הרב יצחק..  BFV  bhr ci trmh  gur
אלי נכט. ארכיוןהכפייה על החרדים - טעות // אלי נכטאלי נכט8
עו"ד אלי נכט, חבר מועצת העיר אשדוד, מגדיר עצמו כמוביל המאבק בכפייה הדתית בעיר ועורר סערה כשהציב עץ אשוח במרכז העיר, אך מפתיע בעמדה נגד הכפייה החילונית (דעות)
הפרדה בכותל, אמשדרושה הסברה חרדית // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס14
אני הגעתי למסקנה שלא שונאים אותנו אלא מקנאים בנו, בציבור החרדי. יכול להיות שאני חוזר על עצמי, אבל כל זמן של יקום גוף הסברתי מטעם הציבור החרדי - לא נצליח (מאמרים)
בחירות של גימיקים ואנקדוטות - בלי רעיונותבחירות של גימיקים ואנקדוטות - בלי רעיונותדוד רוזנטל1
במערכת הבחירות הקודמת, או זו שמכונה בחירות 2019 מועד א', התקיים כאן שיח רעיוני ער, גם בנושא המדיני וגם בנושא הכלכלי. בבחירות האלה השיח הזה חסר והכל רדום (דעות)
סגן השר ליצמןמכתב לליצמן // הרב אבא טורצקיהרב אבא טורצקי28
אני פונה אליך, הרב יעקב ליצמן ואל עוזריך הנהדרים: אנא, אנא, זה פשוט לא אנחנו. אין לנו העם שום קשר עם אותם צמאי דם אשר מוכנים ברגע קט לחסל ולשרוף הכל (מאמרים)
כותב השורות"אהבת ישראל" איננה אהבת חינם // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן9
עדיף לעזור גם למי שלא מגיע לו בדיוק, עדיף לעזור גם למי שלא ראוי לעזרה, מאשר להקשיח עמדות ולא לעזור לאף אחד עד לבדיקה מדעית של כל מבקשי העזרה! (מאמרים)
לפיד. הבן ואביואותה האש - רק עם לפיד אחר // חיים ולדרהרב חיים ולדר19
הסופר החרדי המוערך, ששירו 'עד מתי' היה ללהיט מאז ימי ההסתה של טומי לפיד, בטור מיוחד ל'כיכר' בעקבות סרטון 'החרדים והכסף' שהפיץ לפיד הבן - ומסעיר את המדינה (דעה)
חסדיאל VS לפידכך השבתי ליאיר לפיד מנה אחת אפיים / טורשלהבת חסדיאל114
העיתונאית שלהבת חסדיאל, לא יכלה לעמוד מנגד כשראתה את סרטון ההסתה של בכיר 'כחול לבן' ח"כ יאיר לפיד, פרסמה נגדו פוסט פומבי - ונענתה על ידו בשורת הודעות אישיות (טור)
כך הקמפיין החברתי גידל עצי כסף // דעהכך הקמפיין החברתי גידל עצי כסף // דעהדוד רוזנטל43
מפלגת ש"ס רצה עם קמפיין חברתי בבחירות האלה "הכוח החברתי בממשלה" עם רשימת דרישות ענקית. הבעיה שכל החינם הזה עולה הרבה כסף, המון כסף שאנחנו נשלם (דעה)
כותב השורותאלה מסעי // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן3
נתבונן במהלך המסעות שלנו בחיים, נראה בהם את יד השם המכוונת אותנו אל היעד, כל אחד לפי הדרך שההשגחה העליונה הועידה לו באופן פרטי, אין מקרה בעולם (מאמרים)
בני גנץ"בני, בא תקשיב רגע" | מכתב אישי לבני גנץיהודה סולובייצ'יק44
אנחנו רוצים לדבר איתך, כי אתה נראה אדם רציני, וגם אנחנו אנשים רציניים. אז בבקשה בני, תיקח אותנו ברצינות. ולכן, בא נדבר רגע. יהודה סולובייצ'יק במכתב אישי לבני גנץ (פוליטיקה)
שבע שנים להסתלקות / על מנהיגות 'נקיה'שבע שנים להסתלקות / על מנהיגות 'נקיה'שלמה קוק12
פניו של פוסק הדור האדימו. הוא התחלחל מעצם הרעיון. הוא לא היה מסוגל לגעת בצ'ק / שורות של געגוע למנהיגות 'נקיה' שחסרונה הולך ומחמיר / שלמה קוק, עורך 'בקהילה' (חרדים)
ניצנים של משילות // דוד רוזנטלניצנים של משילות // דוד רוזנטלדוד רוזנטל
כתבי השמאל סערו, געשו ורעשו על תעוזתו של שר בממשלה זמנית לנקוט בצעד שיחזק את השפעתו על המשרד. הספקולציות על הסיבה לצעד זה נפוצו, ואף אחד לא אמר את האמת הפשוטה – זה צעד לא רק לגיטימי, אלא פשוט מתבקש ודמוקרטי (דעה)
כותב השורותאוקראינה מתעוררת לחיים // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
הדבר הראשון עמו נפגשנו בקייב, היא כמובן קבלת הפנים הקרירה והמאיימת בכניסה לאוקראינה. אבל יש גם קרן אור באפילה האוקראינית, שהפכה לאבוקה ולמדורה ענקית (דעות)
אילוסטרציהיותר אוטיסטים, פחות קצבאות מהביטוח הלאומיעו"ד שרונה תגר
למרות גידול במספר הילדים המאובחנים כאוטיסטים, לא כולם מצליחים לקבל קצבה מהביטוח הלאומי. הסיבה: בשנים האחרונות הוחמרו הקריטריונים לקביעת זכאות (משפט)
רון קוביכשסבא של רון קובי ביכה על חילולי שבת // אבי ניזריאבי ניזרי18
"נדהמתי לראות את גודל חילולי החג שם על ידי אנשים הבאים מתוך רצון טוב", במילים אלו בחר ר' מכלוף קובי ז"ל, מטבריה, הסבא של רון קובי, להתריע מפני חילולי שבת צפויים (דעות)
מסיבת גירושין // הרב בן ציון נורדמןמסיבת גירושין // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן9
השבוע הוזמנתי למסיבת מרגשת ובלתי שגרתית בעליל בקיסריה: מסיבת הודיה על קבלת גט כריתות. תגידו שהאישה השתגעה, שמא יצאה מדעתה? טעות בידכם (הטור השבועי)
האופנוע המיותםמסע האופנוע שלי - אל השירה // זלמן שטובזלמן שטוב8
בפעם הרביעית שהאופנוע שלו נתקע למרות ההבטחות ו"האחריות" של המכונאי. הזמר והיוצר זלמן שטוב, שנתקע ב'חור חשוך' הצליח להוציא את המיטב יחד עם אלפי כוכבים והחתול שלצידו (טור)
פג תוקפו של הסטטוס קוו / דוד רוזנטלפג תוקפו של הסטטוס קוו / דוד רוזנטלדוד רוזנטל27
אם נצליח לכפות על החילונים לשמור שבת, לא יקח הרבה זמן וגם הם יאמצו את המאבק על זכותם לכפות על החרדים את תפיסת עולמם, ואז נצטרך להיאבק על חינוך חרדי (טור דעה)
אילוסטרציההפצע הכואב שלא יגליד / טור אימהי מטלטלזהבה ב.19
זהבה ב. מתעוררת בלילות מפוחדת ולא רגועה, כשהיא נזכרת בהתעללות הקשה שחוותה ילדתה הקטנה - מהגננת. היא מנסה להבין למה הייתה תמימה, ויש לה גם מסר חשוב (טור)
כותב השורותהפוך על הפוך // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן1
הסיבות הטכניות ככל שיהיו, אינם באמת קובעים לנו את החיים, לפעמים אדם חושב כי זו היא דווקא דרך ההצלחה, ולפתע מתברר לו כי ההיפך הוא הנכון. ולפעמים דווקא להיפך (חרדים)
פרופיילינג לחרדים / חיים גולדברג בטור זועםפרופיילינג לחרדים / חיים גולדברג בטור זועםחיים גולדברג25
צלם 'כיכר השבת' שחשף את התיעוד ממעצרו האלים של מרדכי קרויזר, שהואשם על ידי המשטרה בתקיפת שוטר זועם: כמה פעמים זה קרה עד היום, אבל לצערינו לא צילמו (דעה)
כך המשטרה תצא מה'ברוך' - בו היא נמצאתכך המשטרה תצא מה'ברוך' - בו היא נמצאתאבי רבינא16
אתם שם במשטרת ישראל, טובי המוחות שיושבים - כך לפחות אנחנו מקווים - ומנסים למצוא את שביל הזהב ליציאה משרשרת המשברים האחרונים: לאבי רבינא יש עצה בשבילכם
יהודים אתיופיים. למצולמים אין קשר לנאמר בידיעההאם הממסד בישראל הוא גזעני? // דוד רוזנטלדוד רוזנטל6
הציפיה שעולים מאתיופיה ישתלבו בחברה הישראלית על כל רבדיה, היא פשוט נעדרת כל אחיזה במציאות. אתיופיה זו מדינה שנמצאת מאות שנים אחורה מבחינה כלכלית. רוב העולים משם לא ראו ציויליזציה בכלל (טור)
כותב השורותסבלנות וסובלנות // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
חז"ל הקדושים טבעו את האימרה הידועה "בא לכלל כעס – בא לכלל טעות", קרי, גם אדם גדול, כאשר לפי דרגתו בא לכלל כעס, הוא עלול לטעות (הטור השבועי)
אילוסטרציהאחיי האתיופים, איבדתם אותי // מוריה וגשלמוריה וגשל32
מוריה וגשל, מצאה את עצמה מפוחדת מאוד בימים האחרונים בעקבות ההפגנות של מי שהיא ראתה כמושא הערצה - האתיופים • ומסבירה למה הם איבדו את הלגיטימציה (חדשות)
צופים במעצרו של מפגין אתיופי, אמשהמצעד של הצבועים; גזענות מפריעה לכם?הרב נחמיה היילברון51
לאן קולכם התפוגג כשילד מעדה 'לא-נכונה' הידפק על דלתות החיידר וסורב; כשבת השכן לא הצליחה להשתחל לסמינר הנחשק - וכשאברך משי "מסוג ב'" נעלם מה'כולל' • טור זועם

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook