כותב השורות'בית מדרש' גלובלי ענק // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן1
כל תעתועי הבחירות, כל הספינים והספקולציות, לא יחזיקו מעמד יותר מהזמן הקצר בו הם יהיו בתוקף... ולעומת זאת, הזמן שנצליח להקדיש לעצמינו – לנפשינו, בלימוד הדף היומי במשך יום יום, יצטרף ויהווה עבורנו נכס לכל החיים (מאמרים)
אילוסטרציה בלבדישיבות ל'מצוינים' והרס לכל האחרים? / דעהנתנאל לייפר48
האם נער צריך להתדרדר לרחוב ולחברה גרועה כדי שיותר לו לצאת ליותר טיולים במהלך השנה? האם עליו להתדרדר לחברה עם פשע ואלימות כדי שיותר לו לשחק כדורגל? (חנוך)
תנו קצת יותר יחס לצעירים / חיים גולדברגתנו קצת יותר יחס לצעירים / חיים גולדברגחיים גולדברג35
בעקבות האסון במסגרתו התגלתה גופת הבחור אביתר אזרזר ז"ל כשהוא עם סימני אלימות, כותב חיים גולדברג על התהליך שעוברים בחורים שנושרים ומסיים בקריאה להורים (טור דעה)
אילוסטרציהלמה הוצאתי גיטרה על קברו של סבי // זלמן שטובזלמן שטוב4
האמן והיוצר, זלמן שטוב עלה לקבר של סבו ושם נפלה לו ההארה: "מיהו אותו אדם הטמון לו בתוככי האדמה, רשום שחור על גבי לבן מתדהה, על האבן הגדולה המכסה אותו" (טור)
סיום הש"ס שלי // הרבנית ימימה מזרחיסיום הש"ס שלי // הרבנית ימימה מזרחיהרבנית ימימה מזרחי19
למה אני מדברת על סיום הש"ס, והלא רובנו לא מסיימות את הש״ס, את כל התלמוד הבבלי? אני רוצה להגיד לנשים מה זה מחולל, כשהאיש המסוים שלך סיים שבע שנים של לימוד (טור)
עו"ד יצחק שינפלדלהציל את הדמוקרטיה מעצמה // טור דעהעו"ד יצחק שינפלד3
פסיקה מוקדמת מקוממת או התערבות בכוחו של ׳העם׳ לבחור את מנהיגיו, ׳בהפוך על הפוך׳ יכולה להיות הקטר שיוביל את ניצחון הליכוד בראשות נתניהו ולהגבלת כוח ביהמ"ש (דעה)
כותב השורותנרות חנוכה והמרחב הציבורי // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
וכאן נשאלת השאלה, מאימתי היהדות מעמידה את עצמה במרחב הציבורי בצורה שכזו, להחצנה? והלא לכאורה זו סתירה ליסוד שקבעה התורה 'הצנע לכת עם אלוקיך'!? אתמהה! (טור)
אילוסטרציהליבי הוא כמו נר חנוכה // זלמן שטוב מתפייטזלמן שטוב4
האמן והיוצר זלמן שטוב, התיישב לכתוב שיר ופיוט על נר החנוכה שלו, "יש בו ניצחונות ויש בו הפסדים, רגע אחד ייאוש ורגע אחד שלווה", מסכם האמן את שירו (מוזיקה, חנוכה)
בהייטק החרדי כבר לא מחפשים את ה'רול מודל'בהייטק החרדי כבר לא מחפשים את ה'רול מודל'איציק קרומבי11
דו"ח 'המקפצה להייטק' שהוכן באגף הכלכלן הראשי באוצר מגלה שרק 0.3% מהעובדים בתעשיית ההייטק הם גברים חרדים ורק 0.4% הן נשים חרדיות • מדוע? / טור דעה (הייטק)
כותב השורותפתרון ל'חרדים חדשים': להכשיר את הרבניםבצלאל כהן61
אחרי יותר מ-16 שנים של מעורבות אישית בתהליכי שינוי העוברים על צעירים רבים בחברה החרדית, מצביע בצלאל כהן על הצורך החיוני כעת: הכשרה של רבנים מתאימים (טור דעה)
כותב השורותרק לא!?!? // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
השבוע החולף היה קדימון למערבולת הבחירות שנכפתה עלינו, וכעת המערבולת סוחפת את מפלגת השלטון. זה אומר "רק לא פלוני", וזה אומר "רק לא אלמוני". "שנאת חינם" (טור)
אורלי בן ארייש לשים את הרשות השופטת בסד הראוי להעו"ד יצחק שינפלד10
ההשתוללות המשפטית, אין לכך הגדרה אחרת לצערי, לצנינים בעיני כל בר-דעת, משפטן ופוליטיקאי. הבעיה, עקרון ה׳רק לא ביבי׳ דוחק כל מטרה. עו"ד יצחק שינפלד בטור דעה (בארץ)
ריבוי האסונות: מה ה' דורש ממך? / טור דעהריבוי האסונות: מה ה' דורש ממך? / טור דעהשלומי בלוך56
קשה להתעלם מהעובדה, שבתקופה האחרונה, כמעט במקביל לריבוי האסונות בעם ישראל - התרבו המחלוקות, הפילוגים, ההסתה והשנאה בקרב הקהילה החרדית (טור דעה)
הפגנה בשבת - היא חילול שבת בפרהסיאהפגנה בשבת - היא חילול שבת בפרהסיאהרב יואל בן-נון56
הרב יואל בן נון, מחשובי הרבנים בציונות הדתית, יוצא בקריאה למפגינים בבני ברק בשבת נגד חילולי השבת - להפסיק! "שום אדם לא התקרב לשמירת שבת בגלל ההפגנות הללו" (דעות)
הרב ישראל גליסבשולי החדשות // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס2
הרב ישראל גליס מציע למפלגות החרדיות - להציב בראש הרשימה את החדשים ולא הוותיקים. ויש לו גם הצעה לקראת אירועי סיומי הש"ס במסגרת 'הדף היומי', בארץ ובעולם (דעות)
גנץ ולפיד, בכירי 'כחול לבן'חרדים, אל תיפלו בפח של בני גנץ / טור דעההרב נחמיה היילברון13
הרב נחמיה היילברון ממש לא 'מתרגש' מהמנגינות הנעימות שמשמיע לאחרונה יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ ביחסו לציבור החרדי, בטוח שמניעיו פסולים ומזהיר מפני חרדים פתיים (טור)
חסידים וליטאיםי"ט כסלו: האומנם יד החסידים על העליונה?שלומי זייבלד52
סקירה היסטורית מהירה על שורשי המחלוקת בין המתנגדים ולחסידים, על 'צמצום', השגחה פרטית, היחס לפשוטי העם, התקשרות לצדיקים והחרמות: מי ניצח במבחן הזמן? (חסידים)
חסידים וליטאיםאולי השנה נחגוג 'ראש השנה' לשפיות / טורחנני ברייטקופף26
לציבור החסידי יש נטייה להראות לאחיהם הליטאים, 'דידן נצח' או 'יד החסידים על העליונה'. חנני ברייטקופף, ליטאי, מסביר למה אנחנו כבר מזמן לא נמצאים בחושך המחלוקת (טור דעה)
קהילה ללא מנהיג רוחני - תיגרר למקומות שלילייםקהילה ללא מנהיג רוחני - תיגרר למקומות שלילייםכיכר השבת20
בטור מרתק שנכתב על קהילות העובדים החרדים, מוסבר בצורה ריאלית, מדוע כל קהילה חייבת מנהיג רוחני - ולצידה קהילה של אברכים, כדי לקיים חיבור משמעותי עם הציבור המרכז, אחרת הם יגררו למקומות שליליים שמייסדיה לא שיערו (טור דעה)
הרב יצחק וייס ז"ללעבוד עם דמעות בעיניים // שלומי זייבלדשלומי זייבלד7
ואז זה קרה. אחד העובדים במשרד שאל רטורית: "מה היית עושה אם זה היה הבן שלך שנפטר בגיל חצי שנה?!". במהירות האור, עיני התמלאו דמעות. גיליתי שהרגש עדיין לא כבה (טור)
אילוסטרציהתרחמו על ילדיכם, והפסיקו להאמין בשטויותאב כאוב40
השמועות על כת אכזרית שפוגעת במאות ילדים, שלאחרונה עלו לכותרות, הציפו פאניקה אצל הורים רבים. אחד מהם, שילדו "נפגע", מגלה מה אמר לו על כך בעבר גדול הדור (טור)
בגצ ואכיפה בררנית, או ביבי // דוד רוזנטלבגצ ואכיפה בררנית, או ביבי // דוד רוזנטלדוד רוזנטל9
לפני שאתם הולכים לעשות הוראת קבע לקלפי, יש כאן דיון פנים מחנאי חשוב בימין – האם זה נכון שביבי יעמוד שוב בראש? האם מישהו אחר יכול להביא תוצאה טובה יותר? (דעה)
"כמה בכית על כל יהודי שמחלל את השבת""כמה בכית על כל יהודי שמחלל את השבת"רוחי מייט - שכטר14
"היית האיש הכי עסוק בעולם, אבל תמיד היה לך עבורנו את כל הזמן שבעולם". רוחי, בתו של הגאון הרב אריה שכטר זצ"ל, נפרדת ממנו בטור מרגש ומלא הודאה והערכה (דיין האמת, הספדים)
אם בשכם היה את עמית סגל הכל היה נמנעאם בשכם היה את עמית סגל הכל היה נמנעעמירן דביר12
מדוע עם ישראל נוצר מלכתחילה כ-12 שבטים? מדוע הפריד הקב"ה בין השבטים ולא חיבר אותם במדבר? המוזיקאי והיוצר עמירן דביר בטורו השבועי על פרשת השבוע ואקטואליה (טור)
כותב השורותקרקס תלת שנתי // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן3
בימים אלו של תחילת מערכת בחירות, הבה נראה בעין טובה, במבט של התורה הקדושה, של 'מעשה אבות סימן לבנים', כיצד אפשר לפעול עם כל הכוחות והעוצמה, את כל כלי הנשק לכוון דווקא למטרה של שלום (טור)
ח"כ משה גפניהמבוגר האחראי // יעקב מורגנבסריעקב מורגנבסר15
השעה 2:15, בקומת הוועדות בכנסת. ח"כ גפני מבין שהחוק לפיזור הכנסת תקוע בגלל ויכוחים שלא נגמרים, ניגש לחדר, מקשיב ואז שולף את הפתרון שהוציא את כולם מרוצים (דעות)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook