הירידה במתגייסים החרדים: כרטיס צהוב למדינההירידה במתגייסים החרדים: כרטיס צהוב למדינהאלעד צדיקוב22
אלעד צדיקוב, קצין לוחם בשייטת 13 במיל', מסביר בטור דעה מדוע חלה ירידה באחוז המתגייסים החרדים לצה"ל, ומה השאלה האמיתית שמדינת ישראל צריכה לשאול (טור דעה)
בית המשפט העליוןמותר וחשוב לבקר את אוכפי החוק ומערכת המשפטדוד רוזנטל7
מותר במדינה דמוקרטית לבקר את הכל, בכל עת ובכל זמן. הנחת היסוד היא שכולם בני אדם - שופטים, שוטרים, פרקליטים, פוליטיקאים ומוסכניקים ובני אדם מועדים (דעה)
איווט ליברמןמי לא משלם מסים; אני או הרוסים? / ישי כהןישי כהן61
לאחר חודשים ארוכים של הסתה שקרית והאשמות מופרכות וחסרות בסיס נגד הציבור החרדי, קיבל איווט ליברמן תשובה הולמת: אתם אלו שלא עובדים, לא משלמים מיסים (טור דעה)
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדשהלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדשעו"ד גדליהו בן שמעון6
הלכת דרעי ופנחסי מעוותת ונולדה בחטא והתאימה את עצמה לימי הרדיפה נגד אריה דרעי ותנועת ש"ס המזרחית. עו"ד גדליהו בן שמעון בטור דעה על מצבו של נתניהו (משפט)
אהרון ברק וחיים ולדרחיים ולדר כותב לנשיא בדימוס אהרון ברקחיים ולדר194
ניסיון לפגוע בציפור הנפש של מיליון וחצי אנשים שלא רואים טעם לחייהם, בלי לימוד התורה, קיום המצוות וחינוך הילדים, יוביל לסיום שלטון הפרקליטות גם אם יהיה חורבן הארץ (דעות)
אילוסטרציהכן, אנחנו מסיתים // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס19
אף אחד לא מדבר על החשש שמישהו יעשה מעשה נגד יהודי חרדי, עקב ההסתה של ליברמן, לפיד ואנשי התקשורת. לא צריך לחשוש, זה כבר כאן. ההסתה עובדת שעות נוספות (טור)
כותב השורותה'פרשיות' של השבוע... // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
תגידו, לא הגזמנו? או אולי פשוט השתגענו לגמרי? סיעת שילוב משלימה גוררת את שר החינוך וכל צמרת משרד החינוך לתגובה מתלהמת, בו בזמן ילד בן שנתיים במעון נחנק למוות, ולא שמענו לא את שר החינוך ולא את רשויות הרווחה נזעקים (הטור השבועי)
תושבי הר נוף: תתרגלו לשם 'נאות יוסף'תושבי הר נוף: תתרגלו לשם 'נאות יוסף'הרב דב פוברסקי34
כל השיח בנושא פוגע בשמו ובכבודו של מרן, מבלי שאף אחד חושב ומתכוון לכך. נאספו אלפי חתימות של תושבים האוהבים ומכבדים את הרב, ומתנגדים לשינוי שם השכונה (טור דעה)
הכניסה לביתו של המנוח זצ"להר"מ שנפטר בדרך לישיבה // חיים גולדברגחיים גולדברג2
בעת שעשה את דרכו לישיבה, כמו כל יום ב-40 השנים האחרונות, התמוטט הגאון רבי צבי לפקוביץ זצ"ל, וכעבור כחצי השעה בלבד - נפטר והותיר מאות תלמידים אבלים (דיין האמת)
סגן השר - עדיין - ליצמןמינוי ליצמן: די! אנחנו לא עדר כבשים // דעהחנני ברייטקופף49
ה'שדרוג' המחודש של ליצמן לתפקיד שר הבריאות, מקומם ומפתיע: הוא עדיין חושב שאפשר לסובב בקלות את המצביעים, תוך היתלות בגדולי ישראל המנחים את דרכנו (טור)
אסור לתת להם לנצח // יהודה סולובייצ'יקאסור לתת להם לנצח // יהודה סולובייצ'יקיהודה סולובייצ'יק31
למה שלא נקריב את כסא נתניהו, נחבור ל'כחול לבן' ונקבל בתמורה את 'חוק הגיוס'? יהודה סולובייצ'יק שואל, משיב ומסביר למה יצא לרחובות להפגין? "למנוע מהם לנצח" (דעות)
רבה של מולדובה נגד בוגר הקהילה, ליברמןרבה של מולדובה נגד בוגר הקהילה, ליברמןהרב פנחס זלצמן4
הקהילה בקישינב, שמתייחסת בהערכה לאביגדור ליברמן ורואה בו את אחד מבניה המוצלחים מתקשה לקבל את דבריו הבוטים על "החרדים הסחטנים" /// הרב פנחס זלצמן (דעות)
מדוע לציבור אין אמון במערכת המשפט?מדוע לציבור אין אמון במערכת המשפט?דוד רוזנטל9
כאשר גופים מושחתים עם רזומה ידוע ומפורסם של מעשי פשע וטיוחם, ועם פוליטיזציה עמוקה, מפלילים רק אדם מסוים בגלל דעה פוליטית, מתבקש שהציבור לא מאמין (טור דעה)
ארץ רחוקה קרובה // מסע מיוחד לאתיופיהארץ רחוקה קרובה // מסע מיוחד לאתיופיההרב מנחם בומבך20
הם לא ידעו על התנאים ולא שמעו על האמוראים אך האמינו בכל נפשם ומאודם שהם לפיד האש, שריד היחיד והאחרון שנותר, כדי לשמר את להבת תורת ומסורת ישראל (טור דעה)
הפתרונות הזמניים למשבר מחסור החמאההפתרונות הזמניים למשבר מחסור החמאהדוד רוזנטל1
משבר מחסור החמאה הוא הזדמנות מצוינת ללמוד על תוצאות התערבות הממשלה בשווקים. הכוונה הטובה, נגמרת בתוצאה גרועה לכולם – פשוט אין חמאה בישראל (טור דעה)
בנימין נתניהותפנימו: עידן נתניהו לקראת סיום // ישי כהןישי כהן54
מרן לא היסס ללכת לממשלותיהם של רבין, פרס וברק - כשצרכי הדת עמדו לנגד עיניו. ייתכן, כי עם ירידתו הצפויה של נתניהו מהבמה הפוליטית, הגיע הזמן ללמוד מדרכיו (טור דעה)
מות שרה או חיי שרה?! // הרב בן ציון נורדמןמות שרה או חיי שרה?! // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
השאלה הנשאלת היא מדוע הפרשה פותחת ב'חיי שרה' – ומכאן גם שמה של הפרשה – פרשת חיי שרה, והרי הכתוב בא לתאר את מאורע פטירתה, ולא את סיפור חייה? (הטור השבועי)
לא לשחק לידיים של ליברמן  // יצחק שינפלדלא לשחק לידיים של ליברמן // יצחק שינפלדעו"ד יצחק שינפלד5
איווט ליברמן מחכה ל׳חרם דרבותינו יעקב ומשה׳. זו משאת נפשו וחלומו. לו היה יכול, היה מתפלל על כך חמש פעמים ביום, כמו מוסלמי אדוק. עו"ד שינפלד בטור דעה פוליטי (דעה)
איווט, היום בכנסתאיווט, אני מעדיף את אחמד טיבי // ישי כהןישי כהן17
במשך דקות ארוכות ליברמן נעמד מול המצלמות והסית בצורה הכי בוטה. ח"כ אחמד טיבי, הפוליטיקאי שברוב ככל הנושאים אינני מסכים איתו, עדיף עלי מאשר איווט ליברמן (פרשנות)
נתניהו והנציגים החרדים, אמשמי שמכם להתפשר? // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס56
שאלתם לפני שנתתם אישור לראש הממשלה שתחשבו על פשרות? בשם מי אתם מדברים? חוסר האמונה חדר לתוכנו, יום ולילה מחדירים לתת מודע שלנו "נתניהו", "נתניהו" (טור אישי)
פלונטר אישי. איווט ליברמןאיווט בפלונטר, החרדים פסימיים // ישי כהןישי כהן4
ליברמן ייאלץ להכריע בין שנאתו לחרדים - אותה העצים במערכת הבחירות, לבין שנאתו לערבים - שטיפח במשך שנים. החרדים, טרם קיבלו 'הצעה', אך מתקשים להאמין לו (פרשנות)
עמירן דביר חושף את כל סודות המקצועעמירן דביר חושף את כל סודות המקצועעמירן דביר17
הזמר היוצר ואיש החתונות כבר 25 שנה, עמירן דביר, בטור מיוחד לגולשי 'כיכר השבת', בו הוא מגלה את הסוד המקצועי כיצד הוא מצליח להיות רלוונטי כל כך הרבה שנים (טור אישי)
המשכיל בעת ההיא יידום //  יצחק שינפלדהמשכיל בעת ההיא יידום // יצחק שינפלדעו"ד יצחק שינפלד1
החרדים הזדהו פוליטית חד צדדית, לעת שכזו, ׳מילה בסלע שתיקה בשניים׳. לעתיד, החרדים חייבים לחזור למשבצת האמצע. כשגוש המרכז הקלאסי, יתנער מזוללי-חרדים לתיאבון, החרדים יוכלו לחבור אליו (דעה)
היום בו הר המנוחות ניעור לחיים / טור אישיהיום בו הר המנוחות ניעור לחיים / טור אישיזלמן שטוב6
פעם בשנה החיים יוצאים ממקום מחבואם, ובאותה השעה בדיוק, גם המתים יוצאים מתוך קבריהם במין הרמוניה מופלאה, כמעט בלתי אפשרית. זלמן שטוב על קבר ר' שלמה (דעות)
כותב השורותכשעכבר פוגש חור // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
"לאו עכברא גנב, חורא גנב". כלומר, אין להטיל את האשמה על העכבר שגנב את התבואה, כי האשמה מוטלת על כך שהיה שם חור... החור 'הזמין' את הגנב, 'פירצה קוראת לגנב', כי עכבר כמו עכבר, היכן שיש חור – הוא נכנס... (טור)
עו"ד אלי נכטהעם או הפוליטיקאים // עו"ד אלי נכטאלי נכט3
אי היכולת של הפוליטיקאים שלנו להוות דוגמה אישית ניכרים מזמן, אבל התככים והמזימות, הנאומים שהם כסות לריקנות וגחמותיהם עברו את גבול הטעם הטוב (דעות)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook