אאא

'כיכר השבת' חושף את דף המסרים של יאיר לפיד ששיגר בימים האחרונים לתומכיו.

"אני מצרף לכל מי שביקש דף מסרים כדי שיסייע לכם להסביר את עמדותינו. המון תודה על המאמץ, ועוד טיפ קטן: תשאלו אותם כל הזמן 'איפה הכסף?'", כותב לפיד בפתח דף המסרים.

המסר הראשון:
"למה יצאנו לדרך?

"מפני שכך אי אפשר להמשיך. למעמד הביניים – הציבור היצרני של מדינת ישראל – נמאס מיוקר המחיה, מזה שכל הנטל נופל עליו, מכך שציבורים שלמים במדינה חיים על חשבונו, ומן העובדה שהוא זהשנושא על גבו את המדינה אבל קולו אינו נשמע".

המסר השני:
מי אנחנו?  

"אנחנו המפלגה שבאה לייצג את מעמדהביניים. אנחנו קבוצה של ישראלים שהחליטו לעזוב משרות נוחות ואת חייהם הנוחים כדי להיאבק למען דבר שאנחנו מאמינים בו. המפלגה הוקמה מפני שהמעמד היצרני במדינת ישראל- משלמי המיסים, העובדים, המתגייסים לצבא ומשרתי המילואים - הפך להיות הציבור היחיד במדינת ישראל שאין לו ייצוג אמיתי.

"כשאנחנו שואלים "איפה הכסף?" כוונתנו היא שאנחנו שמחים וגאים להיות הציבור שמשקיע הכי הרבה במדינת ישראל, אבל אנחנו רוצים גם לדעת שהמדינה משקיעה בנו. במה אנחנו רוצים שהכסף שלנו יושקע? בחינוך, בדיור בר-השגה, בבריאות, במשטרה, ברווחה ובצמצום יוקר המחיה. ובמה לא? בממשלות מנופחות, במפלגות סקטוריאליות, בסחטנות קואליציונית ובתספורות לטייקונים".

המסר השלישי
מה התוכניות?

התוכנית שלנו מורכבת ונוגעת לכל תחומי החיים בישראל, וטובי המומחים בישראל שוקדים עליה, אבל הנה עיקרי הדברים:

א. אנחנו נשנה את שיטת המשטר כדי שהיא תאפשר משילות, צמצום הבירוקרטיה והשחיתות השלטונית.

ב. אנחנו נפעל לביטול חוקי האפליה כמו חוק טל וחוק נהרי, נקים מנגנון לשירות אזרחי ונעודד יציאה לעבודה בקרב הציבור החרדי והערבי.

ג. אנחנו נדאג לכך שלא תוקם עוד במדינת ישראל ממשלה מנופחת ובזבזנית של 40 שרים וסגני שרים (והנה הבטחת הבחירות הראשונה שלנו: לא יהיו אצלנו שרים ללא-תיק!).

ד. אנחנו נפעל לשינוי סדרי העדיפויות במדינה, כדי שמפלגות הקואליציה השונות לא יוכלו לסחוט את התקציב והוא יוקדש לטובת האזרחים.

המסר הרביעי:
למה דווקא אנחנו?

אנחנו המפלגה היחידה שיכולה להביא קולות גם מימין וגם משמאל. מעמד הביניים נמצא גם בליכוד ובישראל-ביתנו, אבל הם לעולם לא יצביעו למפלגת העבודה, גם כי שלי רדיקלית ושמאלנית מדי וגם מפנישזוהי מפלגה מסואבת ומיושנת, ובוודאי שלא יצביעו ל"קדימה" שנראית להם בצדק כחבורה כושלת של פוליטיקאים מהסוג הישן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המסר החמישי: 
מה המטרה שלנו?

המטרה שלנו היא להגיע למספיק מנדטים כדי שנוכל לקבוע את סדר היום של הממשלה הבאה. הנסיון מלמד שעם 15-20 מנדטים נוכל לשחרר את הממשלה הבאה מהסחטנות הקואליציונית ולגרום לה לפעול למען מה שחשוב: הקטנת הממשלה, שינוי הקריטריונים וסדר העדיפויות כדי לתת קדימות לדיור, חינוך, בריאות, בטחון פנים וצימצום יוקר-המחיה.

"כמה עובדות"

בסיום דף המסרים, כותב לפיד: "בממשלת ישראל יש יותר שרים וסגני-שרים מאשר בממשלת צרפת וגרמניה ביחד.

"עובדה: למעלה מ-50% מתלמידי כיתות א' השנה הם חרדים או ערבים. אין לנו דבר נגדחרדים וערבים, אבל מה יהיה בעוד 12 שנה כשהם יגיעו לגיל הגיוס והעבודה?

"עובדה: שר החינוך הנוכחי הוא שר החינוך העשירי ב-15 השנים האחרונות. שיטת המשטר הנוכחית אינה מאפשרת משילות ויציבות שלטונית".