נעמי ברייטקופף ע"ה (טור)
ייפוי כוח מתמשך: תכנון העתיד בצורה המיטביתייפוי כוח מתמשך: תכנון העתיד בצורה המיטביתעו"ד אילן הלפרין
משפחות רבות נאלצות להתמודד לצערן עם התדרדרות במצב הרפואי של אחד ההורים או אף שניהם שלעתים מלווה גם בהתדרדרות נפשית שמצריכה התמודדות והכנה (משפטי)
שכר המטפלות הנמוך: מי דואג לגיל הרך???שכר המטפלות הנמוך: מי דואג לגיל הרך???ליאור גבאי14
הציבור החרדי הינו צרכן משמעותי של מסגרות החינוך לגיל הרך, כאשר למעלה מ-31% מכלל הילדים השוהים במסגרות מפוקחות הינם ילדים חרדים / ליאור גבאי (טור דעה)
הנשיא ראובן ריבליןאיננו שונים כל כך // ראובן רובי ריבליןראובן ריבלין13
במציאות החיים הישראלית, הקבוצות המרכיבות את החברה אינן מכירות אלה את אלה, ההיכרות היא חלקית ולעתים רבות מעוותת • הנשיא ריבלין בטור לשנת הלימודים תש"פ (דעה)
כותב השורותובחרת בחיים // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
בדרך כלל "הראשון לספטמבר" יוצא אחרי ראש חודש אלול. אך השנה, התאריכים חופפים. זו הזדמנות נדירה לנצל השנה יותר מתמיד את החודש הזה להטמעת היהדות. הטור השבועי (ארץ)
בעל ה'ויואל משה' זיע"אהמהפכה של הרבי מסאטמר // טור מיוחדשמעון קאהן9
לא ניתן לבטא במילים את עוצמת המהפכה אדירת הממדים אותה חולל לטובה ולברכה, כאשר הפיץ והחדיר רוח של קדושה גאונות וחסד בעולם כולו, לאחרהשואה האיומה (טור, חסידים)
ג'סי כהן פינת רבי עקיבא // טור דעהג'סי כהן פינת רבי עקיבא // טור דעהאריאל אלחרר7
טור דעה בעקבות המקרים בימים האחרונים בעיר בני ברק, איש התקשורת והשיווק אריאל אלחרר מנסה להבין כיצד הגענו למצב בו מוטמנים בעיר התורה מטעני חבלה (טור דעה)
מנדלבליטממנדלבליט ועד לפיד // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס10
אין לנו טענות אל היועץ מנדלבליט ולחבריו החושבים כמוהו, איש לא חינך אותם, אף אחד לא נפגש איתם ודיבר איתם בגובה העיניים. את מי הוא מכיר מהציבור החרדי? (מאמרים)
כותב השורותמה יפה ירושתינו // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
דווקא בימים אלו ניתנת לנו האפשרות להאציל גם על סביבותינו אורחות חיים מתוקנים ובכך לקדש שם שמים, נגלה אכפתיות לסובב, נרבה אהבה ואחוה בעם ישראל, נאיר את הלבבות, נקדים בשלום כל אדם, ונזכה לקיום הייעוד של "יחד שבטי ישראל" (חרדים)
כך נראה "זרם סחף"צוללן חרדי מגיש: זה המידע שיציל את חייכםמשה מנס7
הטביעה של הרב בן פז ז"ל שהחלה משכשוך רגליים בים והסתיימה באסון כבד, הזעיקה את הצוללן החרדי משה מנס להסביר כיצד ניתן להינצל מסכנת המערבולות המוכרת (דעה)
הדיון בבג"צ, אתמוךפסיקת בג"צ טובה ליהודים // הרב דב פוברסקיהרב דב פוברסקי29
כל התחזיות מלמדות כי בעוד כעשר או עשרים שנים, החרדים יהיו הרוב במדינה. או אז, כאשר החוק ישונה ויחייב הפרדה מגדרית, אנחנו נזכיר לחילונים את "בג"צ עפולה" (טור דעה)
כותב השורותאוהבים זה לזה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
אנשים רגילים לומר כי העולם מתחלק לשניים, אלו שרואים בכל דבר טוב עד שמישהו מוכיח להם שלילי, ואלו שרואים בכל דבר את השלילי עד שמישהו מוכיח להם חיובי וטוב (מאמרים)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבההשנאה והקנאה הפכו לפחד // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס4
מאז הקמת המדינה נתונים החרדים תחת שנאה לכל דמות חרדית. התרגלנו, אך לאחר שנים של שנאה עברו למצב חדש של "קנאה", וכעת המצב השתנה והם פשוט ב"פחד" (דעות)
חרדיות, לא מטומטמות // עו"ד ורד עובדיהחרדיות, לא מטומטמות // עו"ד ורד עובדיהעו"ד ורד עובדיה13
מדוע תיגרע זכותן של נשים שאינן רוצות גברים במרחב התרבותי שלהן? האם החרדים אינם זכאים להשתמש במרחב הציבורי בהתאם לצו מצפונם? / טור על סערת ההפרדה (דעה)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook