אאא

המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו אתמול בין יציבות לירידות שערים בשיעור מירבי של 0.4%, באסיה נרשמות ירידות בשיעור מירבי של 1.5%.

החוזים העתידיים על המדדים המובילים באירופה מאותתים על פתיחת מסחר שלילית. אחד-העם ננעלה אתמול במגמה מעורבת בטווח שבין עלייה של 0.5% לירידה של 1.6%.

בשבועות האחרונים מסתמנת "אופנה" חדשה בבורסה בת"א - הצעות רכש. מתחילת החודש, הוגשו לא פחות מ-5 הצעות למחיקת חברות ציבוריות מהמסחר. בד"כ, הצעות רכש מוגשות בתקופה של נפילות שערים, ולא לאחר ראלי במהלכו עלו השווקים בעשרות אחוזים, כפי שקרה בתקופה האחרונה.

נראה, כי בעלי השליטה מאמינים שרמות המחירים, שעדיין רחוקות מהשיא בעשרות אחוזים ברוב המקרים, הן אטרקטיביות, ומחליטים לנצל את ההזדמנות ולמחוק במחיר נוח את המניה ממסחר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אחת מהצעות הרכש הבולטות בחודשים האחרונים הייתה זו של נוחי דנקנר שמחק מהמסחר את אי.די.בי פיתוח בסוף פברואר. נראה, כי שאול אלוביץ', דודי ויסמן ובעלי שליטה נוספים רוצים לנהוג כך בחברות הציבוריות שלהם.

אתמול פורסמו הפרוטוקולים של החלטת הריבית לחודש יוני, מהם עולה כי בבנק מעריכים כי הצמיחה במשק תתחדש לקראת סוף השנה וכי המדיניות המוניטרית המרחיבה תימשך.

כל חברי הנהלת בנק ישראל תמכו בהחלטה להותיר את הריבית על כנה, כאשר בבנק ישראל שמים דגש רב על תמיכה בתעסוקה ועידוד הצמיחה.