אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)הניה שוורץ משיבה לתוקפי החרדיםהניה שוורץ45
"הם רוצים פשוט לחיות. כדי שיוכלו ללמוד. כי בלי התורה הזאת לא נהיה. לא אני ולא אתן". עורכת "בתוך המשפחה" במאמר חובה לקריאה (דעות)
חרדי עובד. יש חיה כזו (צילום: פלאש 90)דעה: חילונים, מה אתם רוצים מנתניהו?ירח טוקר3
את מענק הבטחת ההכנסה לאברכים לא המציאו ראש הממשלה בנימין נתניהו או שר האוצר יובל שטייניץ. ירח טוקר בעקבות חוק האברכים (דעה)
באומנות כמו באומנותבאומנות כמו באומנותהרצל קוסאשוילי25
הרצל קוסאשוילי לא מבין למה אנחנו מעדיפים לשלם מחיר בינוני על אוכל בינוני ומטה. ביקור ב"ארט-מיט" מלמד שאפשר גם אחרת (אוכל)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)מקרקעין: אתם שאלתם, המומחה עונהעו"ד ישראל תעיזי7
עו"ד ישראל תעיזי משיב לשאלות גולשי "כיכר השבת" בדיני מקרקעין: פלישה לרכוש משותף, פינוי שוכר בעייתי ועוד. בואו לשאול (בית חרדי)
מישהו ראה אברך בסביבה?ישראל אהרון18
לא תאמינו במה עסוקה התקשורת מאז הבוקר: חיפוש אחר אברך, שיסביר להם מה זה "הבטחת הכנסה". הם נכשלו, וגם אנחנו. טור נוקב (חרדים)
(צילום: פלאש 90)פורום תקלההרב אבא טורצקי112
הם בנים ומורי דרך בעלי השכלה והשקפה מלאי שנאה נוטפת ויוקדת, בעלי לשון הרע שגורמים חילול שם שמים ברבים. מאמר מלב כואב (דעה)
פרשת וירא: מסירות הנפש של הרב לויןהגאון הרב זבדיה הכהן11
מעשה מופלא שארע עם הגאון הצדיק רבי אריה לוין בירושלים, לפני כשבעים שנה > איך התמודד עם שוטר בריטי עוין? והקשר לפרשה (ביהדות)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)לובשים פראק? תחששו מאיסור גאווהצ´ תמים46
סיפורו יוצא הדופן של נער הפלא רזיאל שריפי, שמבקש להיות רב חרף גילו הצעיר, הוא סממן ל"מחלת" בני התורה בדור הזה: הפראק (דעה)
בין שלמה בניזרי לאשתו של אהוד ברקעו"ד משה-יצחק אוסדיטשר19
אתמול דיברתי עם שלמה בניזרי והרגשתי בקולו כי הינו מעורער. הסיבה: העובדת הזרה של אשת אהוד ברק. איך אפשר לומר שכולם שווים? (דעה)
פרוש במהלך הכנס (צילום: דוד מורגן)כינוס ה'גדולים': הנצחון של פרוש?ישראל כהן24
סגן שר החינוך מ´ פרוש, חבר למשה גפני במהלך מבריק והצליח לאחד גדולי תורה וחסידות, יחד. זהו איום על מקומו של ליצמן? פרשנות (חרדים)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)לך לך: שמש בית-הכנסת שלא ידע קרואהגאון הרב זבדיה הכהן3
מפרשת לך לך אנו למדים כי הברכה מצויה בידיו של הקב"ה בלבד > מעשיה נאה על שמש בית כנסת שהפך לסוחר עצים, והקשר לפרשה (טור)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)דעה: כך הפכו בני ישיבות לשוחרי נייעסצ. תמים18
אימתי למען ה´, קמו בחורים באמצע לימודם כדי לענות לטלפון? רדיו, טלפונים ניידים וקווי נייעס. כולם חרדים. ואיך זה קשור לטלנסקי? (בכיכר)
כשפפנהיים לא הצליח להירדםשמואל חיים פפנהיים17
זה הטוק-שאו, זה הבאז, ההבזקים הארורים, זה היח"צן שלו, זה הלוביסט, האיסטרטג האוויל שלו. כנס התמ"ת, גרסת פפנהיים. טור אישי (דעה)
אפקט אולמרטנוחעם, בלוג הגניזה6
דודי זילברשלג הינו איש של אהוד אולמרט, שנוא נפשם, וככזה הוא יאכל אותה. עיתונות מקצועית? תרדו מזה, ומהר. הכל נגוע באינטרס מוצק (דעה)
תעלומת נח (אילוסטרציה: פלאש 90)תעלומת נח: למה דווקא צדיק בדורותיו?הגאון הרב זבדיה הכהן4
הרב זבדיה כהן מגיש הצצה מרתקת, בזווית ראייה ייחודית על פרשת השבוע. והפעם: התורה מדגישה את היות נח צדיק בדורותיו. למה? (כיכר)
זילברשלג. צילום: רפי קוץ, ויקיפדיהזילברשלג כותב ל'משפחה': "לא אכנע"דודי זילברשלג, עיתון משפחה16
דודי זילברשלג, שנחשד בגניבה של מאות-אלפי שקל´, בטור מרגש ל´משפחה´: "השבוע נחשפתי לסיכול אישי ממוקד". הטור המלא (בכיכר, עיתון)
דולרים (צילום: פלאש 90)הריבית עולה, הדולר יורדדניאל שבקס2
סביבת הריבית החדשה מעוררת שאלות רבות. מה לא כדאי לכם לעשות? ואיך תשפיע עליכם העלאת הריבית האחרונה? (כלכלה, חדשות)
מסע הלווית הרב מועלם (צילום: עוזי ברק)אוי, מי יתן לנו תמורתוהרב יעקב ששון7
הרב יעקב ששון מבכה, בטור מיוחד לכיכר השבת, את לכתו של הגר"י מועלם: היה דבוק באמונה בה' יתברך, כל מאוייו היו קודש לעבודת ה' (דיין אמת)
ראיון-חג: איומים מאירן - איתות משמיםהרב שלמה עמאר11
הראשון לציון רבי שלמה-משה עמאר העניק ראיון חג בלעדי ל"כיכר השבת" במסגרת הפרויקטים המיוחדים: עמנואל, איראן, רפורמים. צפו (כיכר)
הבעיה שהעיבה לי אצל פרושמנדי שוורץ13
יועץ סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש, רואה מקרוב את ההתמסרות, ומתרגז: 'מדוע אין דובר ללשכה'. עכשיו הוא חושף סיפורים (מסכמים, שנה בכיכר)
השקט מאחורי סערות תש"עיעקב איזק11
יועץ התקשורת של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, בחר בדרך משלו לסכם את השנה. הקשיבו לשקט שמאחורי סערות תש"ע (מסכמים שנה, בכיכר)
החייל האלמוניירח טוקר26
הרב משה גפני הוא החייל האלמוני של כולנו, איש השנה של כולנו. דוברו של יו"ר ועדת הכספים, ירח טוקר, בטור סיכום שנה מיוחד (מסכמים, בכיכר)
מה שהסתירה התקשורת החרדיתאבי מימרן21
אבי מימרן, מגיש המהדורה המרכזית בקול ברמה בטור סיכום אישי: כך העלימה התקשורת החרדית את הבעיה האמיתית. מיוחד (מסכמים, בכיכר)
"המשאלה שלי - שלא יקבלו ספרדיות"אלי ישי75
במסגרת פרויקט סיכום שנה של "כיכר השבת": ראיון מיוחד עם אלי ישי, שמתייחס לקשת רחבה של נושאים: עמנואל, ילדי הזרים, והגר"ע (כיכר)
הגר"ע יוסף (צילום: פלאש 90)הגר"ע יוסף מעולם לא היה שמאלניאיציק סודרי11
כשהגר"ע גרס ש"פיקוח נפש דוחה שטחים" - הוא עשה זאת מתוך נקודת מוצא יהודית ופטריוטית מובהקת. אלא שבינתיים הקלפים נטרפו (דעות)
השנה של ללום: "רציתי פשרה, הם לא"השנה של ללום: "רציתי פשרה, הם לא"כיכר השבת62
ללום מסכם את השנה החולפת במסגרת סדרת הפרויקטים לחג: "הרב יוסף הוא רב נדיר, איש אמת". על המאבק: "לקחתי כוחות ממנו" (כיכר)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

    כיכר facebook