מקהלת נרננה  מקהלת שירה  משטרה  נוסה%20נוסה
כינוס הבחירות בבני ברק. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהעוד לא נהגו להתנשק // אברך חסידיאברך חסידי77
להתווכח על פוליטיקה זה דבר הגיוני. להכות על חטא זה על חזהו של השני - זה גם מקובל. אבל השנאה. מאיפה היא באה? תאפסנו את הנשיקות והקללות ובואו נשב לשיחות גלויות (טור)
צח הנגבי בנאומו, אמשהשמאל = אהבת חינם // הרב דב פוברסקיהרב דב פוברסקי7
נדמה כי המילה צביעות היא מילה מצועצעת משהו, ביחס למה שהיה שם. לדידם, שלום בין אחים ניתן לקיים, רק כאשר נסכים לדעותיהם, נאמץ את השקפתם, ורצוי גם שנהיה שונים (דעה)
בחירות 2018: ליברליזם חרדי? / טור דעהבחירות 2018: ליברליזם חרדי? / טור דעהאליהו פולק6
כאמונים על השמרנות, עלינו מחד לשמוח על ריבוי ומגוון הדעות, אולם להתריע בקול כי יש להוציא מן המשחק הזה את היסודות המקודשים מפני שזהו כבר השמדה עצמית (דעה)
הגרי"ג אדלשטייןמדד הזכויות של רה"י // יהודה סולובייצ'יקיהודה סולובייצ'יק16
התאונה הקטלנית ביום הבחירות הביאה את יהודה סולוביי'ציק אל השיחה השבועית של ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין, שעסקה בדיוק בפחד מביטול התורה ביום זה. פרופורציות (טור)
כותב השורת ומשה אבוטבול ימים לפני בחירות 2008הבטחנו זה לזה לגמור יפה // ירוחם אסטריכרירוחם אסטריכר14
ואז רגע לפני שקמתי הוא אמר, "לא יודע מה תהיינה התוצאות, רק הוא שם למעלה יודע מה יהיה, אי"ה אזכה ואשב כאן שוב, ואם לא, חשוב לי שגם אחרי הידידות תימשך (דעות, חרדים)
בית כנסת ברובע היהודי בקרקובאברכים, עובדים ומה שביניהםהרב יעקב צבי בוצקובסקי20
מערכת היחסים בין אברכים ובין העובדים לפרנסתם ידעה ימים יפים יותר. העובדים חשים לעיתים מזולזלים, וכתגובה מזלזלים באלה המקדישים עיתותיהם לתורה. ניתן לתקן זאת (צריך עיון)
עליזה בלוך ותומכים חרדיםלהימלך בציבור תחילה // תושב בית שמשד.א., תושב בית שמש102
לאחר ההדחה של משה אבוטבול מראשות העיר בית שמש, ד.א., תושב בית שמש, מסביר: איך יתכן שדווקא בעיר החרדית כל כך, קמו אלפי חרדים ועשו דין לעצמם ביום הבחירות (דעות)
יוסי דייטשהבועה הברנז'אית מתפוצצת // אבי רבינאאבי רבינא66
הברנז'ה העיתונאית חיה בבועה, חודשיים של ציוץ מהדהד ובלתי פוסק ברשתות החברתיות הסתיימו כאשר הקלפיות הוכיחו שבציבור הליטאי והספרדי: גדולי ישראל קובעים! (דעות)
השר אריה דרעיש"ס חיה, גדלה ומתעצמת // אריה דרעיאריה דרעי95
במכתב מיוחד ששיגר הבוקר לנציגי תנועת ש"ס ברחבי הארץ, חוגג יו"ר ש"ס השר אריה דרעי את ניצחונה של ש"ס בבחירות המקומיות: "תשובה מוחצת לכל הסקרים הווירטואליים" (דעות)
משה ליאוןחשבון נפש // הרב דב פוברסקיהרב דב פוברסקי99
בעוד שבועיים ניפגש שוב בקלפי, ושם תצטרכו להכריע אם לשים את הפתק של ברקוביץ החילוני ולו רק כדי לנקום, או שתתעלו על עצמכם, ותראו את האמת ואת הטוב (דעות, טור)
משה ליאוןזה הזמן - לציית // ירח טוקר על הבחירות בירושליםירח טוקר58
כולנו חכמים, כולנו נבונים, ולכולנו יש דעות. גם אם אנחנו "חושבים" אחרת, או בעלי "דעות" אחרות, הכל בטל ומבוטל, מול ה"דעה" האחת, מול דעת התורה וההלכה הצרופה (דעות)
ניר ברקתניר ברקת, תודה // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס20
ביום רביעי נקום לבוקר חדש בירושלים. השעה הזאת היא שעת פרידה מראש העיר מר ניר ברקת, זה הזמן בו צריך להודות לו על עשר שנים של עשיה ברוכה ודרך צלחה (דעות)
הרב דב פוברסקי"ועשית" - כאשר בא לי // הרב דב פוברסקיהרב דב פוברסקי72
מי לא אוהב את יוסי דייטש - אפשר בכלל שלא לאהוב אותו, 'ירושלמי בנשמה'? והנה באים גדו"י, ופוסקים לנו לשים את הפתק של מר ליאון. זהו מבחן אישי ומבחן ציבורי רוחני (דעות)
הבחירות בירושלים: משקפות את המגזרהבחירות בירושלים: משקפות את המגזרחנוך רוגוז'ינסקי12
תהיינה תוצאות הבחירות אשר תהיינה, תקופת הבחירות והצבת המועמדים מהווים כאמור תוצאה לתהליכי עומק הרוחשים לפני השטח. טור דעה לקראת הבחירות (חרדים)
משה ליאוןלמען ירושלים לא אחשה // אשר מדינהאשר מדינה15
הפעם לא ניתן לזה לחמוק. הפעם זה יהיה בכוחות משותפים, באיחוד השורות ובחדווה של מצווה. נפעל, נתגייס, נדבר, נשכנע, נירתם, נתפלל ונעשה את כל המאמצים שהמערכה הזו תסתיים בניצחון. למען כבודם של גדולי ישראל, למען כבודה של ירושלים ולמען עתיד בנינו ובנותינו (חרדים)
יוסי דייטשכמה טוב, כמה יוסי // נח טוניקנח טוניק44
יוסי דייטש, האיש של התושב הפשוט בעירייה, הפך בתקופה האחרונה לפנים היפות של כולם, ובעיקר לפנים היפות של המגזר החרדי שסובל מסטיגמות רבות מהפוליטיקאים (דעות)
אביגיל היילברון קרלינסקידעה // למה אבחר בעופר ברקוביץ ?אביגיל היילברון קרלינסקי49
זה לא סוד שאני תומכת בעופר ברקוביץ לראשות העיר הבעתי את עמדתי בפומבי וכעת אני שמחה על ההזדמנות להסביר • טור דעה של אביגיל היילברון קרלינסקי (בשיתוף 'התעוררות')
משה ליאוןזכות וחובה // צבי יעקבזוןצבי יעקבזון69
כתושב ירושלים – אממש את חובתי בירושלים--- ספק אם אומר 'לשם יחוד' או 'יהי רצון' אבל אקיים בלב קל ושלם את מצוות-חכמים וצו-הרב ואכניס את הפתק "משה ליאון" (דעות)
בני רבינוביץבלי חוכמות // בנימין י. רבינוביץבנימין י. רבינוביץ37
אוכל להעיד בעדות אישית, את הצער הגדול שאפף את מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ל, למחרת הבחירות, כאשר התברר, שליאון לא נבחר. מרן זצ"ל התבטא במילים חריפות ביותר (טור)
עו"ד יצחק שינפלדמלחמת עולם מיותרת // עו"ד יצחק שינפלדיצחק שינפלד, עו"ד30
קל מאד לגרור את הציבור למלחמה אידאולוגית על כבודם של גדולי ישראל. זה קליט, מלהיב, ובעיקר 'נגד'! יחי הנגד. עוד מלחמת עולם מיותרת ופוגענית שאנחנו נגררים אליה (דעות)
עו"ד יעקב וינרוט ז"למורשת וינרוט - אין חרדים חדשים / טור דעהשלהבת חסדיאל51
מורשת ויינרוט מוכיחה: אין חרדים חדשים, יש חרדים עובדים, כמו תמיד • אשת התקשורת שלהבת חסידאל בטור מיוחד במלאות השבעה לפטירת עו"ד ר' יעקב וינרוט ז"ל (חרדים)
יהושע מנדלזוהי שעת מבחן! // יהושע מנדליהושע מנדל10
מסע הבחירות הכואב, המשסע והמיותר הזה - שבעיצומו אנו ניצבים כעת - מעורר בכולנו אמוציות ומוציא מכולנו אנרגיות כואבות. אך בל נשכח לרגע אחד, כי כולנו כאחד, מחנה אחד, מאמינים בהנהגת השי"ת (טור דעה)
חלק מהמועמדים בירושליםפתק לבן // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס20
היום הג'ינגלים והמסרים הם בקצב מועדונים מפוקפקים, אין בהם שום תקווה והבטחה. רגע, גם אני הולך להצביע ולא בפעם הראשונה, אני מחפש מסרים ברורים. טור אישי (חרדים)
עו"ד יעקב וינרוט ז"לאיש משפט והלכה // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד17
עו"ד וינרוט היה איש של עולמות רבים ומלאי תוכן, הוא שילב בין היותו תלמיד חכם לבין מרצה נערץ למשפטים וליטיגטור. מורשתו החשובה, ייחודיותו ועולם הערכים שלו ילוו אותנו (טור)
יוסי דייטשמתגעגעים // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס30
הימים הקרובים יגידו האם אנו חברה חרדית שמתאבדת מול המצלמות והכל בגלל כבוד ואז לכולם תהיה אכזבה גדולה, ולירושלים יבחר ראש עיר - חילוני למהדרין (מאמרים, דעות)
פינוי גופות הנספים, אמשקול דמי ילדינו זועקים // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס55
אסון השריפה בביתר עילית בו נספו שני ילדים קטנים, מביא את הרב ישראל גליס לזעוק בכאב - הדם של צביקה ואפרת לא הפקר! די, אל תערבבו אותנו במחלוקת אשר לא לנו (מאמרים)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook