אילוסטרציהליבי הוא כמו נר חנוכה // זלמן שטוב מתפייטזלמן שטוב4
האמן והיוצר זלמן שטוב, התיישב לכתוב שיר ופיוט על נר החנוכה שלו, "יש בו ניצחונות ויש בו הפסדים, רגע אחד ייאוש ורגע אחד שלווה", מסכם האמן את שירו (מוזיקה, חנוכה)
בהייטק החרדי כבר לא מחפשים את ה'רול מודל'בהייטק החרדי כבר לא מחפשים את ה'רול מודל'איציק קרומבי11
דו"ח 'המקפצה להייטק' שהוכן באגף הכלכלן הראשי באוצר מגלה שרק 0.3% מהעובדים בתעשיית ההייטק הם גברים חרדים ורק 0.4% הן נשים חרדיות • מדוע? / טור דעה (הייטק)
כותב השורותפתרון ל'חרדים חדשים': להכשיר את הרבניםבצלאל כהן61
אחרי יותר מ-16 שנים של מעורבות אישית בתהליכי שינוי העוברים על צעירים רבים בחברה החרדית, מצביע בצלאל כהן על הצורך החיוני כעת: הכשרה של רבנים מתאימים (טור דעה)
כותב השורותרק לא!?!? // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
השבוע החולף היה קדימון למערבולת הבחירות שנכפתה עלינו, וכעת המערבולת סוחפת את מפלגת השלטון. זה אומר "רק לא פלוני", וזה אומר "רק לא אלמוני". "שנאת חינם" (טור)
אורלי בן ארייש לשים את הרשות השופטת בסד הראוי להעו"ד יצחק שינפלד10
ההשתוללות המשפטית, אין לכך הגדרה אחרת לצערי, לצנינים בעיני כל בר-דעת, משפטן ופוליטיקאי. הבעיה, עקרון ה׳רק לא ביבי׳ דוחק כל מטרה. עו"ד יצחק שינפלד בטור דעה (בארץ)
ריבוי האסונות: מה ה' דורש ממך? / טור דעהריבוי האסונות: מה ה' דורש ממך? / טור דעהשלומי בלוך57
קשה להתעלם מהעובדה, שבתקופה האחרונה, כמעט במקביל לריבוי האסונות בעם ישראל - התרבו המחלוקות, הפילוגים, ההסתה והשנאה בקרב הקהילה החרדית (טור דעה)
הפגנה בשבת - היא חילול שבת בפרהסיאהפגנה בשבת - היא חילול שבת בפרהסיאהרב יואל בן-נון56
הרב יואל בן נון, מחשובי הרבנים בציונות הדתית, יוצא בקריאה למפגינים בבני ברק בשבת נגד חילולי השבת - להפסיק! "שום אדם לא התקרב לשמירת שבת בגלל ההפגנות הללו" (דעות)
הרב ישראל גליסבשולי החדשות // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס2
הרב ישראל גליס מציע למפלגות החרדיות - להציב בראש הרשימה את החדשים ולא הוותיקים. ויש לו גם הצעה לקראת אירועי סיומי הש"ס במסגרת 'הדף היומי', בארץ ובעולם (דעות)
גנץ ולפיד, בכירי 'כחול לבן'חרדים, אל תיפלו בפח של בני גנץ / טור דעההרב נחמיה היילברון13
הרב נחמיה היילברון ממש לא 'מתרגש' מהמנגינות הנעימות שמשמיע לאחרונה יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ ביחסו לציבור החרדי, בטוח שמניעיו פסולים ומזהיר מפני חרדים פתיים (טור)
חסידים וליטאיםי"ט כסלו: האומנם יד החסידים על העליונה?שלומי זייבלד52
סקירה היסטורית מהירה על שורשי המחלוקת בין המתנגדים ולחסידים, על 'צמצום', השגחה פרטית, היחס לפשוטי העם, התקשרות לצדיקים והחרמות: מי ניצח במבחן הזמן? (חסידים)
חסידים וליטאיםאולי השנה נחגוג 'ראש השנה' לשפיות / טורחנני ברייטקופף26
לציבור החסידי יש נטייה להראות לאחיהם הליטאים, 'דידן נצח' או 'יד החסידים על העליונה'. חנני ברייטקופף, ליטאי, מסביר למה אנחנו כבר מזמן לא נמצאים בחושך המחלוקת (טור דעה)
קהילה ללא מנהיג רוחני - תיגרר למקומות שלילייםקהילה ללא מנהיג רוחני - תיגרר למקומות שלילייםכיכר השבת20
בטור מרתק שנכתב על קהילות העובדים החרדים, מוסבר בצורה ריאלית, מדוע כל קהילה חייבת מנהיג רוחני - ולצידה קהילה של אברכים, כדי לקיים חיבור משמעותי עם הציבור המרכז, אחרת הם יגררו למקומות שליליים שמייסדיה לא שיערו (טור דעה)
הרב יצחק וייס ז"ללעבוד עם דמעות בעיניים // שלומי זייבלדשלומי זייבלד7
ואז זה קרה. אחד העובדים במשרד שאל רטורית: "מה היית עושה אם זה היה הבן שלך שנפטר בגיל חצי שנה?!". במהירות האור, עיני התמלאו דמעות. גיליתי שהרגש עדיין לא כבה (טור)
אילוסטרציהתרחמו על ילדיכם, והפסיקו להאמין בשטויותאב כאוב41
השמועות על כת אכזרית שפוגעת במאות ילדים, שלאחרונה עלו לכותרות, הציפו פאניקה אצל הורים רבים. אחד מהם, שילדו "נפגע", מגלה מה אמר לו על כך בעבר גדול הדור (טור)
בגצ ואכיפה בררנית, או ביבי // דוד רוזנטלבגצ ואכיפה בררנית, או ביבי // דוד רוזנטלדוד רוזנטל9
לפני שאתם הולכים לעשות הוראת קבע לקלפי, יש כאן דיון פנים מחנאי חשוב בימין – האם זה נכון שביבי יעמוד שוב בראש? האם מישהו אחר יכול להביא תוצאה טובה יותר? (דעה)
"כמה בכית על כל יהודי שמחלל את השבת""כמה בכית על כל יהודי שמחלל את השבת"רוחי מייט - שכטר14
"היית האיש הכי עסוק בעולם, אבל תמיד היה לך עבורנו את כל הזמן שבעולם". רוחי, בתו של הגאון הרב אריה שכטר זצ"ל, נפרדת ממנו בטור מרגש ומלא הודאה והערכה (דיין האמת, הספדים)
אם בשכם היה את עמית סגל הכל היה נמנעאם בשכם היה את עמית סגל הכל היה נמנעעמירן דביר12
מדוע עם ישראל נוצר מלכתחילה כ-12 שבטים? מדוע הפריד הקב"ה בין השבטים ולא חיבר אותם במדבר? המוזיקאי והיוצר עמירן דביר בטורו השבועי על פרשת השבוע ואקטואליה (טור)
כותב השורותקרקס תלת שנתי // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן3
בימים אלו של תחילת מערכת בחירות, הבה נראה בעין טובה, במבט של התורה הקדושה, של 'מעשה אבות סימן לבנים', כיצד אפשר לפעול עם כל הכוחות והעוצמה, את כל כלי הנשק לכוון דווקא למטרה של שלום (טור)
ח"כ משה גפניהמבוגר האחראי // יעקב מורגנבסריעקב מורגנבסר15
השעה 2:15, בקומת הוועדות בכנסת. ח"כ גפני מבין שהחוק לפיזור הכנסת תקוע בגלל ויכוחים שלא נגמרים, ניגש לחדר, מקשיב ואז שולף את הפתרון שהוציא את כולם מרוצים (דעות)
הגר"א שכטרזה היה ר' אריה המיוחד שלי // טור דומעמיכאל בן שמעון7
מיכאל היה ילד מאתגר, אף אחד כבר לא הסכים להאמין ב'תכשיט' וכבר התייאשו ממנו - ואז הגיע ר' אריה זצ"ל, הוא הצליח לחדור לתוך הלב שלו, עד לשינוי המיוחל • פרידה (טור)
אילוסטרציהאיך הציבור החרדי מתייחס לפגיעות // דעהנח קורמן12
למרות השינוי שעבר הציבור החרדי בשנים האחרונות לגבי הנושא של פגיעות קשות. עדיין, המצב בכי רע והציבור בכללותו חושב כי 'אור השמש מרפא'. טור דעה מרתק (דעה)
ראש הממשלה נתניהומדוע החרדים שותקים? // הרב יוסף הלויהרב יוסף הלוי111
כשמדובר בעבירות שוחד והפרות אמונים, עליהן מוזהרים ישראל בכמה לאווין, הציבור החרדי שותק. האם אין לנו, שומרי התורה, מה לומר בשאלה המוסרית של כהונת נתניהו? (דעות)
אביגדור ליברמןליברמן, מה אתה רוצה?! // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס8
אני מציע לנציגי הציבור שכביכול מייצגים אותנו, לא לנהל מלחמה נגד ליברמן, הוא לא לפיד. עדיף לעבוד בשטח ולהשקיע את כל המאמצים להביא מצביעים לקלפיות (דעות)
אל נא תאמרו - ידינו לא שפכו את הדם הזה!אל נא תאמרו - ידינו לא שפכו את הדם הזה!הרב רונן רוזנפלד41
אותן חיות הקודש שהתעללו בו בחייו והזניחוהו לאחר מכן, עשו זאת ביודעין רק כדי לספק את יצר השעשוע. מישהו היה מעוניין שיעוללו לאביו את מה שעשו למנוח זצ"ל? (טור דעה)
אילוסטרציההקשיבו לזעקת ילדה שעברה זוועות // דעהבתיה כהן45
בתיה, המייצגת ילדות שנפגעו, כועסת על התגובות ל'המקור': "המניפולציה הנוראית של שימוש בטקסי דת והערבוב בינם להתעללות, גורמת לחשוב שהכל בדיה. אל תתפתו" (טור דעה)
כותב השורותאם ירצה ה' // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
בתקופתנו, כאשר הסערות הסוערות אינן פוסחות עלינו, הן מבחינה כלכלית, ביטחונית ופוליטית, וכן כל אחד ואחד מאתינו בחייו הפרטיים, בנושא פרנסה, בריאות וכל נושא אחר. חובתנו לשים אל ליבנו את האמת הברורה הזו - הכל נגזר מלמעלה! (טור)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook