turi jzi  אברהם חיים..  אברהם פריד  איציק ברנר
עו"ד יעקב וינרוט ז"למורשת וינרוט - אין חרדים חדשים / טור דעהשלהבת חסדיאל51
מורשת ויינרוט מוכיחה: אין חרדים חדשים, יש חרדים עובדים, כמו תמיד • אשת התקשורת שלהבת חסידאל בטור מיוחד במלאות השבעה לפטירת עו"ד ר' יעקב וינרוט ז"ל (חרדים)
יהושע מנדלזוהי שעת מבחן! // יהושע מנדליהושע מנדל10
מסע הבחירות הכואב, המשסע והמיותר הזה - שבעיצומו אנו ניצבים כעת - מעורר בכולנו אמוציות ומוציא מכולנו אנרגיות כואבות. אך בל נשכח לרגע אחד, כי כולנו כאחד, מחנה אחד, מאמינים בהנהגת השי"ת (טור דעה)
חלק מהמועמדים בירושליםפתק לבן // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס20
היום הג'ינגלים והמסרים הם בקצב מועדונים מפוקפקים, אין בהם שום תקווה והבטחה. רגע, גם אני הולך להצביע ולא בפעם הראשונה, אני מחפש מסרים ברורים. טור אישי (חרדים)
עו"ד יעקב וינרוט ז"לאיש משפט והלכה // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד17
עו"ד וינרוט היה איש של עולמות רבים ומלאי תוכן, הוא שילב בין היותו תלמיד חכם לבין מרצה נערץ למשפטים וליטיגטור. מורשתו החשובה, ייחודיותו ועולם הערכים שלו ילוו אותנו (טור)
יוסי דייטשמתגעגעים // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס30
הימים הקרובים יגידו האם אנו חברה חרדית שמתאבדת מול המצלמות והכל בגלל כבוד ואז לכולם תהיה אכזבה גדולה, ולירושלים יבחר ראש עיר - חילוני למהדרין (מאמרים, דעות)
פינוי גופות הנספים, אמשקול דמי ילדינו זועקים // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס55
אסון השריפה בביתר עילית בו נספו שני ילדים קטנים, מביא את הרב ישראל גליס לזעוק בכאב - הדם של צביקה ואפרת לא הפקר! די, אל תערבבו אותנו במחלוקת אשר לא לנו (מאמרים)
עו"ד שרונה תגר.ההכרח בביקורת שיפוטית על הוועדות הרפואיותעו"ד שרונה תגר1
שתי החלטות חשובות שנקבעו בפס"ד שקיבלתי אתמול באחד התיקים שבטיפולי חושפות את הבעייתיות שבביקורת המוגבלת הזו ועם זאת מלמדים על ההכרח שבביקורת שיפוטית כאשר החלטת הוועדה חורגת מגבולות ההיגיון והסבירות (חוק ומשפט)
אבן הזיכרוןהזוג, הנשמה והשנאה // נח טוניקנח טוניק8
הזוג שמלמל פרקי תהילים מול גלעד זיכרון ללוחמי ירושלים מול קבוצת שיכורים הוללים שהסמיקה ונעלמה לעומת המתסיסן שזעק "שאבעס" וביטוי גס והגביר את השנאה (טור אישי)
ירושלים, בלילהפוטנציאל או ניסיון // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס12
הבחירות האלו בציבור החרדי הפעם עומדות בפני החלטה האם ללכת עיוורים אחרי הסכמים עלובים שחתמו ביניהם העסקנים על גבו של הציבור שמחפש משהו אחר... (מאמרים)
אילוסטרציהחוששים משינוי? "בַּסֻּכֹּת תֵּשְׁבוּ" // מאמריהושע בוקסבוים1
בכל שלב בחיים עובר האדם שינויים, אז למה בכל זאת אנשים חוששים משינוי? יש לזכור כי החשש הוא טבעי והפחד - נובע מאי וודאות והגיוני. מה יעשה האדם ולא יחשוש? (טור מיוחד)
בחירות - היתרון הופך לחיסרון!בחירות - היתרון הופך לחיסרון!עו"ד עומר ינקלביץ4
בחירות הן חגיגה דמוקרטית, שיטת הממשל שהפכה את העולם לטוב יותר ואת האזרחים לנחשקים לפתע בעיני השלטון. ובכל זאת מסתבר, אין טוב בלי רע * כשהבחירות עצמן הופכות למלחמת איש באחיו (דעות)
הרב אברהם בורודיאנסקילמה נוטשים את החרדיות? // טור דעה נוקבהרב אברהם בורודיאנסקי141
למה תלמידים כה רבים עוזבים את הישיבות, למה משפחות רבות עושות שינוי מסלול? התשובה פשוטה, חשקה נפשם בדרך קצת שונה, אך עדיין רצונם עז להיות שומרי תו"צ (דעה)
סערה בלב ים. אילוסטרציהילד קטן, יונה הנביא ודג גדול • הקשיבו לקול הפנימינח טוניק2
"אל תפחדו, זה רק סיפור. דג לא יכול לבלוע בני אדם בלי שהם ימותו" אושי אמר את זה בתמימות וכולם צחקו, אבל בי זה עורר צורך עמוק להביט אל כל התהיות המודחקות בעיניים (טור)
התורה של "החברים של יאיר" // עמירן דבירהתורה של "החברים של יאיר" // עמירן דבירעמירן דביר4
הזמר והיוצר עמירן דביר בטור מרגש על חברות אמת שחוצה מחיצות וגבולות, חשיבות התורה וכתיבתה מדור לדור, וציוויו האחרון של משה רבינו רגע לפני פטירתו מהעולם (טור דעה)
ד"ר סובול והחזן הרב חיים אדלר"כי גדול מרדכי!": החזן הראשי נפרד מסובולחיים אדלר14
בטור אישי רווי בכאב ובגעגוע, נפרד החזן חיים אדלר מידידו אמן המוזיקה היהודית ד"ר מרדכי סובול, שהלך לעולמו לאחר שהתמוטט. "לא מוצא את הצלילים שיוכלו לתאר כאב" (טור)
הפגנה בירושלים. אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהלגנוז את ה"כפייה" // הרב דב פוברסקיהרב דב פוברסקי17
חיילות משגיחות כשרות בצה"ל? זה לא הנושא. כל מי שקורא תיגר כנגד המוסכמות וההבנות של החיים יחד בין דתיים, חרדים וחילונים – הרי זה משובח | טור דעה (חדשות, חרדים)
אילוסטרציהשנת שלום ומחלוקת // חיים אילוזחיים אילוז3
שנת תשע"ח נפתחה בבשורת 'השלום הספרדי', אך מסתיימת לה במחלוקת פנימית עזה. הלוואי ומי שצריך יתעשת וכמה שיותר מהר, ולו כדי להציל את מה שעדיין ניתן, וניתן (מאמרים)
איך להתמודד עם הימים הנורא(י)ים? // טוראיך להתמודד עם הימים הנורא(י)ים? // טוריהושע בוקסבוים4
אני במתח! אני לא אוהב את הימים הללו; אני לא אוהב את התקופה של אלול. ראש השנה ויום-כיפור; לא מעט בני תורה חווים את אלול והימים הנוראים - כימים נוראיים, למה? (מיוחד)
היכל ישיבת פוניבז'המהומות המדליקות מפוניבז' // יהודה סולובייצ'יקיהודה סולובייצ'יק51
מה כל כך מרתק באלימות של פוניבז'? כתלמיד הישיבה, יהודה סולובייצ'יק, עושה סדר בנבכי המחלוקת ומשוכנע כי כיום מדובר במלחמה פגת תוקף ומציע פתרון להפחתת הדרמה (טור)
לצד האלימות, השטייגען ממשיךאשרינו שכך נראית האלימות שלנו // דעההרב רונן רוזנפלד153
הביטו על רוב הכוס המלאה: בלי דקירות, וכשקול התורה שב לבקוע מהיכל ישיבת פוניבז' בתום הקרבות - זו לא אלימות מהסוג שמצדיקה את צקצוקי הלשון • הרב רוזנפלד גאה (טור)
אילוסטרציהבקרוב, בבית הכנסת: ערב עם גבינות, יין וסליחותהרב נחמיה היילברון87
מי יגול עפר מעיניך מרן החת"ם סופר, שזיהית את ניצני תנועת הרפורמים בהכנסת עוגב אל בית הכנסת ויצאת למאבק היסטורי • ימי הדין תשע"ט, קבלו את הרפורמים החדשים (טור)
אילוסטרציהככה לא מבקשים סליחה // הרב רונן רוזנפלדהרב רונן רוזנפלד47
ככה לא מבקשים סליחה; ככה לא מתחרטים על העוונות של השנה החולפת; ככה לא חוזרים בתשובה מהחטאים שצברנו. הרב רונן רוזנפלד בטור זועם על הסליחות החדשות (מאמרים)
אילוסטרציהמטלטל • מכתב מבחור בשיעור א' אל הוריויהושע בוקסבוים43
אך זאת אבקש מכם אבא ואמא הורי הדואגים: שימו לב אלי. הקשיבו לי גם בין המילים. תוודאו שטוב לי למרות שאני מספר לכם שטוב לי • מכתב מרגש מבחור בשיעור א' להוריו (חרדים)
אילוסטרציהבין ביקורת לגיטימית ברשת ל"לשון הרע"יוסף ויצמן, עו"ד5
האם פוסט בפייסבוק - אשר זוכה ל"שיתופים", "לייקים" ו"תגובות", מקים עילה להגשת תביעה בגין לשון הרע? היכן עובר הגבול שבין לשון הרע וחופש הביטוי? • מיוחד (משפט)
למה להחליף, למה? // הרב ישראל גליסלמה להחליף, למה? // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס27
אולי מישהו יקום ויסביר למה צריכים להחליף את ראשי העיר הקיימים? מה רע הם עשו, או מה הם לא עשו? צריך לעצור את זה ולהודיע שיהיה מרד פנימי ולא יעזור להם "קול קורא" (דעה)
כותב השורותסניגוריה לחודש אלול // אברהם רוזנשטייןאברהם רוזנשטיין5
לאחר שתי מערכות בחירות בהם המועמד בו תמך הפסיד, מותר לגפני לפקפק ביכולתו של אדם חרדי לזכות בתפקיד החשוב והמאתגר של ראש עיריית ירושלים • טור אישי (חרדים)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook