כינוס..  נוה יעקב  ניצחון דגל..  נפתלי מקלב
פארק רמון בגבעת שמואלפארקים תמורת צ'ולנט // שמעון ליברטישמעון ליברטי33
אנחנו באים אליכם לצרוך קצת נופש ואתם באים אלינו לצרוך מעט אידישקייט – אתם לא תתלוננו עלינו, ואנחנו לא נתלונן עליכם • שמעון ליברטי עם הצעה לפתרון ההדרה (טור אישי)
אילוסטרציהתשתפכנה אבני קודש: בחורים הפכו סחורהבצלאל כהן17
אם הישיבה בעבר דמתה לבית מלאכה ייחודי שבו האומן נותן את דעתו על כל פריט ופריט, הרי שמרבית הישיבות כיום דומות למפעל אדיר ממדים על כל המחיר הכרוך בכך (טור דעה)
נתניהו מכחיש שואה // הרב אברהם קריגרנתניהו מכחיש שואה // הרב אברהם קריגרהרב אברהם קריגר11
כיצד מתחתית הסולם הערכי והמוסרי, נישאו על ידינו הפולנים להיות סמל למצילי יהודים? כיצד עומד ראש הממשלה וחותם על מסמך שהינו לא אחר מ"הכחשה רכה" של השואה? (טור)
מני גירא שוורץהישגי 'הפלג' - בלי אלימות // מני גירא שוורץמני גירא שוורץ56
מאז פטירת הגר"ש אויערבך זצ"ל, אין אחידות בעמדת 'הפלג הירושלמי', הקבוצה שהפכה לאופוזיציה החרדית. למרות זאת, הם רושמים הישגים משמעותיים מאוד - בלי מלחמות (דעות)
הרב אבי אביטןכיצד מתמודדים כשהנשירה נכנסת הביתה?הרב אבי אביטן23
תופעת הנשירה בחברה החרדית עלולה להשפיע על עתיד החברה החרדית יותר מכל תופעה חברתית אחרת. מה קורה כשזה מגיע אלינו הביתה, פנימה, לסלון הפרטי שלנו? (חינוך)
הגול העצמי של בחורי הישיבה בכנסת / דעההגול העצמי של בחורי הישיבה בכנסת / דעהאריאל ליבא14
בחורי הישיבה שגדשו את היציע במהלך ההצבעה על חוק הגיוס בכנסת עוררו סערה רבה, ובצדק. התנהגותם היא חוצפה וחוסר אחריות. מישהו צריך לשים לזה "סטופ" (דעות)
היציע במליאה. ארכיוןעזבו את הבחורים, זכותם לבוא לכנסת / דעהנתנאל לייפר18
לבחורים החרדים ישנה זכות להגיע למשכן הכנסת כמו כל אזרח אחר במדינה. אמירה ברורה של חבר כנסת חרדי אמיץ, הייתה יכולה להשתיק את הפסטיבל המיותר הזה (חרדים, טור)
אילוסטרציהחוק הגיוס לא יפתור את הבעיות של "צבא העם"דוד רוזנטל9
"צבא העם" לוקה במגרעות רבות, גם מבחינה צבאית וגם מבחינה כלכלית. מבחינה צבאית מדובר בצבא יקר מאד, לא יעיל, בזבזני מאד בכוח אדם ובעל עלות גבוהה במיוחד (דעות)
הר של תפילה בטוחה // הרב ישראל גליסהר של תפילה בטוחה // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס1
לקראת יום ההילולה והעלייה המסורתית לקברו של האור החיים הקדוש, הרב ישראל גליס בטור על הר הזיתים - בית העלמין העתיק ביותר בארץ ישראל על הזנחה ופתרון (דעות)
פסטיבל האור. ארכיוןדַּרְכֵי צִיּוֹן אֲבֵלוֹת // יהודה סולובייצ'יקיהודה סולובייצ'יק24
השנה, אם תחליטו להגיע לירושלים ביום האבל על פריצת חומותיה, ירושלים תתגלה בפניכם כשהיא חגיגית ומוארת, כפי שלא הייתה שנים עם פסטיבל אורות צבעוני וחגיגי (טור אישי)
"עשה שלא כהוגן, עשו עימו שלא כהוגן"..הפקעת נישואין: הרי היא כרווקה?עו"ד פנינה יחזקאל כחלון11
בצעד אמיץ ונדיר הפקיע בית הדין הרבני בחיפה, בראשותו של ראב"ד הרב אברהם מאיר שלוש את נישואיו של סרבן הגט, עודד גז * האם הפקעת נישואין היא תהליך מוכר וידוע ומהם ההתנגדויות להפקעה? (משפט ומשפחה)
צעירים ספרדים בהפגנת 'הפלג'. ארכיוןתסריט האימים: ש"ס - ועולם התורה הספרדיישי כהן38
כינוס הרבנים הספרדים נגד "חוק הגיוס", בראשות הגר"מ צדקה, אמור להטריד מאוד את יו"ר ש"ס דרעי: החלטת הרבנים עלולה ליצור כאוס בקרב תלמידיהם - שיהפכו לעריקים (חרדים)
די לביזוי גדולי ישראל // הרב רונן רוזנפלדדי לביזוי גדולי ישראל // הרב רונן רוזנפלדהרב רונן רוזנפלד37
למרבה הצער והבושה, עולם התורה נאלץ לחוש על בשרו מהו ביזוי התורה וכיצד מושפלת הנהגתה, על-ידי מי שחושבים כי הם המכבדים את התורה הקדושה ודואגים להאדרתה (דעות)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבהלא בושה להתעניין בספורט // טור דעההרב רונן רוזנפלד121
הגיע הזמן שהחברה החרדית תכיל את מאות הבחורים שאוהבים ספורט, מתעניינים בספורט וצופים, אויה, בכדורגל, אך ממשיכים להגות בתורה הקדושה בשעת הסדרים (דעה)
אילוסטרציההמונדיאל משגע גם נוער חרדי - בדרך לאבדוןהרב נחמיה היילברון111
לא היו ימים יפים לפיצוציות במרכז י-ם ובפרברי ב"ב, כתקופה בה יוצאת לדרך תחרות ספורט עולמית - כשמאות בני תשחורת חרדים צובאים על המסכים כדי לצפות בה. בושה! (טור דעה)
ליונל מסיעל קידוש השם ולהיפך // נח טוניקנח טוניק24
"רוב הציבור החרדי לא היה מודע למשחק שבוטל", נטען בטורו של העיתונאי, אבל האמת רחוקה מזה. נח טוניק חושב שהגיע הזמן לשנות את השפה (חרדים, דעות)
העיר אננסי בצרפת. אילוסטרציהמפרנסים את הגויים // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס75
כ-450,000 איש מהמגזר החרדי צפויים לצאת לנופש בחו"ל. העלות - כ-400 מיליון שקלים • הרב ישראל גליס זועם וקורא לציבור החרדי להישאר לנפוש בארץ ולפרנס יהודים (טור דעה)
כינוס 'אחוות תורה'סוג א' או סוג א' א' // טור תגובה לעורך 'יתד'הרב נחמיה היילברון107
את הגיליון האחרון של יתד נאמן, עיטר מאמר מערכת מקומם במיוחד, כנגד מפעלי "אחוות תורה" • הרב נחמיה היילברון משיב חורפיהם דבר ומוכיח מדוע המאמר נבזי וחצוף (מאמרים)
אחוות התורה באהבה // אברהם קרויזראחוות התורה באהבה // אברהם קרויזראברהם קרויזר15
היועץ האסטרטגי אברימי קרויזר, במכתב לעורך 'יתד נאמן', ישראל פרידמן, כתגובה לטור הביקורת שלו נגד כנס 'אחוות תורה' של החרדים העובדים והלומדים (חרדים, דעות)
ליאו מסי. ארכיוןרגע אחד של החמצה // שלמה קוקשלמה קוק13
מי שהצית את דמיונם של אלפי תינוקות שנשבו הוא ארגנטינאי בשם מסי. אבל מלאכתה של השבת נעשתה בידי גורמים עוינים - פלסטינים שהפעילו לחצים ויצאו להפגין (טור)
שוק מחנה יהודהליצמן, מי שמך?! // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס25
"מי שמך?", שואל הרב ישראל גליס את סגן השר ליצמן, "לקחת פטרונות על תושבי ירושלים עם המצאה ש'לא נתמוך במי שלא חושב לסגור את הבילויים בשוק מחנה יהודה'" (דעה)
הכינוס בבנייני האומההפטרונות החרדית // יהודה סולובייצ'יקיהודה סולובייצ'יק43
כל עוד קיים יחס של פטרונות חברתית, כלפי מי שמרשה לעצמו להצהיר בגלוי על כך שהוא יצא לעבוד, יהיה קשה מאוד ליצור הווי משותף של בית מדרש עבור כולנו יחד (טור דעה)
תנועת "אחוות התורה" // הרב ישראל גליסתנועת "אחוות התורה" // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס12
בליל שישי השתתפתי בערב מרגש ומיוחד של תנועת "אחוות התורה" בבנייני האומה בירושלים. ההרגשה שלי הייתה שיש מי שצריך לחשוש שהנה קמה לה תנועה חדשה נקייה ומבורכת (דעות)
חיים ולדראל תוציאו אותם מהקבוצה! // חיים ולדרהרב חיים ולדר55
אחרי הנתונים המבהילים על ממדי האובדנות אצל צעירים חרדים שסטו מדרך הישר, וטורו המטלטל של עמירן דביר, מציע הסופר חיים ולדר את הגישה המדויקת בנושא זה (דעה)
שאטרסטוקעמירן דביר לבני נוער: 'אל תעשו את הטעות'עמירן דביר200
"אני רואה אותו שר את 'פנה לעלבון' עם חבריו תוך כדי צילום, עישון וחילול שבת, ואני שומע את הנשמה שלו בוכה". המוזיקאי עמירן דביר, בטור אישי, מטלטל, כואב ונוקב (דעות)
רומן אברמוביץ'הפערים החברתיים גדלים, וזה מצוין / דעהדוד רוזנטל11
עם עלייתו על המיליארדר רומן אברמוביץ' לישראל, אי השוויון בין עשירים לעניין גדל. מסקנה: צריך למנוע עליה של עשירים ארצה. כן, יש לא מעטים שמאמינים בשטות הזו (טור דעה)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook