druchhx  tkss mhyrhi  www.hellgo..  www.kyoook..
האתיופים הזיקו לעצמם / הרב שלמה בניזריהאתיופים הזיקו לעצמם / הרב שלמה בניזרישלמה בניזרי57
לאחר המהומות של יוצאי אתיופיה ותגובתו הרפה של ראש הממשלה, השר לשעבר שלמה בניזרי כותב בטור מיוחד ל'כיכר' על אי האחידות והנזק שעשו האתיופים - לעצמם (דעות, טור)
מחאת האתיופים, היום.בחור נהרג וכולם מתלוננים על הפקק // דעהאריאל ליבא119
אריאל ליבא, נאלץ "לבלות" כשלוש שעות בפקקים בדרך לביתו בעקבות 'מחאת האתיופים'. במקום לכעוס, נפל לו האסימון למה הוא בעד ההפגנה, ולמה דווקא הוא מזדהה איתם (דעה)
אילוסטרציה, מפגין בהפגנת האתיופים.האתיופית החרדית: אבא, למה עליתם לפה?זמט טסמה129
זמט טסמה, המגיעה מבית חרדי - אתיופי כותבת ל'כיכר' השבת על תחושתיה בעקבות הרג הבחור האתיופי, ומסבירה כי היום, לראשונה, שאלה את אביה: "למה עליתם לארץ ישראל" (ארץ)
אהוד ברקזימבבואה כבר כאן // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס16
גנרל זקן ונכשל קם מרבצו והחליט ש'רק לא נתניהו', לא משנה מה, רק לא הוא. הוא לא היה פה לפני כמה חודשים כשאף אחד לא רצה אותו. זימבבואה כבר כאן, הגנרלים מחליפים את השלטון (דעות)
יש להיזהר מהישגים פוליטיים גדולים / דעהיש להיזהר מהישגים פוליטיים גדולים / דעהדוד רוזנטל27
צריך להבין שיש גבול לכל הישג פוליטי. אי אפשר להצליח יותר מידי. ובמיוחד צריך להצטמצם לאידיאלים החרדיים, ואין בכוחנו לשלם מחיר עבור תפיסות עולם של הציונות הדתית (טור דעה)
כותב השורותאתגר החיים שלנו // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן1
כל אתגר המוצב לפתחו של אדם, הוא שליחות שרק הוא יכול לבצע ולעשות. כשהאדם יודע כי זו שליחותו הוא לא מחפש אשמים ולא מחפש מקומות אחרים (הטור השבועי)
הרב ארז משה דורוןמכתב גלוי ליובל דיין / הרב ארז משה דורוןהרב ארז משה דורון103
מי ביקש ממך אמונה עיוורת? מי לימד אותך יהדות? בא לך לעשות מה שליבך חפץ? לך על זה, אבל בלי לחפש אשמים ולהתמסכן, בלי להתחפש לקדוש מעונה שהתפכח (טור דעה)
אילוסטרציהאיך מדברים עם חילונים? // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס7
אנחנו צריכים להקדים רפואה למכה ולא לחכות לרגע שחבר כנסת קופץ ומשמיע משהו נגד היהדות מיד רצים לשמוע את הפנינים של חברי הכנסת או עסקנים כאלו ואחרים (מאמרים)
הרב בן ציון נורדמןמובילי המהפכה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
אנחנו עומדים שוב בעידן בחירות שנכפו עלינו. לאיש אין חשק וסיבולת לצאת עתה למסע נוסף מלא הכפשות וספינים. אלו הזורעים בנו הפחדות ואיומים, הם לא המנהיגים האמיתיים (טור)
הרב נתן קמינצקיהת"ח שלא הרכין ראש גם כששרפו את ספרוהרב נחמיה היילברון53
זכיתי להכיר מקרוב את הרב נתן קמינצקי, שספרו 'עשייתו של גדול' עורר נגדו חרם ויצר סערה אדירה גם בתוך משפחתו - הכל, לטענתו, משום שחשף כיצד באמת נהפכים ל'גדול' (טור)
ליברמןאיווט את המציאות // שלום גורביץשלום גורביץ16
איווט, אותם אברכים שאתה מגדיר כ"טפילים החיים על חשבון הציבור", מקיימים את עצמם בצמצום מופלג. והנה אתה בא ודורס ברגל גסה כבוד הדדי שנבנה בעמל של דורות (מאמרים)
הרב בן ציון נורדמןמזל טוב // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן3
חידדו גדולי הדורות, כי לכל רגע בחיים יש ייעוד משלו. אדם לא נברא כדי לבטל את יומו בהבל וריק. לכל רגע ולכל דקה יש שליחות ותפקיד, ייעוד ומשימה. ככה נוכל לשמוח (טור שבועי)
אתם 'דוברים של ה''? "הוא לא צריך אתכם!"אתם 'דוברים של ה''? "הוא לא צריך אתכם!"יוחנן בלייך31
לכאורה זה די נחמד לקבל "הודעות דוברות" שבהן תמצית דבר ה', מבלי לפתוח ספרי קודש, אלא שמגיל קטן לימדו אותנו - שהקב"ה נשגב מבינתנו • זו הדעה של יוחנן בלייך, צפו (TV)
הרב בן ציון נורדמןכאיש אחד בלב אחד // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
התורה היא שלנו, של כולנו. היא ניתנה בסיני רק לאחר שבני ישראל חנו כנגד ההר באחדות מושלמת. זה היה התנאי לקבלת התורה: איחוד כל עם ישראל תחת מטרייה אחת (טור)
מרדכי פלדשטייןתורתנו היא גאוותנו // מרדכי פלדשטייןמרדכי פלדשטיין6
האידאל הגבוה ביותר של יהודי הוא להיות תלמיד חכם. אין לנו גיבורי תרבות אחרים. רק עם היודע שסוד כוחו הוא מספר התורה הקדוש, יצלח את הגלות הקשה בגבורה (שבועות, טור)
ריקודים בקבר דודקבר דוד חי וקיים // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס4
בחצר קבר דוד המלך מתקיימת מדי שנה הילולא במוצאי חג שבועות בהשתתפות אלפי איש, עד שהמשטרה מבקשת לפזר והחוגגים נאלצים לחזור ברגל לביתם. אך לא עוד (טור אישי)
יוליה מלינובסקידע את האויב // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס3
לפנינו, שלושה חודשים וחצי של הכנות לקרב על דמותה של ארץ ישראל. משכך, צריך ללמוד מי נגדנו ומי לצידנו. מי היא חברת הכנסת יוליה מלינובסקי מ'ישראל ביתנו'? (טור, דעות)
האדם שהחליט שהוא עם // ישראל יוסקוביץהאדם שהחליט שהוא עם // ישראל יוסקוביץישראל יוסקוביץ'37
מה עובר על ליברמן? עזבו את ההתגלחות המוזרה שלו על הציבור החרדי שבמשך שנים רק סייע לו פוליטית, איזה רווח הוא מבקש להשיג? יוסקוביץ בטורו מתוך 'משפחה' (טור דעה)
טקס העברת הלפיד // עו"ד יצחק שינפלדטקס העברת הלפיד // עו"ד יצחק שינפלדעו"ד יצחק שינפלד10
בזובור משפיל שליברמן העביר למפלגות החרדיות, איווט ליברמן אימץ במוחצנות טיפוסית, את אג׳נדת ׳לפיד-השנאה לחרדים ולדת׳, ונטלה מיאיר-לפיד הלא רלבנטי בעליל (דעה)
ליברמן, היוםליברמן לא הכתובת // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס10
ליברמן הוא לא הכתובת. בכל תקופה יש לציבור החרדי שונא תורן. אנחנו צריכים להתמקד ביופי ובטוב שיש בציבור החרדי, לתת במה לארגוני החסד, לעולם התורה שפורח, ועוד (דעות)
הרב בן ציון נורדמןמחשבות בגיא צלמוות // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
במקום הכי נמוך בו הייתה, הבינה הסבתא כי היא שייכת למשהו גדול יותר, לשרשרת הדורות, למסורת. ברגע הכי קשה היא הבינה שהיא לא חוליה בודדת והיא חייבת להמשיך (דעות)
להעניש את הוולגארי // הרב דב פוברסקילהעניש את הוולגארי // הרב דב פוברסקיהרב דב פוברסקי16
יש לקוות ולצפות שהציבור יעניש את איווט ביום הבוחר, גם אלו שפחות אוהבים את החרדים, ולא לתת לאדם וולגארי לטרטר מדינה שלמה ולו רק בשל סיפוק גחמותיו האפלות (טור דעה)
למי קראת "פרזיטים"? / שרי ברינר-שיפמןלמי קראת "פרזיטים"? / שרי ברינר-שיפמןשרי ברינר שיפמן30
השכם והערב אנו נתקלים בדיבורי שטנה על חרדים. הפעם, נחצה כל גבול, עת מאן דהוא חלק עם עוקביו בטוויטר מילים הפוגעות בקודש הקודשים שלנו. לא נעבור על כך בשתיקה. הסיפור המלא (דעות)
אביגדור ליברמןאיווט גרוע מלפיד; הפסיקו את ה'דילים' איתוישי כהן117
המפלגות החרדיות צריכות למחוק את ליברמן מרשימת החברים, להפסיק את 'משתה היין' איתו, גם אם לבסוף תוקם הממשלה • ולאן נעלמו ההבטחות ערב מינוי ליאון? (טור דעה)
מה רוצה איווט ליברמן? / עו"ד יצחק שינפלדמה רוצה איווט ליברמן? / עו"ד יצחק שינפלדעו"ד יצחק שינפלד22
המתפטר הסדרתי, ליברמן, לא מהסס לגרור את המדינה לבחירות חוזרות, מיותרות, תוך כדי סיכון ההגמוניה הימנית. ליברמן משוכנע כי הוא יוכתר כאדמו״ר החילוני הראשון (דעה)
האם כולנו נהפוך לצמחוניים? // עמירן דבירהאם כולנו נהפוך לצמחוניים? // עמירן דבירעמירן דביר43
הזמר והיוצר עמירן דביר, מתחבט ומלבן בטור אישי את נושא אכילת בשר והאם הצמחונות היא מעלה או חסרון על פי היהדות? ומה לומדים מפרשת בחוקותי על נושא זה (טור אישי)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook